начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

задължения на взисквател по ИД

Дискусии на тема съдебната власт в България


задължения на взисквател по ИД

Мнениеот bijuto1980 » 28 Ное 2012, 19:01

Здравейте! Имам влязло в сила Решение, издаден е ИЛ и получих ПДИ от ЧСИ. Подписахме с взискателката протокол за въвод във владение - че след две седмици ще предам помещението. Но здравословното ми състояние не ми позволяваше да пътувам – вдигнах кръвно налягане – 180/115. Тъй като съм безработна лекаря ми даде медицинско направление с препоръки за покой и редовно проверяване на кръвното налягане. Обадих се на ЧСИ да я уведомя, че не мога да пътувам. Служителката на ЧСИ беше много любезна и дори ми предостави имейл – на който изпратих медицинското направление. Но една седмица след това взискателката разбива помещението /тоалетна/, без да бъда уведомена за това. Когато се обадих на ЧСИ – предполагам на същата служителка тя остана изненадана от действията на взскателката и ме посъветва да изпратя писмена молба на ЧСИ за това. Обаче има грешка в Решението, в ИЛ и в ПДИ, тъй като е отбелязано, че трябва да предам владението на помещение с административен адрес на ет. 2 – а помещението е на ет. 1. На това не съм обърнала внимание и не съм подала възражение в срок. Въпросите ми са: 1. не е ли законосъобразно първо да се поправи допуснатата грешка в Решението, ИЛ и ПДИ, преди да се пристъпи към изпълнение? 2. Има ли право взискателката да разбие самоволно помещението – без присъствието на ЧСИ, щом има заведено ИД и това не е ли самоуправство? 3. Имам ли право да оспоря заплащането на ИД, като се има впредвид извършеното от взискателката. Сърдечно благодаря!
bijuto1980 Мнения: 40Регистриран на: 27 Сеп 2007, 13:33

Върнете
bijuto1980
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 27 Сеп 2007, 14:33

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 7 госта


cron