начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Коледна гавра със съдебната система !?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот karlson » 24 Дек 2009, 15:52

Благодаря ти, Поли... от сърце
.
Последна промяна karlson на 27 Дек 2009, 09:52, променена общо 1 път
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 24 Дек 2009, 16:06

На мен не ми е минал ядът. Ще се справя някак с личната си финансова криза, и по зле е било положението...Но няма да се примиря с това, че се опитват да ни правят на глупаци! Няма да се примиря с това, че изпълнителната власт противоконституционно се намесва в делата на съдебната власт! Няма да се примиря и с това, че сред управниците в съдебната власт също има продажници! И няма да се примиря, някой да ми казва какво да правя и как да работя работата си, защото щом сега допуснахме да ни се месят, скоро ще започнат да ми вдигат телефони и да ми казват как да си приключвам делата!
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот kalahan2008 » 24 Дек 2009, 18:37

Не знам дали знаят колегите как публичните изпълнители при АДВ наричаха самото АДВ - "Касичката на съда". ИЛ за съдебни такси, разноски и глоби представляват 90% от броя на изпълнителните дела, а по нареждане "отгоре" се работи приоритетно с ИЛ на съда. Заради ограниченият персонален състав това води до блокиране на ситемата по принудително събиране на публични вземания, като заради тези нареждания да се работи привилегировано с вземанията на съдилищата се пренебрегват редица важни публични вземания, като административнонаказателните глоби, например, на десетките институции, които ги налагат. Представете си: имате 5 глоби на КАТ и 50 глоби на Съда - събираш привилегировано тези на съда. Изпълнителната власт недоволства, съдебните изпълнители и частните кредитори недоволстват (защото публичните вземания, в частност на съда, са с привилегия пред частните)...създава се едно напрежение. На фона на това лошият имидж на съдебната власт.
Знаете ли за инструкцията за взаимодействие между съдебната власт и АДВ? Съгласно нея принудително събраните суми постъпват директно по сметка на ВСС, а не на съда, който е издал ИЛ. Съдилищата така и не разбират колко от тези пари са събрани, нито могат да ги осчетоводят.
Мисълта ми е, че пари в бюджета на съдебната власт ИМА. Къде потъват и как се отчитат обаче, никой не знае. Освен някой във ВСС, вероятно.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот ou_topus » 24 Дек 2009, 19:11

Мили хора, които толкова плюете магистратите, знаете ли, че за тази година те не са получили нито една допълнителна заплата? Знаете ли как изглежда дело от 1600 страници гнило гидини наред и наядено от мишки? Знаете ли колко пари дават тези хора за илачи за алергиите си за 1 година? Знаете ли какъв процент от тях са с гръбначни изкривявания, дископатии и дискови хернии? Знаете ли колко от тях са с болни очи от постоянното гледане в мониторите? Знаете ли колко от тях са редовно заплашвани? Знаете ли за случая в който обвиняем нахлу в кабинета на съдийка и я преби? Знаете ли какво е близките ти да те виждат рядко и когато това стане в главите им да са само делата? А секретарките? И те ли взимат подкупи? И тези женици със заплати по 400-500 лв ли не заслужават да вземат бонуси? И освен това защо цял месец ги лъгаха ,че ще има ДМС-та и им раздадоха декемврийските заплати в началото на месеца? А пари има! Защото няма къде да са отишли, те са на съдебната власт и няма как някой друг да се разпорежда с тях. С гнусните си коментари демотивирате наистина честните и некорумпирани хора! А най-лошото е това, че магистратите обясняваткак ще работят от 8.30 до 5 само от понеделник до петък, няма да си насрочват извънредни заседания и няма да си дават много зор, но за жалост това няма да се случи-те пак ще работят до 6,7 вечер в съда, пак ще си носят делата вкъщи, пак ще пишат до полуда събота и неделя и пак ще дават максимума от себе си. Радвайте се жалки хора , че няма да получат ДМС-та, радвайте се че Магистратите ще изкарат до 15-ти януари с по 200-300 лв и още неплатени сметки и кредити. Те дори нямат право на стачка като вас. Това е жалкото на нашата държава, защото когато във Франция или Гърция един сектор стачкува- всички останали са зад гърба му. Но ще дойде време когато ще опрете до магистратите....и тогава ще разберете за какво говоря,защото въпреки гнусните ви коментрари вие пак ще получите справедлив процес, магистата няма да застане срещу вас и да ви каже: " Аре бе,какво ми се жалваш, че са те обрали, вие докторите,(банковите служители, полицайте или каквито сте там) само подкупи взимате а нищо не вършите,какво като са ти взели парите с които е трябвало да посрещнеш празниците?" Вие плюещите пак ще получите справедлив процес! Замислете се!
ou_topus
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 00:36

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 24 Дек 2009, 19:25

Току що в анонса по Новините по БТВ съобщиха, че Министерството на Финансите си е раздало коледни бонуси в последния момент! Мисля, че на всички е ясно, кой прилапа коледната баничка на магистратите! А сега да помислим за "светлото бъдеще" през идната година! ВЕСЕЛА КОЛЕДА, КОЛЕГИ МАГИСТРАТИ :wink:
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот speed_reflex » 24 Дек 2009, 19:30

Я се засрамете МАГИСТРАТИ!Няма магистрат със заплата по-малка от 1300лв,а това са младшите дори,нагоре растат с Хиляди,като ви е зле,защо сте там!?Хора живеят с по-малко от 200лева на месец,а и те са болни,гладни ,дрипави....
КАКВА НАГЛОСТ!КАКВО ЛИЦЕМЕРИЕ!ПРЕГЪРБИЛИ СТЕ СЕ ОТ РАБОТА! 8)
speed_reflex
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 07 Ное 2009, 21:36

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот ou_topus » 24 Дек 2009, 19:45

speed_reflex написа:Я се засрамете МАГИСТРАТИ!Няма магистрат със заплата по-малка от 1300лв,а това са младшите дори,нагоре растат с Хиляди,като ви е зле,защо сте там!?Хора живеят с по-малко от 200лева на месец,а и те са болни,гладни ,дрипави....
КАКВА НАГЛОСТ!КАКВО ЛИЦЕМЕРИЕ!ПРЕГЪРБИЛИ СТЕ СЕ ОТ РАБОТА! 8)

Кой за каквото е учил! А питаш ли ги колко пари и труд са вложили за да се изучат? Не разбира се! Си си поредния разбирач,ми като е толкова лесно и хубаво ходи стани съдия, прокурор или следовател бе! Що ще се мъчиш с тея 200 лева? :evil:
ou_topus
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 00:36

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 24 Дек 2009, 20:03

ou_topus написа:
speed_reflex написа:Я се засрамете МАГИСТРАТИ!Няма магистрат със заплата по-малка от 1300лв,а това са младшите дори,нагоре растат с Хиляди,като ви е зле,защо сте там!?Хора живеят с по-малко от 200лева на месец,а и те са болни,гладни ,дрипави....
КАКВА НАГЛОСТ!КАКВО ЛИЦЕМЕРИЕ!ПРЕГЪРБИЛИ СТЕ СЕ ОТ РАБОТА! 8)

Кой за каквото е учил! А питаш ли ги колко пари и труд са вложили за да се изучат? Не разбира се! Си си поредния разбирач,ми като е толкова лесно и хубаво ходи стани съдия, прокурор или следовател бе! Що ще се мъчиш с тея 200 лева? :evil:

Не, Ou_topus, не си задава този гражданин такива сложни въпроси :D :D :D Не си струва да влизаш в безсмислени полемики с подобни лица! Те дори не си дават сметка защо и за какво живеят, камо ли да си задават такива въпроси с повишена трудност :D :D :D
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот ou_topus » 24 Дек 2009, 20:18

bluebarovka написа:
ou_topus написа:
speed_reflex написа:Я се засрамете МАГИСТРАТИ!Няма магистрат със заплата по-малка от 1300лв,а това са младшите дори,нагоре растат с Хиляди,като ви е зле,защо сте там!?Хора живеят с по-малко от 200лева на месец,а и те са болни,гладни ,дрипави....
КАКВА НАГЛОСТ!КАКВО ЛИЦЕМЕРИЕ!ПРЕГЪРБИЛИ СТЕ СЕ ОТ РАБОТА! 8)

Кой за каквото е учил! А питаш ли ги колко пари и труд са вложили за да се изучат? Не разбира се! Си си поредния разбирач,ми като е толкова лесно и хубаво ходи стани съдия, прокурор или следовател бе! Що ще се мъчиш с тея 200 лева? :evil:

Не, Ou_topus, не си задава този гражданин такива сложни въпроси :D :D :D Не си струва да влизаш в безсмислени полемики с подобни лица! Те дори не си дават сметка защо и за какво живеят, камо ли да си задават такива въпроси с повишена трудност :D :D :D

За жалост е така. Незнам тези изказвания и случващото се в държавата колко ви демотивира вас, вече реализиралите се в професията( тоест занм, виждам го сред близки приятели), но мен като човек, на който тази година му предстои да кандидатства ми действа страшно разубеждаващо. И това също е жалко, защото за разлика от голяма част от съучениците ми, аз реших да остана в тази държава....може би ще сбъркам....
ou_topus
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 00:36

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот zidaromazach » 24 Дек 2009, 21:38

Дребните и заядливи душички, които са се разписали по темата ще ги помоля най- учтиво да бъдат така любезни да се **** в ****. Искам си паричките и това е! Съжалявам, че на другите сектори не са им раздали някакви премии- криза- миза- ясно. Но това са си наши парички- искам си ги пък! Заслужавам си ги- и повечето колеги също си ги заслужават. Ама защо на другите не им давали?!
Съжалявам, но и във футболните първенства си има Премиер лиг, Първа и втора дивизия, у нашенско- "А" и "Б", че и "В" група. Съжалявам пак, но това е положението- аз съм си от "А" групичката- и в реалния и в процесуалния живот съм си пич и си ги заслужавам паричките. Който не вярва- да заповяда да види на живо. Ама ще го допусна до компетишън само, ако успее да вдигне най- тежкото ми дело с една ръка. :mrgreen:

А и да не забравя- Дянков, знам, че имаш много лични пари по сметките си и не ти пука- обаче не си прав да знаеш! Животът е колелце и се върти ли върти...
zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sunshine_75 » 24 Дек 2009, 22:42

Само дайте идеи как точно да завъртим колелцето... Да го зазидаме и да го измажем, колега... Признавам си, откакто съм магистрат, не съм била толкова вбесена, унизена и гневна...
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот system » 25 Дек 2009, 00:13

Колеги, включвам се още веднъж предколедно и вече мисля да не пиша в тази тема. Първо: голямо благодаря и от мен за думите на Поли. Второ: мисля, че акцентът на темата се измести малко. Проблемът не е толкова в това, че не са ни раздадени N-найсти заплати. А в това, че този факт, и с него сдебната власт се използваха за евтина политическа пропаганда. Ако още в началото бяха заявили: "Коледни добавки на никого - пари няма !" и с това въпросът бе приключил, сега изобщо нямаше да обсъждаме този въпрос. Но още през ноември Дянков на всеослушание каза "Благодарение на усилията на правителството, коледни добавки може да бдат раздадени". В началото на декември се обяви, ще добавки в съдебната система ще бъдат раздадени. Което беше представено достатъчно манипулативно, за да нагнети обществено напрежение. То и такава беше целта. И накрая пак на всеослушание се обяви, че пари няма да бъдат раздадени. Вече манипулираното обществено мнение си получава черешката на тортата: наглите, некомпетентни и корумпирани магистрати заслужено са наказани. Само дето никой не разбра за какво, но карай да върви.
Та проблемът не е само и не толкова в парите. А в този режисиран (според мен) скандал.
Както и да е. Пожелавам на всички весело посрещане на Рождество Христово. Нека на всички ни донесе здраве и късмет. Само към един субект имам едно нехристиянско пожелание - Мончо Дянков да се задави :mrgreen:
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sarbijanac » 25 Дек 2009, 01:15

Скъпи колеги магистрати,

Ами като сте толкова огорчени какво Ви пречи да напуснете съдебната система и да излезете на свободния пазар.Такива професионалисти като Вас,с дългогодишен опит в съдебните зали няма начин да не се реализират успешно и за кратък период да добият клиентела :wink:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот maraia » 25 Дек 2009, 02:23

Здравейте,
Изчетох всички мнения по темата и като гражданка съм доста обезпокоена заради целия този гняв, който се е излял тук. При все, че днес във финансовото министерство са си раздавали коледни.....направо съм потресена! Не мога да повярвам, че с такава наглост, некомпететност и неграмотност се управлява в момента страната от хора, които не спират да обвиняват предшествениците си за подобни неща. Аз съм бивш "гербер" (учредител дори), но смея да се нарека проницателен и далновиден човек и претеглих кадровия потенциал на тази партията още в началото на 2007, след почти две годишен безвъзмезден труд за "спасителите", "избавителите", "месията"......"Идеали...? Суета! Вятър!", както казва Алеко в своя творба.
"Боже колко грубост, колко арогантност и свирепост..." се казва отново там, но по същия начин може да се възкликне, както за сегашното управление, така и за хората коментирали, тази тема, които така много им се виждат заплатите на магистратите и дават примери за "хорицата вземащи 200лв". На тях искам да кажа - Ей Неграмотници такива! Злобари! Ако само половината от труда положите за да станете по честен начин магистрат, тогава, елате да коментирате пак ! Дали тогава ГАНЬОВЦИ, ще ви се види магистратската заплата много А...?
А съм прохождащ адвокат, но съм положила доста труд докато стигна до адвокатска клетва, а колко средства, лишения и за детето и за близките въобще, да не споменавам. Много повече усилия и средства са нужни за магистрат, това трябва да се проумее от глупавия Ганьо! Няма как да искаме справедливост и прозрачност от българските съдий, а да им завиждаме, че вземат, малко повече от столична сервитьорка примерно.
А този гняв, който се носи тук, знам че няма да доведе до нищо добро. Внимавайте управляващи.....подкопавате си основите май!
И внимавай и ти Ганьо, че гнева на тоя дето завидя, утре да не се стовари върху тебе точно, че като ти дадат максимума, после и аз като ти сложа 20% ддс на адв. възнаграждение.....да не ми завидиш и на мене че много "скъпо зимам", ДДС ти е от новите управляващи да знаеш!?!


Да е Весела Коледата и да е Честита Новата .....
maraia
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 20 Апр 2006, 00:23

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот zidaromazach » 25 Дек 2009, 02:35

Ооо сарбиянец,
ние не сме огорчени- огорчени сте Вие ... Нашето си е чиста проба rage (че няма същата точна дума на български). И за к`во да напускаме- да се наредиш и ти дето сто пъти си кандидатствал, ама нито патрона ти те е харесал, нито шефа ти ти е обърнал внимание докато си на стаж, нито си минал през ситото на манипулираните, според теб, конкурси. Казах- ела да се "сборим", да си видим делата, тогава ще си говорим пак. (Обяснявам - дела са едни такива неща дето се учат на теория в университета и са материализирани между кориците на едни папки)
Но напускане- да отварям път на тълпата от Б, че и В група- няма как да стане.

Не знам разбрахте ли, но на фона на цялото това нямане на бюджетни пари, Министреството на финансите е раздало премии на негови служители. Първоначално отрекли, но после тихичко се оправдавали, че било само за дъ бест оф дъ бест оф дъ бест. :evil:

Последната година цялото магистратско съсловие отнесе доста отрицателен имидж заради някои кандидат началници, контактували и пазарили от Краси. Но не искам да съм жертва вследствие на осветяването на хора, които могат дори да преговарят за суми от 200 000 или нещо такова. Искам си паричките! Моите... Това е!
zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот system » 25 Дек 2009, 09:40

sarbijanac написа:Скъпи колеги магистрати,
Ами като сте толкова огорчени какво Ви пречи да напуснете съдебната система и да излезете на свободния пазар.Такива професионалисти като Вас,с дългогодишен опит в съдебните зали няма начин да не се реализират успешно и за кратък период да добият клиентела :wink:

Скъпи колега Каменов, иронията Ви е крайно неуместна. За повечето от нас правораздаването не е само и не толкова източник на заплата, а обществена задача, дълг, който ние имаме към всички вас (и персонално към Вас). Не съдете за магистратите само по Новопазарския районен съд - не е полезно за Вас, отразява се зле върху обективния поглед към съдебната система.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот listi » 25 Дек 2009, 10:27

Честито Рождество Христово !

E, надявам се, въпреки кризата, колеги, всеки да е могъл снощи да топне питката в медеца. А за екстрите, според зависи...
zidaromazach написа:Последната година цялото магистратско съсловие отнесе доста отрицателен имидж заради някои кандидат началници, контактували и пазарили от Краси. Но не искам да съм жертва вследствие на осветяването на хора, които могат дори да преговарят за суми от 200 000 или нещо такова. Искам си паричките! Моите... Това е!

Де да беше само последната година, но то всъщност вече 20 години и отгоре магистратите отнасяме отрицателен имидж, както му викате, защото се оказа, че при смачкани 600-700 наказателни дела генералната ревизия на прокуратурата при застъпването на Борис Велчев изрови и множество заспали преписки от преди паметната 1989 г. А пък ако погледнем и осъдетелните решения срещу България на съда в Страсбург, май имиджът става и по-лош от отрицателен. Та знам ли, дали сме играчи от първокласната А футболна група, или от Б и В групите ? :roll:
Сега за парите на Дянков и сие: някои хора не можаха и не можаха да го разберат, че Европа кръцна кранчето с помощите, даренията и субсидиите /сещате се защо - за липса на върховенство на закона/, и сега държавният бюджет 2009 е на червено с минимум 2-3 милиарда лева - чудно защо ББ, въпреки бъбривия си нрав, е толкова мълчалив за точния размер на дефицита. При такъв огромен дефицит няма държава, която да не се разпадне, а с нея да не хвръкне и Правителството. Та корабът потъва, и то именно заради нашата работа /некачествено правораздаване/, а ние си дрънкаме на палубата по празните канчета и си чакаме обещания гюведж, както в края на всяка година. Въобще тази тема много ми заприлича на врява в детската градина: обещали на децата черешки за обяд. Идва обяд, но черешките ги няма. На децата им казват, че черешките не дошли, защото чичко шофьор бил в стачка. Но всъщност черешките не идват, не защото чичко шофьор стачкувал, а защото чичко пазач бил забранил беритбата на черешките в черешовата градина. И то всъщност чичко пазач не бил нищо забранявал, а просто годината била сушава, та затова нямало черешки по дърветата. Та дали било така или онака, дечицата в детската градина си искат черешките - нали им били обещани .... :D
Последна промяна listi на 25 Дек 2009, 10:39, променена общо 2 пъти
listi
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 23 Апр 2008, 15:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот donchev » 25 Дек 2009, 10:28

Честито Рождество Христово!
Темата стана много забавна. Нещо ме смущава и то особено много. Някак си не мога да им вляза в положението при условие, че става въпрос за ПРЕМИИ, а не за нормална заплата. Така или иначе, за 2010 г. тази дилема няма да съществува, тъй като бюджета за съдебната власт е доста орязан.
System, като работите толкова pro bono, за какво е цялата гюрултия?!
Последна промяна donchev на 25 Дек 2009, 10:35, променена общо 1 път
donchev
Потребител
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Окт 2001, 10:00

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот kostadin_yordanov » 25 Дек 2009, 10:47

...
Сред магистратите се надига бунт заради орязаните премии

...
Магистрати от всички нива вчера изразиха недоволството си от факта, че съдебната система не може да ползва спестените от собствения си бюджет 24 млн. лв. Официалната реакция на ВСС гласеше, че "държи на диалога между властите". Председателят на Върховния касационен съд Лазар Груев обаче заяви, че отказът на МФ да преведе на съдебната власт 24 млн. лв. не съответства на принципа за разделението на властите и е неприемлив за една демократична държава. "Аз лично съм огорчен, че съдиите и служителите, които положиха огромни усилия през годината, са лишени от справедливото възмездяване на техния труд", допълни той.

И други магистрати, които пожелаха да останат анонимни, коментираха, че действията на финансовия министър Симеон Дянков са "публично унижение, на което се ръкопляска". "Ние сме част от държавата и разбираме тежкото й положение, но въпросът е много по-сложен. Съдебният бюджет е независим и веднъж приет от парламента, трябва да се отпусне на системата. Другото е натиск върху нея", възмущаваха се съдии.

"От 19 години съм съдия, но на такова посегателство срещу съдебната власт не съм бил свидетел. Целта е съдебната власт да бъде смачкана. Нещо, което не успяха на направят нито БСП, нито СДС, нито НДСВ. ГЕРБ дойде на власт с подчертано негативно отношение (меко казано) срещу съда", написа във форума на legalworld.bg доскорошният председател на Съюза на съдиите Стоил Сотиров. Той предлага да започне подписка срещу действията на изпълнителната власт.

След като стана ясно, че пари за магистратите няма, ВСС се събра извънредно, като по нареждане на премиера Бойко Борисов на съвещанието присъствали Симеон Дянков и правосъдният му колега Маргарита Попова. Те запознали членовете на ВСС със състоянието на бюджета и невъзможността да им се преведат парите.
...

24.12.2009 г.
http://www.segabg.com/online/new/articl ... id=0000101
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот system » 25 Дек 2009, 10:53

donchev написа:System, като работите толкова pro bono, за какво е цялата гюрултия?!

В по-горните си постове обясних защо - защото тези, които създадоха този проблем (а това не бяхме ние), го използваха за свой евтин и малоумен политически пиар на наш гръб.
Честито Рождество и от мен !
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron