начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

Маскиран като съдия взема пари

Дискусии на тема съдебната власт в България


Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот brymm » 10 Ное 2009, 13:41

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2009/11/10/lice-maskirano-kato-sydiia-vzima-pari-v-sydebnata-palata.80508
""Лице, маскирано като съдия, обикаля из коридорите на Съдебната палата, взима пари от граждани, като им дава обещание за справедлив съдебен процес".
Това обяви градският прокурор на София Николай Кокинов.
По думите му сигналът за маскирания човек бил получен от негов колега, но все още не е потвърден.
“Няколко подобни оплаквания вече са постъпили в прокуратурата”, съобщи още той.
Кокинов каза, че е готов да приеме всякаква информация по този случай от хората, които знаят нещо по този въпрос.
Прокурорът допълни, че в момента в палатата се монтират видеокамери с цел да се следи дали се извършват нарушения от магистрати."

Докато четох това, у мен възникнаха поне два въпроса.
1. Как точно изглежда човекът, маскиран като съдия? С тога?
2. Обикаляйки, наред ли предлага услугата си на всички, които са в коридора?
"Ребенком на чужбине плакал я, лишь гордое твое заслышав имя,
сегодня с поседевшей головой я слезы лью над болями твоими."
brymm
Потребител
 
Мнения: 237
Регистриран на: 11 Дек 2007, 00:17

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот REVOLUTION » 10 Ное 2009, 14:27

Aз всеки път като чуя за подобна измама , първо се спуквам да се смея , след това почвам да се чудя верно ли има такива абдали в България и защо всички реват против корупцията , като се разбра , че и последната бапка в България е готова без да се замисли да даде всичкото си имущество , за да отърве от правосъдието скъпоценното внуче , което е блъснало човек(взимам най-разпространената доскоро схема за измама).И сега това ако е вярно.Хахахахахахахахах.Не трябва изобщо да се търси , измамникът в тога , а направо златен скункс на псевдопострадалите.Седят си те значи , идва съдията и има казва , дайте 5000 хил. лева и ще има сраведлив процес(със лека вметка най-вероятно , че според него са прави именно будалите към който се обръща.Абе българино , ти ли си най-голямата хаптала в тоя свят...Пфууу да му се невиди :twisted:
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот 1968 » 10 Ное 2009, 15:33

Ами, ами......в грешка си.Българина е експерт по всички теми, независимо дали си има понятие от материята или не.Това футбол, право, медицина........за нищо ги няма и винаги е най-добре "подкованата" и осведомената личност. :D
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Това е Пацо!?

Мнениеот zidaromazach » 10 Ное 2009, 23:16

Ето защо се е покрил нашия виден съфорумец Пацо П(к)енеф. Търсят го ей!
zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот GeorgiKERELOV » 10 Ное 2009, 23:17

Хайде, моля, капацитетите на форума, да дойдат да ни обяснят феномена. :P
GeorgiKERELOV
Активен потребител
 
Мнения: 1180
Регистриран на: 07 Фев 2007, 21:19
Местоположение: georgikerelov@yahoo.com

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот 1968 » 11 Ное 2009, 10:09

Това не е феномен, а нормално поведение на българина.От 1396-та година е свикнал да се движи по допирателната, дори и да няма нужда.Работи на принципа на мечо Пух.
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот huligan » 11 Ное 2009, 12:25

REVOLUTION написа:Aз всеки път като чуя за подобна измама ...:twisted:

И аз си мисля, че има малко измама, ама дали е тази? :mrgreen: Намериха си оправдание Министерството на правосъдието, което охранява сградата и градската прокуратура да сложат камери във фоайетата и коридорите за граждани. Демек, гражданите и адвокатите с кого оПщуват :)
Аватар
huligan
Потребител
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Окт 2007, 16:53

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот brymm » 11 Ное 2009, 12:50

Седят си те значи , идва съдията и има казва , дайте 5000 хил. лева и ще има сраведлив процес...

И вместо да се оправдае нормалното им очакване, че както си му е редът, не са си дали подкупа за тоя, дето духа, се оказват нагло измамени. 8)
"Ребенком на чужбине плакал я, лишь гордое твое заслышав имя,
сегодня с поседевшей головой я слезы лью над болями твоими."
brymm
Потребител
 
Мнения: 237
Регистриран на: 11 Дек 2007, 00:17

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот gudio » 11 Ное 2009, 13:04

8) Я си представете, че ИМА и то ИСТИНСКИ СЪДИЯ, който прави така - а сега това с "измамника" да е активно мероприятие за отвличане на вниманието - няма такъв, всичко е дело на измамници. :?: :mrgreen: Те, нали знаете - и отвличанията и магистралните грабежи и "ми к`во ша праим сега ?" са винаги дело на преоблечени като полицаи, нали ?
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот ivodrag » 11 Ное 2009, 14:54

На мен пък ми е интересно, как ли се е осъществявал контактът между разните страни по разните дела и "маскирания". Съмнявам се кой къде види из съдебната палата лице с черна тога, да тича и да предлага "оферти". Посредници ще да е имало.
ivodrag
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Юни 2008, 11:47
Местоположение: София

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот plamen_penev » 11 Ное 2009, 17:35

Чета си тук за този маскирания, който се разхождал по коридорите на съдебните палати и си мисля: дали пъх хипотезата на gudio е толкова абсурдна? Как разбраха прокурорите, че е бил маскиран? Та нали не са го хванали? Може пък да е бил в законно притежавано работно облекло човека! И после, мисля си, една що-годе сносна измама трябва да започва с поне малко начална информация, до която не всеки има достъп...
Нещо не ми се подреждат представите с този "маскиран"... :roll:
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот inspectora » 11 Ное 2009, 17:39

brymm написа:Докато четох това, у мен възникнаха поне два въпроса.
1. Как точно изглежда човекът, маскиран като съдия? С тога?
2. Обикаляйки, наред ли предлага услугата си на всички, които са в коридора?

1.Сега като му изготвят фотопортрет и ще се окаже, че е лицето, за което наскоро беше излязло, че го сънували много хора в различни части на света :lol:
2.Само на тези, които са били задрямали, чакайки си делото 8)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот 1968 » 12 Ное 2009, 10:38

Ми може и с адвокатска тога да е бил, знае ли се.......... :lol:
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот miriam » 12 Ное 2009, 19:34

1968 написа:Ми може и с адвокатска тога да е бил, знае ли се.......... :lol:


тц, тц, тц...ей , йезуити сте тва , прокурорите! :mrgreen:
Защо сега обиждате адвокатите вий?!
знайно е , че адвокатите си искаме парите и голи , без тоги още докато сме , демек ! Ние можем да оправим нещата и без да сме облекли нощниците !
Аз пък мисля че идеята пъклена е постановка, родила се в главата на да речем некой прокурор , с 16.5 години стаж! По някое дело се очаква да има трансфер на суми пред залата /боже тия хора кога ще се научат къде се плаща!/ , и пускайки тази кокинка да е искал да бламира някаква хипотетична възможност! Или да подложи динена кора на някого! Или нетърпелив съдия се е оставил да бъде локализиран че работи без посредници , и цялата гилдия да е писнала предупредително срещу този безумец! :D :D
Ето , по примера с ВСС-едното лоби писна и накриви капата на другото. Амин
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: Маскиран като съдия взема пари

Мнениеот 1968 » 13 Ное 2009, 10:22

:D може да са объркали клиента пред залите, и по пътя на грешките докато разберат кой е, прибрали парици от няколко човека..... :D
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron