начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Не се търси отговорност от вещо лице изготвило невярна СТЕ

Дискусии на тема съдебната власт в България


Не се търси отговорност от вещо лице изготвило невярна СТЕ

Мнениеот bijuto1980 » 24 Окт 2012, 09:47

Районният прокурор при РП – Берковица въпреки, че съм приложила като доказателство писма от Община гр. Вършец, че Архитектурният проект, който вещо лице е ползвало, като подложка при изпълнение на поставените от съда задачи е незаконен документ - не е узаконен - постановява, че няма данни за извършено престъпление. СТЕ не е оспорена на съдебно заседание, тъй като тогава нямах доказателства, а сега излиза, че не ми позволяват – прокуратурата – да докажа, че СТЕ е невярна
bijuto1980
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 27 Сеп 2007, 14:33

Re: Не се търси отговорност от вещо лице изготвило невярна С

Мнениеот n6391 » 24 Окт 2012, 10:13

Незаконен документ като понятие не се употребява в който и да е нормативен акт. Има документ с невярно съдържание, неистински, преправен и т.н. Зависи и по какви причини не сте могли да представите в съдебно заседание този, за който твърдите че е верен. А мнението на вещото лице не е задължително за съда - той взима решението си въз основа на всички доказателства по делото. Дори да е постановен съдебен акт, който според Вас е порочен, има си инстанции пред които да обжалвате.
n6391
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 21 Сеп 2010, 22:18

Re: Не се търси отговорност от вещо лице изготвило невярна С

Мнениеот punisher » 24 Окт 2012, 10:23

По принцип съдът основава крайния си акт на заключението на вещото лице.Изчакайте да се реши и обжалвайте във втора инстанция се представете доказателствата като се съобразите с реда за събирате и приобщаването им по реда на НПК,но внимавайте как използвате понятията верен,неверен,истински,неистински документ.
punisher
Потребител
 
Мнения: 576
Регистриран на: 14 Яну 2008, 18:01
Местоположение: Пловдив

Re: Не се търси отговорност от вещо лице изготвило невярна С

Мнениеот bijuto1980 » 24 Окт 2012, 22:26

Не съм юрист и моля да ми каже някой каква е правната квалификация на Архитектурен проект - заверен с печат и подписите на 2 архитекти и 1 стр. инженер, че е за УЗАКОНЯВАНЕ на жилищна сграда и пристрояване на гараж. Същият не е узаконен, тъй като строителството не е реализирано според него, а в двойно по- голям размер -- 1. неистински документ, 2. документ с невярно съдържание, 3. преправен документ или друго.
bijuto1980
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 27 Сеп 2007, 14:33

Re: Не се търси отговорност от вещо лице изготвило невярна С

Мнениеот TheOldMan » 25 Окт 2012, 12:16

По вашите обяснения излиза, че проекта си е законен, верен, с истинско съдържание, просто ... не е за тоя строеж :)
Трябва да намерите начин да докажете, че фактическия обем на строежа не е такъв, какъвто е показан в проекта. За съжаление не съм чул за случай съдия да отиде на строежа и да почне да мери с рулетката. Демек - трябва ви някакъв приемлив за съда документ, посочващ разминаванията между проекта и реално извършените строителни дейности.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Не се търси отговорност от вещо лице изготвило невярна С

Мнениеот nk7702n » 25 Окт 2012, 14:47

bijuto1980 написа:Не съм юрист и моля да ми каже някой каква е правната квалификация на Архитектурен проект - заверен с печат и подписите на 2 архитекти и 1 стр. инженер, че е за УЗАКОНЯВАНЕ на жилищна сграда и пристрояване на гараж. Същият не е узаконен, тъй като строителството не е реализирано според него, а в двойно по- голям размер -- 1. неистински документ, 2. документ с невярно съдържание, 3. преправен документ или друго.

Доколкото става ясно от поста Ви, излиза, че архитектурният проект отговаря на предвидените в закона изисквания относно форма и съдържание, а самото строителство не е съобразено с него. В такъв случай защо смятате, че СТЕ е с невярно съдържание? Какво точно казва вещото лице? :roll:
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron