начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Коледна гавра със съдебната система !?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот karlson » 25 Дек 2009, 10:58

...
Последна промяна karlson на 27 Дек 2009, 09:55, променена общо 1 път
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот listi » 25 Дек 2009, 11:41

karlson написа: орязахме хонорарите на вещите лица, чийто възнаграждения се плащаха от бюджетните на съда - може да ви изглежда смешно отстрани, но наистина се постарахме.

Само така. Аз дори мисля, че на вещите зловещи лица изобщо никакви пари не трябва да се дават от оръфания бюджет на съдебната власт. Те и така и така си ги изкарват петорно и десеторно от заинтересованите лица. :D Така икономиите ще са още по-големи. И вече ако пак не ни дадат паричките за коледните надбавки от тези спестени хонорари на вещите лица, тогава обща и безсрочна стачка /може и гладна, а дори и жадна/, генерална амнистия и немедленно изпразване на всички затвори, арести, карцери и прочее. Яху ! :P
listi
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 23 Апр 2008, 15:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот donchev » 25 Дек 2009, 12:00

listi написа:
karlson написа: орязахме хонорарите на вещите лица, чийто възнаграждения се плащаха от бюджетните на съда - може да ви изглежда смешно отстрани, но наистина се постарахме.

Само така. Аз дори мисля, че на вещите зловещи лица изобщо никакви пари не трябва да се дават от оръфания бюджет на съдебната власт. Те и така и така си ги изкарват петорно и десеторно от заинтересованите лица. :D Така икономиите ще са още по-големи. И вече ако пак не ни дадат паричките за коледните надбавки от тези спестени хонорари на вещите лица, тогава обща и безсрочна стачка /може и гладна, а дори и жадна/, генерална амнистия и немедленно изпразване на всички затвори, арести, карцери и прочее. Яху ! :P


Аз предлагам в знак на протест да си носят тогите облечени наобратно в залите. Хах.
donchev
Потребител
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Окт 2001, 10:00

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот zidaromazach » 25 Дек 2009, 12:21

Уважаемий гЛИСТИ,
бих бил много доволен да обсъдим така възникналите у Вас съмнения относно това полагат ли ни се "черешки" на нас.
zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот chandra » 25 Дек 2009, 12:45

Колеги, много съжалявам за всичко това, което ви се случи в края на този месец... Аз съм адвокат, имам колеги и приятели магистрати, с които първо сме учили заедно, а сега се срещаме на професионалното поприще... Убедена съм, че те са хора с висок морал, работят усилено и не вземат под масата... Тези хора за съжаление остават в страни, никой не говори за тях в публичното пространство, никой не им благодари, и точно те разчитаха на тези ДМС-та. Мисля, че е крайно време Вие магистратите САМИ да прочистите съдебната система от "мършата" заради която Вие останахте без Коледните си...
chandra
Потребител
 
Мнения: 407
Регистриран на: 21 Дек 2008, 14:55
Местоположение: гр.Варна

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот nikiboy » 25 Дек 2009, 14:39

Както и в МВР - ГОРКО НА ЧЕСТНИТЕ.

КОРУМПИРАНИТЕ СИ ИМАТ ПАРИЧКИ, и тайно се присмиват на честните калудки....
Но пък миналата година служителите от съдебната система си взеха доста добри коледни подаръци
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот kostadin_yordanov » 25 Дек 2009, 16:56

Очевидно справедливостта към съдебната е такава каквато е справедливостта от нея. А че била подчинена и още не е ясно кой отговаря за всичко там, пак те си мълчат, сякаш така е по-удобно
Колко десетилетия трябват за качествена съдебна реформа

Изображение На съдебната реформа все нещо не й стига, за да литне
...

23.12.2009 г.
http://www.segabg.com/online...001301
maxilian.free.bg
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот kostadin_yordanov » 25 Дек 2009, 17:12

Напротив, аз имам наблюдения и как се приема бюджета за съдебната всяка година, и на такава основа съм останал с впечатлението, че винаги се плаща толкова, колкото всъщност струва
maxilian.free.bg
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот donchev » 25 Дек 2009, 17:55

Не че е добре в къщата на обесения да се говори за въже, но народния фолклор вече роди и виц и по повод ситуацията.
- Не е вярно , че съдиите ще останат съвсем без коледни бонуси. Просто Красьо Черния щял да прати Магда да им попее.
donchev
Потребител
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Окт 2001, 10:00

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sarbijanac » 25 Дек 2009, 18:21

zidaromazach написа:Ооо сарбиянец,
ние не сме огорчени- огорчени сте Вие ... Нашето си е чиста проба rage (че няма същата точна дума на български). И за к`во да напускаме- да се наредиш и ти дето сто пъти си кандидатствал, ама нито патрона ти те е харесал, нито шефа ти ти е обърнал внимание докато си на стаж, нито си минал през ситото на манипулираните, според теб, конкурси. Казах- ела да се "сборим", да си видим делата, тогава ще си говорим пак. (Обяснявам - дела са едни такива неща дето се учат на теория в университета и са материализирани между кориците на едни папки)
Но напускане- да отварям път на тълпата от Б, че и В група- няма как да стане.



Аз не съм огорчен за това,че не съм магистрат.То и не могат всички да са магистрати-трябва да има и като нас обикновенни и простосмъртни адвокати,които да движат на клиентите си делата и да ги защитават пред съдебната инстанция.Пък и ако се налага да обжалват съдебни решения и определения,достойни за публикация в интернет :lol: :lol:
Не държа и на бройка дела.За един адвокат това не е най-важния критерий.Нашите критерии са съвсем съвсем други,ако можеш сети се кои са и какви са :wink:

А като си такъв "сербез" и "борец" що не излезеш от анонимния си ник,или и това не ти е разрешено г-н Магистрат :!:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот zidaromazach » 25 Дек 2009, 18:38

А като си такъв "сербез" и "борец" що не излезеш от анонимния си ник,или и това не ти е разрешено г-н Магистрат


Сори, пич, знам, че ви отвориха пътищата до вашето населено място, но няма да стане поне през януари...

целия месец януари се местя да живея последователно първо в къщата на Дянков, после в жилищата на нашите измамени работодатели от ВСС. Сигурно и те са в личен фалит и трудно ще ми насмогнат на йеденето и пийенето, но ще издържат всеки по няколко дни. Даже и февруари мога така да отметна...

О, мисля да ползвам знанията си придобити в часовете по трудово обучение и да скова не къщичка за птички, а една скромна дървена кутия за даренияпоне за зимните месеци. Ще я туря редом до оная кутия за сигнали за корупция, която има пред всички магистратски сгради.

Ааа, работата ли- чи к`ва работа ?!
zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sarbijanac » 25 Дек 2009, 18:57

huligan написа:
sarbijanac написа: .......


Някой тук във форума да ти коментира хонорарите, да изказва мнение дали ги заслужаваш, коректен ли си към клиентите си и да изказва съмнения дали пък не укриваш доходи?
Не. Не падат толкова ниско хората.
Хайде сега ми кажи, че си данъкоплатец.

"За мен най-лошото в България е чудното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата."

Проф. К. Иречек - 1881 год.


Ти да не завиждаш случайно ? :wink:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 25 Дек 2009, 18:59

zidaromazach написа:Ааа, работата ли- чи к`ва работа ?!

Работа през 2010г съответна на възнаграждението и на отношението :D Жалкото е, че който е работил, пак ще го прави и ще го тъпчат, който не е - ще си кара по старому, със или без ДМС! А иначе са кутията, Зид, ще се намери ли местенце и за моята... Ако успея да се доредя да я подредя :wink: ... преди да са ме лапнали, сдъвкали и изплюли банките през януари, както и топлофикация, ЕОН, мобилните оператори... :roll: Та кои са лелките и чичковците с хотелчета, да си правя СЛЕДновогодишната резервация и аз за целогодишно лентяйство на техен гръб :D :D :D
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот listi » 25 Дек 2009, 18:59

mi_lena написа:P.S. Тъй като на Kerelov/listi съм му "любимка", ще моля модераторът да упражни правомощията си при евентуално последващата помия. Както правилно отбeляза poli_g, това си е тема за нашето огорчение и в нея злорадствата и провокативната отрова не би следвало да намират място.

Ако имате някакъв проблем с Kerelov, моля, оправяйте си се с него и не ме бъркайте в интимните ви отношения. :D
kostadin_yordanov написа:Напротив, аз имам наблюдения и как се приема бюджета за съдебната всяка година, и на такава основа съм останал с впечатлението, че винаги се плаща толкова, колкото всъщност струва

И все пак, ако погледнем пак числата, мисля си, че пари за бонусите има, но това в пушилката не се видя. И дори по мои сметки остават и 6 милиона и нещо излишък след раздаването на гласуваните бонуси за 24 милиона. Ето вижте ги числата тук

http://www.legalworld.bg/show.php?storyid=18641

гласуван бюджет 2009 година - 352 309 000 лева, толкова и разходи на съдебната власт
ПРИХОДИ:
държавна субсидия - 317 091 700 лева
собствени приходи - 35 218 300 лева
РАЗХОДИ: 352 309 000 лева

РЕАЛЕН БАЛАНС КЪМ 31.12.2009 г.
АКТИВИ:
реално внесена държавна субсидия - 297 692 728 лев
реално невнесена държавна субсидия - 19 399 972 лева
собствени приходи - 35 218 300 лева
ПАСИВИ:
Необходимо присъщи разходи - 302 309 000 лева /вследствие на ИКОНОМИИ от 50 000 000 лева/
Гласувано от ВСС този месец ДМС /бонуси/ – 24 000 000 лева

ИЗЛИШЪК за прехвърляне към бюджет 2010 – 26 000 000 лева

Значи дотук Дянков не е налял в бюджета на съдебната власт само 19 399 972 лева /настоящият скандал с бонусите/, които се приспадат от ИКОНОМИИ 50 000 000 лева. Значи, в края на краищата излишъкът за 2009 година остава все пак 30 600 028 лева.

Та с Дянков и без Дянков, би трябвало да има за бонуси 30 600 028 лева. Така ли е ? :roll:
listi
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 23 Апр 2008, 15:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот miriam » 25 Дек 2009, 19:58

не съм магистрат , но разбирам огорчението им /от тяхна гледна точка/

разбирам /като мотивация/ и вметките в темата от останалите юридически браншове и държавни служители , останали без коледни добавки надбавки и т.н.

разбирам и популистките подбуди на кабинета борисов-една отделна тема

само не разбирам защо трябва да се пусне такава тема , че да се покажат толкова магистрати -четци във форума?!
та въпросът ми е към съдиите и прокурорите -вие ПРИНЦИПНО защо си мълчите по отношение на бездарниците във ВСС ? Защо им позволявате да се размахмат като говорители кадровици и изразители на гилдията , да пълнят гуши от назначенията ви , да ви впримчват и унижават при всеки конкурс кадрил и жална жалба с дисциплинарка?!
Ето заради това сега хем сте без пари , хем корумпираните, дето ви свалиха съдийския имидж в калта не им пука има или няма премии , ВСС "и сие" си би камшика към топлите страни баджанашки ,а вие протестирате , пък насреща хората ви наричат алчни самозабравили се тунеядци и какви ли не!
Вие сами сте си виновни , скъпи колеги. Вие си мълчахте за боклука в съседния кабинет ,вие гордо махвахте с ръка при всеки вопъл че няма справедливост , вие си стояхте като овце в пламъци гордо вдигнали глави , докато блатото ви заливаше. Вие плащахте на красевци , вие се мажехте пред ВСС то за назначения , вие търсехте лобизъм , вие клепахте колеги един друг -като че ли като оглавиш некое районно съдче кой знае какво ще се случи ! И това няма нищо общо с тгова дали имате призвание и си обичате или не професията.
Навръх Коледа не е работата до революции , обаче не мога да не отбележа че се потвърждава едно мое набглюдение-българинът разбира и главата му увира само ако му изтръпне джоба-от НИЩО друго!
Ха дано и Вашата уври!
Иначе пожелавам все пак топло и весело посрещане , и нека новата година е по-добра от старата , и все пак освен професионализъм догодина да се похвалите и с разум и постижения в горния смисъл...

р.р.безпартийна съм, бивш магистрат , пиша с повече яд за вас , отколкото с ирония против вас...
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот REVOLUTION » 25 Дек 2009, 20:02

miriam написа:не съм магистрат , но разбирам огорчението им /от тяхна гледна точка/

разбирам /като мотивация/ и вметките в темата от останалите юридически браншове и държавни служители , останали без коледни добавки надбавки и т.н.

разбирам и популистките подбуди на кабинета борисов-една отделна тема

само не разбирам защо трябва да се пусне такава тема , че да се покажат толкова магистрати -четци във форума?!
та въпросът ми е към съдиите и прокурорите -вие ПРИНЦИПНО защо си мълчите по отношение на бездарниците във ВСС ? Защо им позволявате да се размахмат като говорители кадровици и изразители на гилдията , да пълнят гуши от назначенията ви , да ви впримчват и унижават при всеки конкурс кадрил и жална жалба с дисциплинарка?!
Ето заради това сега хем сте без пари , хем корумпираните, дето ви свалиха съдийския имидж в калта не им пука има или няма премии , ВСС "и сие" си би камшика към топлите страни баджанашки ,а вие протестирате , пък насреща хората ви наричат алчни самозабравили се тунеядци и какви ли не!
Вие сами сте си виновни , скъпи колеги. Вие си мълчахте за боклука в съседния кабинет ,вие гордо махвахте с ръка при всеки вопъл че няма справедливост , вие си стояхте като овце в пламъци гордо вдигнали глави , докато блатото ви заливаше. Вие плащахте на красевци , вие се мажехте пред ВСС то за назначения , вие търсехте лобизъм , вие клепахте колеги един друг -като че ли като оглавиш некое районно съдче кой знае какво ще се случи ! И това няма нищо общо с тгова дали имате призвание и си обичате или не професията.
Навръх Коледа не е работата до революции , обаче не мога да не отбележа че се потвърждава едно мое набглюдение-българинът разбира и главата му увира само ако му изтръпне джоба-от НИЩО друго!
Ха дано и Вашата уври!
Иначе пожелавам все пак топло и весело посрещане , и нека новата година е по-добра от старата , и все пак освен професионализъм догодина да се похвалите и с разум и постижения в горния смисъл...

р.р.безпартийна съм, бивш магистрат , пиша с повече яд за вас , отколкото с ирония против вас...

+1
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот huligan » 25 Дек 2009, 20:33

miriam написа: та въпросът ми е към съдиите и прокурорите -вие ПРИНЦИПНО защо си мълчите по отношение на бездарниците във ВСС ? Защо им позволявате да се размахмат като говорители кадровици и изразители на гилдията, да пълнят гуши от назначенията ви, да ви впримчват и унижават при всеки конкурс кадрил и жална жалба с дисциплинарка?!
Ето заради това сега хем сте без пари , хем корумпираните, дето ви свалиха съдийския имидж в калта не им пука има или няма премии , ВСС "и сие" си би камшика към топлите страни баджанашки ,а вие протестирате , пък насреща хората ви наричат алчни самозабравили се тунеядци и какви ли не!
Вие сами сте си виновни , скъпи колеги. Вие си мълчахте за боклука в съседния кабинет ,вие гордо махвахте с ръка при всеки вопъл че няма справедливост , вие си стояхте като овце в пламъци гордо вдигнали глави , докато блатото ви заливаше. Вие плащахте на красевци , вие се мажехте пред ВСС то за назначения , вие търсехте лобизъм , вие клепахте колеги един друг -като че ли като оглавиш некое районно съдче кой знае какво ще се случи ! И това няма нищо общо с тгова дали имате призвание и си обичате или не професията.
...


И аз така. Като се кача на трибуната с праведния си гняв към тия дето сами са си виновни (а винаги са си виновни те самите), така ги громя, че после застана пред огледалато, па си закача медала за храброст. И ми е гот, че не съм като тях. Хич никакво значение няма, че една част от отрицателния имидж се дължи и на нЕкои адвокати, дето за пред клиента все съдът им виновен. Хич никакво значение няма, какво направих аз, докато бЕх вътре в системата за самата нея (ако я оправят - може и да се върна).
Това за чуждия гръб и стоте тояги - предпочитам да не го споменавам.
Аватар
huligan
Потребител
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Окт 2007, 16:53

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот donchev » 25 Дек 2009, 21:20

miriam, ти сама си си отговорила. Мълчали са, защото са треперели за 13 - 14 заплата, за рангове и атестации. Срамежливо са надничали зад превръзката на Темида и после пак са си прикривали очите. И дотам я докараха, че авторитета им падна до нивото на футболен съдия от "В" група, когото хората не само псуват, но и желаят физическа саморазправа.
donchev
Потребител
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Окт 2001, 10:00

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот miriam » 25 Дек 2009, 21:35

Колега хулиган , моля да не ми вкарвате реплики , аз съм достатъчно пораснала и самостоятелна сама да си образувам мислите. И да си ги изложа.
Вие ако си имате разсъждения по написаното можете да си го коментирате както ви изнася.
Просто утре като се огледа магистрата , че наоколо из етажите са само роднини и свахи , че началниците им скриват 2-4-7 бройки /за да се образуват спестените заплати/и пренатоварват останалите , когато заседанията по обективни причини излизат извън график и хората ги псуват и ругаят и чакат , когато видят че сульо и пульо правят подписка срещу някой кадърен колега само за да му плюят на очите, когато кабинетът на началника им прилича на митница -то тогава да знаят, че това ОТВРАЩАВА ОБЩЕСТВОТО.
И тогава и справедливите искания и гняв са смешни , защото няма кой да ги чуе.
И тогава политическите маймуни ще ви разцепват на гилдии , ще ви насъскват едни срещу други и ще ви командват като марионетки с морковче и тояжка. Бойко иска да подмени ВСС-и аз да бех , щех да го искам :mrgreen:
От стратегическа гледна точка /негова/ това е абсолютно наложително.
ВСС е полезно само на себе си / за членовете му и сиета кръгчета/ ,иначе обективно бъгаво по различен начин -за камбанарията на правосъдната система е вредно , а от гледна точка на управляващите- необозначено с техни хора и оттам-неконтролируемо.
Колкото до напускането-не ми се коментира. И тогава имаше ВСС , а всички ВСС-та по всички земни кълбета си приличат :mrgreen: Тогава похарчиха нас с колегите , та да остане началника. Много напуснахме. После ВСС си запаха задника , но късно.
И понеже е Коледа и съм добра и бяла -Каня ВИ , хулиган , елате , мед и масло има за всички адвокати , елате и вие, елате да им послугувате на клиентите, да ви полъжат с плащането , да ви преразкажат законите с часове от гледна точка тяхна и т.н. При адвокатите поне няма митница за влизане.... :mrgreen:
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sunshine_75 » 25 Дек 2009, 22:18

Колега Miriam, простете, но се чувствам лично засегната от думите Ви. Едва ли тук е мястото и аз съм човекът, който трябва да обеснява правомощията на ВСС, начина на определяне на състава му и влиянието, което имат магистратите върху него. Конструкцията, зададена от една друга власт: законодателната, е такава, каквато е.
Не съм мълчала, нито някога съм се крила от това какво работя. Напротив, работила съм и в изпълнителната власт, и в частния бизнес, и като магистрат. И нямам нито един роднина юрист - нито жив, нито покоен. Общуването ми тук, във форума, е било резултат от уважението, което съм изпитвала към всеки колега, без значение на професионалната му позиция. Както казах малко по-напред в конкретната дискусия, проблемът не е в ОТКРАДНАТИТЕ от магистратурата пари, а в нарушение на принципи на правото: на разделение на властите, на това, че към правораздавателната система се отнасят като към измет и шерпи.
Никога не съм изпълнявала "шефски" разпореждания, никога не съм се усмихвала дори, без да е било искрено. Наистина не Ви завиждам, не, съжалявам за Вас, ако Вашите бивши колеги-магистрати и тези, с които работите в момента, са такива, каквито ги описвате... Тежко Ви, ако сте принудена да работите с мижитурки и хора зависими от началническо настроение или един паричен бонус. А още по-жалкото е, че наистина май не разбирате за какво иде реч тук.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron