начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Коледна гавра със съдебната система !?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот system » 04 Яну 2010, 23:44

sarbijanac написа: Надявам се един ден пак да се върне времето между 90-та и 97-ма година,когато магистрати са "хвърляли шапката,опс тогата" за да станат адвокати на свободна практика. :wink:

Тогава нямаше тоги. По тогавашния ЗСВ се предвиждаха, но още нямаше.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот Melly » 04 Яну 2010, 23:46

Б_аси.... :evil: (без извинение)
Толкова жлъч, изсипана на едно място не бях чела. До там ли я докарахте? Да продъжавате да демонстрирате лошо възпитание и ниска култура.

Всяка жаба да си знае гЬола и мястото в него, ясно! :idea:

П.П. И на мен не ми е особено приято да загубя дело, при положение на явно преимущество в отстояваната ми теза, но това не означава, че ще започна да плюя съдебния състав и системата като цяло. Изправям се и продължавам, тъй като силно вярвам, че справедливостта ще надделее - каквото и съдържание да влагате в това понятие.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sarbijanac » 05 Яну 2010, 02:18

Melly написа:Б_аси.... :evil: (без извинение)
Толкова жлъч, изсипана на едно място не бях чела. До там ли я докарахте? Да продъжавате да демонстрирате лошо възпитание и ниска култура.

Всяка жаба да си знае гЬола и мястото в него, ясно! :idea:

П.П. И на мен не ми е особено приято да загубя дело, при положение на явно преимущество в отстояваната ми теза, но това не означава, че ще започна да плюя съдебния състав и системата като цяло. Изправям се и продължавам, тъй като силно вярвам, че справедливостта ще надделее - каквото и съдържание да влагате в това понятие.


За жабата - освен гьола и мястото трябва да си знае и реда на квакане :wink:

За делата - решава съда,а не адвоката.И още нещо-дело "се губи" от клиент,а не от адвокат.Лошо е когато адвоката при поемане на делото обещава "звезди от небето" на клиента си,а след съдебното решение ,ако не е в полза на клиента му просто го "натирва".Адвоката,който "си тежи на мястото" още при първоначалното запознаване с материалите по делото може да си направи ориентировъчна преценка сам за себе си накъде "духа вятъра".
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот Melly » 05 Яну 2010, 03:16

sarbijanac написа:
Melly написа:........


За жабата - освен гьола и мястото трябва да си знае и реда на квакане :wink:

За делата - решава съда,а не адвоката.И още нещо-дело "се губи" от клиент,а не от адвокат.Лошо е когато адвоката при поемане на делото обещава "звезди от небето" на клиента си,а след съдебното решение ,ако не е в полза на клиента му просто го "натирва".Адвоката,който "си тежи на мястото" още при първоначалното запознаване с материалите по делото може да си направи ориентировъчна преценка сам за себе си накъде "духа вятъра".


Гоше, като първо ЧНГ! :D

Като второ, Не си ме разбрал, приятел. Ще ти простя! Защото не е чак толкова важно колко пъти в "битката" ще паднеш, по-важното е да съумееш да станеш и да ПОБЕДИШ. Не съм съгласна с теб, че "губи" или "печели" само клиентът. Няма да навлизам в тази полемика. Всеки знае сам за себе си. :wink:

И като последно, Не измествай темата - тук ние нямаме място да си разтегляме лукумите. :idea:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот listi » 05 Яну 2010, 08:38

ВСС атакува Дянков с неизпълними искания за магистратските бонуси
И прокурорите се възмутиха от "унижаването на съдебната система"
http://mediapool.bg/show/?storyid=160371&srcpos=1

Браво на ВСС ! Я сега да видим кой не дава бонусите, за да му набием канчето на Дянков ! :D
listi
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 23 Апр 2008, 15:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот kostadin_yordanov » 05 Яну 2010, 10:34

ВСС иска 28 млн. лв. от Дянков за 13-а заплата на магистратите

Финансовият министър остави на съвестта на юристите да си разпределят бонуси

...
Вчера пред БНТ министър Дянков заяви, че оставя на съвестта на магистратите дали да изхарчат парите си за бонуси. ...

04.01.2010
http://www.class.bg/news...магистратите

http://bnt.bg/bg/news/view/20564/simeon ... oto_e_sega
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 05 Яну 2010, 16:23

http://www.youtube.com/watch?v=cu_3Tvnx ... re=related
ЧНГ, специлно за Хер Флиг и неговия екип :D :D :D
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот LakeG » 05 Яну 2010, 20:47

bluebarovka написа: http://www.youtube.com/watch?v=cu_3Tvnx ... re=related
ЧНГ, специлно за Хер Флиг и неговия екип :D :D :D

Това е супер! Присъединявам се към поздрава - тъй както го проследих текстчето е и за екипчето клакьори :lol: :twisted: :lol:
LakeG
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 12 Сеп 2006, 20:15

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sisilla » 05 Яну 2010, 21:21

sisilla
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Юни 2004, 17:48

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sisilla » 06 Яну 2010, 11:58

sisilla
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Юни 2004, 17:48

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот 1968 » 06 Яну 2010, 13:50

Коя алинея на 361 от ЗСВ не разбрах, да няма секретно нормотворчество, неизвестно нам............ :lol:
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sisilla » 06 Яну 2010, 14:03

ами ал. 5, ама то няма такава :lol:
sisilla
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Юни 2004, 17:48

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 06 Яну 2010, 15:42

Колеги, май е време е да се събираме и да им погажем на тези, които се имат за вездесъщи, че никой не може да се гаври с българската съдебна система по този смехотворен начин! Ченгетата пушиха цигари, пиха вода... Време е ние да ядем понички или банички!!! Попова да се връща във ВКП, очилатия - там от където е дошъл!!! Аз няма да позволя някой да ми дава тон в живота как да работя, защото и това ще се случи след показателното и тенденциозно поведение на управляващите през последния месец!
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот kriminal » 06 Яну 2010, 16:01

kriminal
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Фев 2005, 22:24

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот chandra » 06 Яну 2010, 16:03

Колеги, напълно съм съгласна с Вас, но... знаете ли как реагираха част от колегите ви във Варна, ами на 23.12. постановиха един куп безумни определения и решения... някои обаче необжалваеми... обидени и разочаровани си плюхте здраво на авторитета... Отнесе го гражданинът Х, който хабер няма за каква интрига става въпрос...
Разочарова ме точно тази част от съдебната система, която вместо доблест показа другото си лице и показа, че работата не е призвание, а заплата!

Иначе подкрепям недоволството ви, съгласна съм с Вас, но не това беше начина, да си го изкарате на хората...
chandra
Потребител
 
Мнения: 407
Регистриран на: 21 Дек 2008, 14:55
Местоположение: гр.Варна

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 06 Яну 2010, 16:25

Колега chandra, не е достойно поведението на някои магистрати, това го знаем всички! Но заради единици във всеки един град, както и във всяко едно звено на съдебната система, помията на управляващите се изля върху всички нали? Сред нас има много хора, които изключително съвестно подхождат към служебните си задължения! Има също така много млади хора, неопетнени и неосквернени все още от чернилката, която залива системата. Тези хора нямат хотели, нямат бизнес, наистина разчитат на заплатата си, за която определено са се доказали по един или друг начин през годината! Да не говорим, че повечето от нас са със заеми, за които банките ежедневно ни заливат с смс за просрочие. То е ясно, че някак ще скалъпим собствения си бюджет през следващите месеци. Остава обаче една обида и унижение, което аз лично няма да понеса и с което няма да се примиря! Защото през последните години съм работила и съм дала всичко от себе си, за да се докажа като професионалист за сметка дори много често на личния си живот, а какво получих на края... Халал да са им парите на тези нещастници, които постъпиха по този начин с хиляди служители и магистрати в системата! Възмездие винаги има и съм сигурна, че някой ден виновниците ще си минат по реда през нашите кабинети! Защото мандатът им ще свърши, но ние оставаме :D :D :D
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот kriminal » 06 Яну 2010, 16:26

chandra написа:Колеги, напълно съм съгласна с Вас, но... знаете ли как реагираха част от колегите ви във Варна, ами на 23.12. постановиха един куп безумни определения и решения... някои обаче необжалваеми... обидени и разочаровани си плюхте здраво на авторитета... Отнесе го гражданинът Х, който хабер няма за каква интрига става въпрос...
Разочарова ме точно тази част от съдебната система, която вместо доблест показа другото си лице и показа, че работата не е призвание, а заплата!

Иначе подкрепям недоволството ви, съгласна съм с Вас, но не това беше начина, да си го изкарате на хората...

Хм,не оправдавам колегите във Варна,макар че ги разбирам....Жалко е това,което се случва с нас,макар че за себе си съм убеден,че както и да бяхме реагирали нищо не бихме променили-пак щяха да си ни мразят хората ,а изпълнителната власта в лицето на правителството да ни е...ва както го направи сега-нагло е безцеремонно!Действията на колегите от Варна показват че и ние сме нормални хора,с човешки слабости,че ние също имаме емоции и чувства а не сме самодоволна сган,каквато ни изкарват пишещите по форумите...Ако някой разбере нещо за решението от "съвещанието" да пише бързо да знаят и другите
kriminal
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Фев 2005, 22:24

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sisilla » 06 Яну 2010, 16:42

sisilla
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Юни 2004, 17:48

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот kriminal » 06 Яну 2010, 16:45

Какво ще кажете колеги,а?Става все по-интересно май!Ебати държавата за която работим и от която чакаме нещо!Думи нямам! :x
kriminal
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Фев 2005, 22:24

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот system » 06 Яну 2010, 16:50

Край, колеги, въпросът приключи. Няма да стане:
http://lex.bg/bg/news/view/34534
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron