начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Коледна гавра със съдебната система !?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот REVOLUTION » 23 Дек 2009, 20:03

За мен единствените виновници в случая са ВСС , така че колеги смятам че е справедливо към тях да насочите гнева си , а не да обвинявате правителството , че потъква разделението на властите.Първо правят нещо самоволно , без да го съгласуват с финансовото министерство , с което демонстрират че са "независими".Създават напразни илюзии сред колегите.После веднага променят позицията , че и съжаляват.....Е кои са популистите?Май ВСС повече им дреме за тяхното "щастие" отколкото да защитят системата.Поне честната позиция беше да кажат , че има икономии , но се съобразяват с положението на държавата , а те се извиниха , че са объркали и че пари няма.Кои са популистите питам аз? :evil:
Последна промяна REVOLUTION на 23 Дек 2009, 20:05, променена общо 1 път
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот REVOLUTION » 23 Дек 2009, 20:05

system написа:
REVOLUTION написа: Е май обаче не министрите са виновни , излиза че ВСС не са се разбрали , че никакви икономии няма , че да гласуват 13 заплата.Аз затова питам , кой е виновен в случая , щото според мен са виновни ВСС.Първо гласували са заплати , без да знаят че пари няма.А ако всъщност пари има , ВСС промени позицията без един сериозен аргумент.Какво е виновен мин.Дянков?За баницата поговорката нали я знаете?

Напротив, доколкото разбрах, реализирани са икономии над 50 млн лева. Поне това прочетох тук:
http://www.focus-news.net/?id=n1320690


Е преди минути по новините , говорителя на ВСС декларира , че съжаляват че са гласували 13 заплати , защото пари няма-ерго , объркали са се! :?
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот donchev » 23 Дек 2009, 20:12

ВСС отдавна се е превърнал в затворена каста от лобисти, които се опитват да запазят статута си пред новите властимащи. Тепърва съдебната система ще бъде разигравана, поради настъпващите размествания в политическите, ergo и икономически пластове в държавата.
donchev
Потребител
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Окт 2001, 10:00

Re: Няма ли да имаме реакция!?

Мнениеот ou_topus » 23 Дек 2009, 20:19

Вижте,аз не съм магистрат, дори не съм юрист( засега), но цялото това безумие ме смути като гражданка. Имам доста близки магистрати и знам, че в голямата си част те са естни, не визмат пари под масата и наистина разчитаха на тези ДМС-та. Защо питам аз, г-н Дянков не каза още в началото, че ДМС-та няма да има, а излъгаха хората и те купиха подаръци на деца, внуци и половинки, подкрепиха финансово родителите си и голяма част от тях, убедена съм, дадоха пари и за благотворителност, сега остават с 50-100 лева не само за празницита, а до 15-ти януари!?
ou_topus
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 00:36

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот melanie » 23 Дек 2009, 20:20

Как гласуват пари /коледни добавки/ като незнаят тези пари има ли ги или ги няма в бюджета налични, за какво са сложени там - предполага се, че трябва да са информирани по всички въпроси касаещи съдебната система, а наличния бюджет е един от най-важните? :shock:
Демонстриране на такова поведение от най-висшия орган в системата звучи несериозно. :roll:
melanie
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 12 Юни 2002, 21:20

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sunshine_75 » 23 Дек 2009, 20:24

Веднъж при велик мъдрец дошъл човек и го попитал:
-Какво да направя за да помъдрея?
-Излез навън и стой там - бил отговорът.
Човекът излязъл пред къщата, а навън валял проливен дъжд. Подгизнал до кости. След известно време влязъл обратно вътре и казал:
-Постоях ... и сега какво?
-Какво се случи? Докато стоя там направи ли някакво откритие?
-Какво откритие? - започнал да протестира човекът. - Просто мислех, че изглеждам като глупак!
-Това е откритие. Това е началото на мъдростта. Ти си на правилния път. Когато разбереш, че си глупак, измененията вече са започнали.

Цитирам - намерих го в един сайт..Притчите...
Измененията започнаха... :wink:
Най-вероятно изпълнителната власт ни е "спонсорирала", като ни е плащала заплатите...
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот karlson » 23 Дек 2009, 20:25

изтрито
Последна промяна karlson на 27 Дек 2009, 09:48, променена общо 1 път
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 23 Дек 2009, 20:49

karlson написа:Аман от блюдолизци и подлизурковци,
всички са смешници - ВСС начело, защото това си е жива гавра - сами признават, че не заслужават каквито и да е премии (не че наистина не е така - заради техните корупционни издънки сега ние обясняваме, че нямаме сестри)
Вината е обща - и наша, че си траем и ще го подминем с махване на ръка (не че ми идва на акъла какво точно можем да направим)
Къде е съюзът на съдиите и Асоциацията на прокурорите, къде са административните ръководители, за да защитят служителите си - мижитурки сме всички, това е...
Освен това, твърдението, че няма пари пак не е точно така, защото така или иначе икономиите остават в преходния остатък и преминават в бюджета за следващата година.

От ученическите ми години не съм посрещала толкова мизерна Коледа - срам, срам.
В момента съм готова да продам и душата си на дявола - морални задръжки нямам...

Абсолютно споделям!!! Пръста няма да си мръдна след Нова Година! Да дойде Инспекторат, Главен Прокурор, Целият наличен състав на ВСС да ми държи сметка защо не работя!!! Когато искате от мен да съм обективна и безпристрастна и да работя, всичко е ок? Защо и вие не сте лоялни с мен и колегите ми? Наистина никак няма да се учудя, че точно сега всички ще се изпокрият в миши дупки и ще заспят дълбок зимен сън, докато скандалът отмине! Браво на председателя на ВКС Лазар Груев, както и на председателя на ВАС Константин Пенчев, които единствени застанаха зад служителите си!!!
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sunshine_75 » 23 Дек 2009, 20:57

http://www.standartnews.com/news/details/id/53635/Съветите-на-г-жа-Дянкова%3A-Забравете-лукса%2C-но-харчете
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот Djidzafka » 23 Дек 2009, 21:24

huligan написа:Наистина ли вярвате, че няма пари :shock: ?
Аз не вярвам ....
....И фнимавайте в картинката - кого сме фанали и кого пущате :)

Дойдохме си на думата :!:
Някой да не е забелязал, че поисканите мерки се одобряват така както са поискани :idea:
Аватар
Djidzafka
Потребител
 
Мнения: 183
Регистриран на: 15 Авг 2008, 22:44
Местоположение: Жюлюница Ню Жърси

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот REVOLUTION » 23 Дек 2009, 21:30

Djidzafka написа:
huligan написа:Наистина ли вярвате, че няма пари :shock: ?
Аз не вярвам ....
....И фнимавайте в картинката - кого сме фанали и кого пущате :)

Дойдохме си на думата :!:
Някой да не е забелязал, че поисканите мерки се одобряват така както са поискани :idea:


Извинявам се , ама малко спам.Djidzafka това е аватара на колежката poli_g.Тъй като тя отдавна го използва , редно е да си изберете друг!
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 23 Дек 2009, 21:35

Дянкова, да вземе да си прибере очилаткото - най - големият "гений" сред финансистите и най - големият "финансист" сред гениите, а не да дава акъл какво да си пазарува българинът! С оптимизъм не се осъществява правораздаване, а с реализъм!!! Ако някой все още витае в облаците, че пари няма, много се заблуждава! И не могат да се обвинят този път предходните управляващи (не ги защитавам, защото ги мразя по други причини) за орязаните ни коледни премии, тъй като именно по тяхно управление е бил предвиден този бюджет на съдебната власт, от който имаше икономии и които джуджатко Дянков ни открадна! Много мръсен номер изигра министърчето на Бойко Борисов наистина! Господин премиер, знаете ли, колко души работят в съдебната система на Република България? А знаете ли, че тези хора имат и роднини... :D :D :D
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот Melly » 23 Дек 2009, 21:38

И аз да допълня - нека не се всява раздвоение по отношение зрителното възприятие на съфорумците, Кой, КОЙ Е. :D

Djidzafka, постави си твоя аватар! Веднага да "върнеш" чуждия. :D :D :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот REVOLUTION » 23 Дек 2009, 21:45

bluebarovka написа:Дянкова, да вземе да си прибере очилаткото - най - големият "гений" сред финансистите и най - големият "финансист" сред гениите, а не да дава акъл какво да си пазарува българинът!

Или с други думи , някой да свали момчето от шейната! :D
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот donchev » 23 Дек 2009, 21:55

Take it easy. Relax. Take a deep breath. Now you are calm...and with empty pockets. ))
donchev
Потребител
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Окт 2001, 10:00

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот ariel15 » 23 Дек 2009, 21:58

А спомняте ли си, когато преди близо 2 месеца същия този фин.министър /много сполучливо го наричат из форумите хер Флик :lol: /източи сметката на Президентството?! и Какво направи Президента - хоп, в "Шоуто на Слави"! Колеги, предлагам, ако нищо друго не помогне - като самосезиране на Прокуратурата например, да погостуват на Слави нашите видни ръководители. Пък току виж и тук като при Президнството станала техническа грешка... :wink:
ariel15
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 13 Окт 2005, 11:43

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот Гост. » 23 Дек 2009, 22:01

Оптимизмът е най-добрият лек срещу кризата :shock: , твърди американката, която е икономически експерт :?: :shock: в Световната банка. Навлиза се в омагьосан кръг, ако хората се затворят вкъщи и не купуват нищо. :lol:

Някои сега откриват топлата вода... Шаманството също. :lol:

п.п. Колега, ако се клонираме- ще натежим съвсем на форума. :wink:
Последна промяна poli_g на 23 Дек 2009, 22:13, променена общо 1 път
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 23 Дек 2009, 22:06

Ариел15, къде е Боби Велчев, питам аз и отговор не искам, защото ми е ясен :evil: Къде са Валери Първанов, Бойко Найденов и цялото ръководство на Прокуратурата? "Техническата грешка" може да се поправи само по един единствен начин - с оставки! Да си ходи тоя Дянков, крадец на ДМС :!: Там откъдето дошъл, там и отишъл... Наистина, колко сме ги имали такива като него..., те идват и си отиват, а ние оставаме :lol: Лошото е, че наистина такава гавра до сега не е имало. Кризата е само оправдание и е за парлама! Лека вечер на всички! Започва култов БГ филм - "Вчера"!!! И вкрайна сметка наистина "Отиваме за Глостър, при доктор Фостър" :wink:
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот donchev » 23 Дек 2009, 22:35

И толкова нерви за 2-3 хиляди лева. Ако излезете на свободния пазар адвокати, ще имате да събирате много повече и пак няма да ви пука.
donchev
Потребител
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Окт 2001, 10:00

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот blossom1 » 23 Дек 2009, 23:22

кой говори за парите в личен план? мисля, че не това е причината за общото недоволство, а обидата от цялостното унизително отношение към магистратите, наслагвано в обществото чрез всички възможни средства. И всички знаем защо - да има с кого да се оправдае изпълнителната власт, тъй като добре знае, че съдебната власт нява трибуна. Не им искаме наградите, а МС да изпълнява закона за държавния бюджет, да притиска и манипулира съдебната система. Не разбират ли тези хора, че си правят адски лоша услига с цялостната си политика спрямо нас. Тази гавра - след гаврите на инспеткората и помията в медиите, беше капката, която преля чашата на нашето търпение и почти уби желанието ни за работа. Май всички ще преминем на схемата "каквото покало, такова се обадило".
blossom1
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Окт 2008, 12:35

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron