начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот kovachev » 14 Фев 2002, 19:55

Uwajaemi kolegi, Do koga schte prodyljawa towa bezobrazie. Ne wi li pisna weche. Prizowawam wsichki da naprawim neschto, stiga weche, do koga? Towa koeto stawa w bylgarskite sydilischta ne e smeschno a pechalno.
kovachev
Потребител
 
Мнения: 128
Регистриран на: 30 Дек 2001, 18:11

RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот Тошев » 14 Фев 2002, 21:15

Уважаеми г-н Ковачев, В общество с ориенталски начин на мислене, където всичко се прави със свой човек или с почерпка е неминуемо и органите на правораздаването да имат подобни наклонности.Като цяло в обществото проблема е трудно изкореним в следващите 2-3 поколения, но за съдиите имам нещо предвид: Ако всеки, който е възмутен от порочни решения и има основания да смята ,че те са плод на корупция, публикува във форума или в специален раздел от него фрапиращите части от тях заедно с имената на съдиите работили по него и това стане достатъчно популярна форма на протест, може би много съдии ще се замислят дали да рискуват авторитета и името си заради няколко стотин лева. А за големите пари би трябвало да се грижат специализирани органи.
Тошев
 

RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот kovachev » 15 Фев 2002, 12:36

Mnogo dobra ideia s publikaciite, no az lichno ne bih publikuwal imenata na tezi s koito e swyrzana wcheraschnata mi emocia zaschtoto nai malkoto se strahuwam za zdraweto i jiwota si ili na moi blizki. Do tam ia dokarahme weche, a Wie predlagate publikacii...
kovachev
Потребител
 
Мнения: 128
Регистриран на: 30 Дек 2001, 18:11

RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот elisaveta » 15 Фев 2002, 13:23

Bravo G-n Kovachev za smelosta. Ne mozhe li takuv spisuk da se publikuva anonimno. Haide advokati napravete NE6TO geroichno, vreme e. Vdignete si glavata
elisaveta
 
Мнения: 0
Регистриран на: 16 Ное 2004, 13:36

RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот Съдия » 15 Фев 2002, 23:02

Колега, не забравяйте, че всяко стадо си има и мърша.Все пак не всички адвокати блестят с професионализъм и висок морал.Или имайте доблеста да дадете конкретни примери за съдийска некомпетентност, като посочите и името на колегата, или просто не си правете труда да пишете общи работи! И аз бих могъл да открия тема "Не ви ли писна от продажни и некомпетентни адвокати?". Както казах, всяко стадо си има мърша. Нещата не опират до това кой в какво качество е в момента. Много съдии стават адвокати и адвокати съдии.В момента ми приличате на герой от виц, на когото му прелагали работа, но нищо не го устройвало. Накрая го попитали какво иска да работи, а той отвърнал- "Да намирам кусури".
Съдия
 

RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот Ковачев » 16 Фев 2002, 00:16

Колега Съдия, все пак има някои разлики, особено относно структурирането на "стадата" адвокати и съдии. Вярно е, че като адвокати са вписани и множество неграмотници, обаче я ми кажете колко синковци бяха набутани в съдебната система? Или когато станахте младши съдия (ако сте минали по този път), не Ви направиха впечатление някои фамилии на Ваши колеги? Е, хайде да не се лъжем, че всяко синче или дъщеричка на мастит юрист/ка е също гениален юрист/ка. Та по принцип с твърдението за мършата съм съгласен, само че в двете стада тя е различна. И в съдийското стадо мършата има власт. Всичко това го казвам с най-голямо уважение към съдиите. За сведение, имам много добри приятели съдии. Само че с тях не си уреждаме лесно решаване на делца в полза на мои клиенти например.
Ковачев
 

RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот kovachev » 18 Фев 2002, 14:41

Uvajaemi Gospodin Sydia, Niamah namerenie da obidia niakogo, osobenno lichno Was, no mi naprawi wpechatlenie che mai se draznite ot neschto. Wie sluchaino da ne ste niakoi ot korumpiranite sadii, che taka lichno go priemate? Ili ako ne ste ne wijdate li kolegite si? Niamam namerenie da si gubia wremeto i da opredeliam kompetentnostta na sadiite i adwokatite, temata mi besche sa KORUPCIATA. A towa che w sadebnata sistema kakto se kazwa ''kuco i sakato'' stawa sydia ili prokuror, e fakt, koito ne biwa da se otricha, a naprotiw da se unischtojawa towa iawlenie.
kovachev
Потребител
 
Мнения: 128
Регистриран на: 30 Дек 2001, 18:11

RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот hebigatsu » 19 Фев 2002, 12:05

Колеги, това е тъпо. Да се правят списъци и други подобни дивотии не мисля, че може да реши проблема. Като юристи знаете добре какво ще последва, да не говорим за възможността така да се създадат проблеми и на малкото качествени магистрати, които геройски отстояват идеалите за правото и вярата в закона. Проблема ще се реши не като се плюем един друг, а като поискаме и направим всичко възможно да започнат да се спазват законите, особено Конституцията.
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот Съдия » 19 Фев 2002, 20:27

А какво ще кажете за система, при която съдиите да са на мандатна длъжност и да се избират пряко от адвокатите в съответният град ?
Съдия
 

RE: RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот съдия » 19 Фев 2002, 20:30

А не Ви ли хрумва, че може да се дразня, защото не съм от хората, които взимат пари и ми е неприятно да се слагат общи знаменатели пред цели професии? Явно просто сте предубеден по темата, но вероятно ще се сблъскате със ситуация, когато по същият начин някой ще говори за адвокатие. Интересно ми е как ще реагирате тогава Вие, нима няма да се подразните ?
съдия
 

RE: RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот muncho » 19 Фев 2002, 21:28

Представям си тогава съдийките в градски съд - до 30 години, с нежни глезени деликатно, но многообещаващо подаващи се под тогата :-) По хубост ли ще се избират или по друг критерий и какъв точно?
muncho
 

RE: RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот kovachev » 20 Фев 2002, 14:00

Neschto ne mi stana iasno.... Draznite se zaschtoto ne ste korumpiran taka li? Togawa zaschto zaschtitawate kolegite si koito sa korumpirani? Ne mislia che e neobhodimo. Napomniam... Napisah:'' Ne wi li pisna ot korumpirani sadii..." Niamam wpredwid woobschte sadiite a korumpiranite. Ne e neobhodimo da otkriwate sebe si w tazi kategoria ako ne ste takyw. I kolega zapomnete korupciata ne se zakliuchawa samo wyw wzimaneto na pari. Ima mnogo drugi nachini za oblagodetelstwane na opredeleni lica-mislia che ne e neobhodimo da raziasniawam na kolegi iuristi, ne sme glupaci. Schto se otnasia do towa dali sa korumpirani adwokatite, mnogo mi e interesno kak bi moglo da stane. Az lichno ne si obiasniawam, zaschtoto korupciata e zawisima ot opredelena wlast, a adwokatite ne razpolagat s takawa. Da mu misliat sadiite i prokurorite kak da se opaziat ot towa iawlenie. Konkrekno obache na men lichno mi e dotegnalo ot korumpirani sadii i prokurori i ako ima niakakyw nachin da se boria s towa iawlenie korupciata, bih go naprawil na drago sarce. Problema e che towa koeto besche predlojeno da se publikuwat spisaci e osyschtestwimo no ujasno typo kato ideia. Da ste chuwali za programa za zaschtita na swideteli? A kato kazwam che ima korupcia w sadebnata wlast sym gotow da predstawia dokazatelstwa za towa. Estestwenno ne preki no umen chowek schte razbere che towa koeto kazwam ne e laja. I posledno. Nai loschoto e kolegi che zaradi takiwa meko kazano idioti, wsichki hora mraziat iuristite kato cialo. A towa e unizitelno. Spomnete si kolko wicowe za sadii i adwokati ima. Tochno tolkowa kolkoto i za borci. Ako wi e priatno da wi prirawniawat s tiah derzaite, podriwaite awtoriteta na sadebnata wlast.
kovachev
Потребител
 
Мнения: 128
Регистриран на: 30 Дек 2001, 18:11

RE: RE: RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот znajko » 20 Фев 2002, 16:22

pishe se predwid, a ne wpredwid :))
znajko
 

RE: RE: RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот Mb}I{bT » 20 Фев 2002, 18:56

Ami njamam nishto protiv...A i da si kaja chestno predpochitam tova pred 60 godishni kozi, rajdani zaedno s konstitucijata ot 47-ma :) No tova v ramkite na majtapa. Segashmata sistema NE STAVA! A tova che zasega ne mojem da predlojim nishto smisleno nikak ne e osnovanie da se pravim che jiveem v carstvoto na idealnata sadebna sistema. I malkoto mi opit mi kreshti che neshto trjabva da se promeni. A ot vas - juristite s opit, vreli i kipeli v sadolishtata se ochakva da napravite novoto, zashtoto dokato juristite ot moeto pokolenie dostignat VSS...shte meinat dosta godinki ,a a saotvetno i |"skandalcheta" podobni na tova za "Opicvet" P.S. Govori se che predsedatelkata na sastava e gushnala $50 000...da ste chuvali neshto takova? Interesno mi e prosto :)
Mb}I{bT
 

RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот Sudij » 20 Фев 2002, 19:21

Uvazaemi gospoda advokati,kogato sprete da si okrivate danucite i zaplatite na sudiete stanat dostatucno visoki njma da ima korupcij.Znam ce vsicki okrivate danuci,edva li ima daze njkoi ot vas koito da ne okriva.Taka ce ne budete tolko pretenciozni otnosno cesnosta na sudiite,vie ne ste po malki prestupnici.Ako edin advokat pravi 1000 lv na mesec az kato sudij trjbva da pravj 5000lv taka ce primirjvaite se.
Sudij
 

RE: RE: RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот Съдия » 20 Фев 2002, 20:42

Не разбирам от къде сте извадили извода, че защитавам корумпираните си колеги?!!! Просто ви предлагам да изнесете конкретни факти. Питам се, като знаете, че колеги съдии са корумпирани, това се се ли дължи на факте, че Вие сте опитвали да дадете подкуп под каквато и да е форма, за която пишете?Не забравяйте, че подкупа е активен и пасивен. Някой трябва и да дава.Не се правете на света вода ненапита!Ако няма адвокати даващи подкуп, не би имало и съдии приемащи такъв, нали!А как ще обясните причината, поради която някой ще даде подкуп за решение на районен съдия, което подлежи на 3 инстанционен контрол? Глупаво е да се плаща за нещо, което може да се отмени от всяка от горните инстанции, нали?
Съдия
 

RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот адвокат Х » 20 Фев 2002, 22:18

Това е пример за неграмотност и наглост. Надявам се някой да се представил за съдия, без да е такъв.
адвокат Х
 

RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот Адвокат 1 » 21 Фев 2002, 00:25

Доста е нахален колегата,но аз не съм изненадан.Все пак трябва да призная че и половината ми дела без подкупи бяха обречени.Но нека все пак не се прекалява с исканите суми.
Адвокат 1
 

RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот znajko » 21 Фев 2002, 18:05

Pishe se ukriva, a ne okriva :))
znajko
 

RE: RE: Ne wi li pisna ot korumpirani sadii?

Мнениеот kovachev » 21 Фев 2002, 20:04

MNOGO STRANNO... Wmesto da si malchat, niakoi hora oprawdawat nagloto si powedenie s towa, che adwokatite ukriwali dohodi... TOWA PYK KAKWO OBSCHTO IMA S KORUMPIRANITE SADII? ILI ZA DA BYDEM TOCHNI, TOWA E NEOTNOSIMO KYM TEMATA. Ako niakoi iska neka si naprawi tema wyw foruma. Bih mogal da mu raziasnia zaschto adwokatite ne biha mogli da deklarirat celia si dohod i da mu dokaja che chrez towa si deianie te ne se oblagodetelstwat. NA KOLEGATA KOITO NI NARECHE PRESTYPNICI, BIH POJELAL DA SEDNE PREZ SWOBODNOTO SI WREME I DA POPROCHETE MALKO PRAWNA LITERATURA. Dano mu stane iasno schto e systaw na prestyplenie i koi deiania sa prestyplenia, a koi administratiwni naruschenia. Uwajaemi gospodin naglec, wie iawno ste mnogo typ, sled kato se osmelihte da napischete towa wyw foruma. Typ ste pyrwo zaschtoto ne znaete, t.e. ste newej po temata, i wtoro zaschtoto izlagate tazi si swoia newejest na pokaz i komentar. Imenno zaradi takiwa kato was, sadebnata ni sistema e na towa deredje. Iskate spisak? Ako gospodinat koito se predstawia za sydia se predstawi na schirokata auditoria, schte e nomer edno w spisaka. NE E ZLE DA SI PYRWI NALI? Kakto se kazwa ednodobro nachalo.
kovachev
Потребител
 
Мнения: 128
Регистриран на: 30 Дек 2001, 18:11

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron