начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Председателите на Съдилища в България, избор ?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Председателите на Съдилища в България, избор ?

Мнениеот mi_lena » 08 Ное 2011, 15:55

portokal написа:А, да - за "ей тъй на" не съм казала, че е основание за отвод, основание ще се измисли някакво, предполагам; по-скоро си мислех какво му пречи на отвелия се член да каже: ми аз когато поисках да се отведа, не се бяхме произнесли още. Ако се е почнало наистина с номера, защо да не се продължи така... :oops:


Формата му пречи.
Отводът "се иска", когато направен от страна и "се обявява", когато е самоотвод.
Ако е в с.з., искането/обявяването се отразява в протокола. Ако е извън с.з., тогава се прави писмено и документът (искане или самоотвод) се прилага към делото.
И в двата случая има произнасяне с определение или разпореждане (според ситуацията) по приемането или неприемането му.
С една дума, ще трябва да има нещо черно на бяло в делото, за да се твърди такова нещо.
Аватар
mi_lena
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 02 Сеп 2005, 16:53
Местоположение: София

Re: Председателите на Съдилища в България, избор ?

Мнениеот lexy21 » 08 Ное 2011, 20:06

Започвам вече сама да си се хъсам :lol: Но да - от където и да го погледна, ТОВА решение е окончателно и не подлежи на обжалване. Моля някой де ме убеди в обратното.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Председателите на Съдилища в България, избор ?

Мнениеот lexy21 » 16 Ное 2011, 00:25

Защо никой не иска да си общуваме на тази тема :cry: Чисто правна - махнете я дамата, подлежи ли според Вас на обжалване решението? Толкова неща се изписаха, всеки писач се консултирал с " утвърдени юристи" и никой не коментира чл. 194б вр. чл. 187 ЗСВ.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Председателите на Съдилища в България, избор ?

Мнениеот Melly » 16 Ное 2011, 01:33

lexy21 написа:Защо никой не иска да си общуваме на тази тема :cry: Чисто правна - махнете я дамата, подлежи ли според Вас на обжалване решението? Толкова неща се изписаха, всеки писач се консултирал с " утвърдени юристи" и никой не коментира чл. 194б вр. чл. 187 ЗСВ.


Лекси, ама няма да откриваме топлата вода, я? :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Председателите на Съдилища в България, избор ?

Мнениеот neptun2007 » 31 Мар 2012, 13:06

Според мен идеята кандидатурите на административни ръководители на съдилища първоначално да се гласуват от Общите събрания на съдиите от съответния съд е много добра. В крайна сметка, именно съдиите от всеки съд са виждали своите колеги в различни ситуации и могат много добре да преценят кой от кандидатите има необходимите качества. Членовете на Висшият съдебен съвет надали са се срамували от поведението на кандидат за председател или кандидат за заместник председател на който и да е български съд, докато има съдилища, където съдиите са се срамували от невъзпитаното поведение на своите председател и заместник председател и то в институция като Съда на Европейския съд, заради забележките от трети високопоставени лица отправяни към т.нар. ръководство. Не знам какви качества точно се преценяват при избора на председатели и заместник председатели и дали тези, които ги гласуват си дават сметка, че някои от кандидатите нямат елементарно възпитание и то на места, където представят България?!
neptun2007
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Мар 2012, 10:10

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron