начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Разпределение на стажант-юристи - хаос в МП

Дискусии на тема съдебната власт в България


Разпределение на стажант-юристи - хаос в МП

Мнениеот softy » 04 Яну 2012, 20:09

В началото на месец декември миналата година много студенти в юридическите факултети на различните ВУЗ се дипломираха успешно. И естествено, на дневен ред пред тях бе започването на стажа за придобиване на юридическа правоспособност. Съгласно правилата на Министерство на правосъдието лицата, отговарящи на изискванията на чл. 295 от ЗСВ, подават в Министерство на правосъдието определени документи като срокът за подаване на документите е до 20 число на месеца, предшестващ началото на стажа. Министърът на правосъдието е длъжен да издаде заповед на основание чл. 297, ал. 1 от ЗСВ, за разпределяне на стажант-юриста към окръжния съд, в чийто съдебен район е постоянният му адрес. Заповедите на Министъра на правосъдието за разпределяне на стажант-юристите на стаж се изпращат служебно в съответния окръжен съд. Предполагам, че до 20.12.2011 година в Министерство на правосъдието са постъпили доста редовни заявления за започване на стаж. Всеки, подал заявление, получава картонче с входящия му номер и телефонен номер на МП за справки, и дори указание да се яви в първия работен ден на януари 2012 в съответния окръжен съд. Да, обаче заповед на министър Диана Ковачева за разпределение на съответното лице няма изпратена в съда. И се налага да звъниш на посочените телефони, но на тях никой не отговаря, или дава заето. Информация в сайта на МП няма. И така, принуждаваш се, ако държиш да започнеш стажа колкото си може по-скоро, да ходиш всеки ден в съответния окръжен съд, при съответния административен секретар, който също безуспешно търси контакт с Министерство на правосъдието. И информация няма, и пак няма…. Докога? Явно е, че съответните служители в МП са празнували след 20 декември и не е известно кога ще изпълнят задълженията си по ЗСВ.
softy
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Сеп 2006, 20:37

Re: Разпределение на стажант-юристи - хаос в МП

Мнениеот valerieva_d » 15 Яну 2012, 19:33

Колко познато, на мен ми предстои този стаж. Изпратих си документите до МП, които на 15 са били там. И така от началото на Януари притеснявам всеки ден административния секретар на ОС Варна, който поне е любезен и отговаря с думите " Няма нови, обаде се утре" :|
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23

Re: Разпределение на стажант-юристи - хаос в МП

Мнениеот azalia » 13 Дек 2012, 12:20

И на мен ми звучи много познато това, което пишете.
За съжаление и на мен ми предстои такъв стаж.
Представям си още отсега какво звънене ще бъде.
Следователно още отсега да си нямеря телефона на адм. секретар на ОС Плевен.
Ами ако той не е така любезен ....
azalia
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 18 Май 2007, 13:33


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron