начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ВСС отново повдига въпроса за увеличение на съдебните такси

Дискусии на тема съдебната власт в България


ВСС отново повдига въпроса за увеличение на съдебните такси

Мнениеот donna » 27 Яну 2011, 21:22

http://lex.bg/bg/news/view/40101

Какво е вашето мнение колеги , аз съм против ,БГ не е само София и към момента при този стандарт на живот таксите за прованса си се явяват високи.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: ВСС отново повдига въпроса за увеличение на съдебните такси

Мнениеот Гост. » 27 Яну 2011, 22:24

Според Колев е несправедливо всички данъкоплатци да плащат за определени дела. По думите му едно разумно увеличение на таксите би оказало добър ефект върху съдебната система, защото ще намали натоварването на най-заетите съдилища.

:?: :shock: Поредния nonsense. Вече дори не виждам смисъл да коментирам...но ако работата идва някому непосилна- да напуска и се отдаде на заслужен отдих, дет се казва. А останалите издръжливи ще се радват и на ...найста заплата.


"В момента в съдебната система се разглеждат дела за какви ли не безумия. Някои граждани с психически отклонения само се чудят за какво да заведат дело", обясни Колев и заяви, че той като гражданин е против с парите си като данъкоплатец да плаща за препирните между скарани съседи.

Е? Пропуска да отбележи, че там рангове и прочие гъдели на йерархията са в корелация с бройката( те си го измислиха, не друг)- статистиката е движеща правната мисъл сила. :idea: ( става хубав лозунг от това)
Не ми е работа, но съдията пропуска основен принцип( уж, действащ по нашето писано право)- всички са равни пред закона.
А дали някоя страна Е с психични отклонения или НЕ- нЕмам квалификацията да споря, но да си припомни една друга статистика- след 5 години работа в системата.... нещата и при тях не са така непорочни. :lol:

Крайната цел вероятно е положителна( тоя фиск е най-важното нещо, ерго- във всеки НА чл. първи да урежда първо тези отношения :lol: ), но мотивите са дълбоко порочни, което опорочава и пътя, и целта, и прокламатора.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ВСС отново повдига въпроса за увеличение на съдебните такси

Мнениеот donna » 27 Яну 2011, 22:38

Аз последно време забелязвам какви ле не "щуращини" по делата и имам чувството ,че го правят само и само да се жали , та да влезе такса ...и това от хора с практика и със знания , а "щуращините" не би ги допуснал и студент ...аз или съм мнителна или имам халюцинации или вече де да зная и аз...
Съгласна съм с Поли , на когото му тежи тогата да напуска системата , защото ако само заплатата е движещата сила за един съдия ,то той не е за тая система ...
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: ВСС отново повдига въпроса за увеличение на съдебните такси

Мнениеот donna » 27 Яну 2011, 22:46

poli_g написа:
Крайната цел вероятно е положителна( тоя фиск е най-важното нещо, ерго- във всеки НА чл. първи да урежда първо тези отношения :lol: ), но мотивите са дълбоко порочни, което опорочава и пътя, и целта, и прокламатора.


Ей Поли недей така много работа ще се отвори за нашите народни избранници има да гласуват много членове първи , тогава току виж вс. член народен представител поиска да му се увеличи възнаграждението и пак до бюджета ще опреме.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron