начало
Конституционният съд се заема със съдебната медиация Конституционният съд се заема със съдебната медиация

СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Дискусии на тема съдебната власт в България


СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот az » 09 Дек 2003, 05:59

Predi ne viarvax v tova.Mislex si,4e redom s tezi "svoi" ima miasto i za "4ujdi",koito 4rez 4esten konkurs da zaemat pone 4ast ot mestata.
NIAMA MIASTO ZA "4UJDI"!!!
Az zavar6vam.Imam priatel,koito raboti ne v na6ata sreda,ne e ot prestapnicite,a v takava,v koiato ima vazmojnost da nabliudava xorata s mnogo pari i vlast.Priateliat mi e ot mnogo bedno semeistvo,no sega,blagodarenie na rabotata si polu4ava dobro vaznagrajdenie.6ef e i momi4etata zapo4naxa da mu se lepiat,4aroven,mlad...,razbirate,4e maj,koito izvednaj vsi4ki zapo4nat da zabeliazvat,ne moje da ustoi.../ili pone moeto mom4e/.Vijdam,4e mu e trudno da razli4i istinskata liubov.Ot druga strana,3nam,4e ne e i trudno za "bludnicite" da go obiknat istinski.3atova vse pro6tavax.A znaete tova ozna4ava v kraina smetka da se obezcenite v o4ite na drugia 4ovek.Gor4i mi.
Posle vzex re6enie-da go ostavia zavinagi i da si nameria drugo dobro mom4e,koeto da ne e krasivo,da e ot na6ata sreda,da niama pari,koito da go promeniat i t.n.
Zapoznax se s takova mom4e,vsa6tnost maj-stra6no grozen,no ve4e rabote6t v "sistemata".Kazaxa mi,4e e mnogo samoten.Be6e idealen za men!Xaresa mi kato 4ovek.Mnogo
Dnes izliazoxme.DOVERI MI,4E ABSOLIUTNO VSI4KI MAGISTRATI SA BILI,SA I 6TE BADAT SAMO "PREPORA4VANI","SVOI XORA"!!!!!!!NO TOVA NE OZNA4AVALO,4E TEZI XORA BILI DEBILI,A I POSLE IMALO ATASTACIA,SLED KOIATO MNOGO OT TIAX SI XODELI...Na tiaxno miasto idvali,iasno e,drugi svoi xora...
Toi ubi me4tata mi,a advokatite zaradi svoiata teatralnost,a ako ne,to zaradi neizbroimoto mnojestvo,ne mi se nraviat.GRE6KA!!!!!
Psevdomajat oba4e ne spria da me razo4arova.Zavede me v niakakvi stra6no skapi zavedenia i v drugi,v koito imal svoi xora.Siaka6 iska6e ne tolkova da me vpe4atli,kolkoto da se pokaje.Govore6e za niakakvi miliarderski koli,za markovite si drexi i o6te:da ne pia mnogo voda,ako 6te tancuvam,zatoto sam 6tiala da se potia..."OTVRATITELNO!Ne moga da izkaja s dumi sa4etanieto ot vsi4ko tova+negovata dobrodu6nost/ne moga da ia otreka/.Na vra6tane ni spriaxa za previ6ena v.Ni6to,kaza,ytre 6te se obadia da go maxnat tozi akt...
...............
Tolkova izmarsena se 4yvstvam!A ni6to drygo,osven da govorim,ne sme pravili...
Vnimavai za kakvo me4tae6,za6toto me4tite se sbadvat li be6e kazal Kapoti...
Po-dobre mi be6e s moeto izneveriava6to mom4e,toi vinagi e bil "4yjd",no vinagi be6e "4ist" v tova otno6enie /e,da no e mrasen v drygo.../
4yvstvam,4e gubia izcialo po4va.S tazi mrasotia niama da moga da jivea.
Koia ot dvete ko4ini da izbera...
Ne o4akvam otgovori,no ako niakoi moje da me razybedi za sistemata,6te my bada blagodaria!
az
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 22 Яну 2005, 14:19

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот *** » 09 Дек 2003, 11:19

Izvinete, da ne ste sburkali saita? Tova tuk ne e vestnik Lichna drama.
A v sistemata sus sigurnost ima i svestni i nekorumpirani hira, kakvito poznavam, makar, che ne sa mnogo.
***
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот Койчо от Конаре » 09 Дек 2003, 11:32

Извинявай, но останах с впечатление, че ти си разочарована на първо място от двамата мъже и само косвено - от системата (покрай думите на втория за своите хора и за "махането" на акта).
Мъжа го зАрежи, а колкото до другото, такава е човешката природа, като е казал поетът. ;-) Трябва да свикнем, че не всички хора са приятни, още по-малко пък свестни. Се ла ви. А нали случките и системите пак ги правят хората. Гадно е, че в България разочарованията са много повече, отколкото другаде. Остава или да се махнем, или да се надяваме, че след двайсет-трийсет години - ама кой знае :-( - грозното и несправедливото ще намалее до "нормални" граници. Съвсем да изчезне май че не е възможно.
Койчо от Конаре
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот desiva » 09 Дек 2003, 13:53

Разбира се, че винаги ще има грозно и несправедливо. То идва от хората, не пада от небето. И ако човек иска да оцелее трябва да умее да си направи броня и да върви напред. Бронята, мила Аз се изгражда именно след такива праживявания. Желая ти по-бързо да проумееш това за себеси и да стигнеш далеч напред:))))
desiva
Младши потребител
 
Мнения: 72
Регистриран на: 27 Окт 2003, 17:57
Местоположение: София

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот snakemoon » 09 Дек 2003, 18:52

Този път споделям изцяло казаното от Койчо от Конаре. Ще добавя само, че единствените неща, които човек не може да промени са - да избере мястото и времето където да се роди, и да избира родителите си.
Един съвет - Не мисли толкова много каква искаш да бъде заобикалящата те среда, а обърни внимание на това "какво" и "каква" искаш да бъдеш ти самата.
Колкото до "системата".... е .. затова се нарича система. За всяка система има правила за достъп. Но за това сме "хакерите". Може да спорим по между си, но не се отказваме от общата цел, да "хакнем" установените правила и да проникнем, за да преформатираме един ден, същата тази система по наш вкус.
Така, че ..Горе главата и действай.
snakemoon
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот gega » 09 Дек 2003, 20:15

Вие сте страхотни!!! Само борба, но не безкомпромисна, а рационална, може да ни изведе на „обетованата земя”. Само обединени! С обединени усилия, защото „системата” ни разпръсква и ни погълва! Метафората за „хакерите” и „системата” много ми допадна, но с „хакерство” само ще унищожаваме части от системата, но не и да градим своя професионален и жизнен път! :))))))Друг е пътя - обединени да отстояваме правата и да притискаме, да притискаме, да воюваме за своите права и за гражданските си свободи! И да не скланяме глави от първия удар, нито от втория! Няма отчаянието да те завладее, ако имаш съмишленици, които да те подкрепят! За съжаление не може днес системата да се преобрази, може само да се реформира! С хиляди изхабени нерви, разочарования, упоритост и борба там, където всеки работи. Бъдете сигурни - днес не можем, но след 2-3 години ще има просветление! Обединени ще успеем - само де е водачът!!!:))))))) Драга „АЗ” искам да ти кажа блага дума, за да те успокоя, но не намирам такива. Сама трябва да намериш пътя към прозрението - само обединени ще успеем! Аз се опитвам да го диря! Утре съм в много тежко заседание и координирахме действията с един приятел - ще „разбием” ответната страна, която се опитва да действа подмолно. Важното е съдебният състав да си е прочел делцето:))))))), защото не това е честата практика. Съвет - търси и ще видиш, че има страхотни мъже в таз държавица, които не са комплексари и само по малко си позволяват да кръшкат:)))) Все пак -човещинка си е, де. Не бъди толкоз строга към нас!!!!:))))))
gega
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот secret » 10 Дек 2003, 01:00

Не разбирате ли какво иска да каже Аз-хората в системата са с вразки в другиа свят!Те биват посрещани с почести в скъпите заведения!
secret
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот az » 10 Дек 2003, 01:52

Izvinete,no tova e saita.Viarno,emocionalna sam bila,tvarde.
Iska6e mi se po-jivopisno da predstavia obraza na obrazcovia realiziral se ,kak da go napeka...kompleksar /prostete,ne namiram dymata/
Ne dryg,a toi e magistrat!Toi,koito sedi na VIP separe,koito kara kola za 40 000 evro,i po4ivki v 4ujbina!Ne znam koe e parvoto parite ili rabotata,no toi e stanal...blagodarenie na vrazkite si !Negoviat brat be6e s 2 4ydovi6ta oxrana,pora4a i kompanionki,za6toto niamalo da ima s koi da tancuvam.6to za magistrati sa tova!
Ne mi e problemat v liubovnoto razo4arovanie,tova vaji za moeto mom4e.Drygiat...viarno e, 4e razbi predstavite mi za recipro4nost mejdy 4ar i dobrodetelnost,no ne tova me vbesi tolkova.A,4e az i kolegite mi neni e miastoto tam v sada,a tam 6te badat ISTINSKI DOSTOINITE!
az
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 22 Яну 2005, 14:19

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот Gero » 10 Дек 2003, 10:20

Така като ви чета, то все едно една приятелка седнала да се оплаква на дружките и те от своя страна я успокояват, че нищо лошо не се е случило, а просто се калява волята и по този начин:-) Или нещо от сорта!
Хората с позиции винаги ще си съществуват. Така е било, така е в момента и така ще бъде занапред. Не само в БГ ги има тези неща.
Gero
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот dida1 » 10 Дек 2003, 10:59

Ти все още си под влиянието на първия си приятел. Извинявай, но не ТИ си се запознала с магистрата, а са те запознали и са ти казали, че е мого самотен. Нормално е ако той е бил доста време сам и ако жените не му отдават нужното внимание да поиска да те впечатли и да те заведе в скъпи заведения, да те "шашне" с вътрешна "информация" от системата. Ти какво очакваш като отиваш на среща да си говорите за дела и да решавате казуси. Сигурна ли си че бившият ти приятел е "чист" и няма абсолютно никакви връзки с "подземния свят". Възможно е магистратът да е издигнат в системата и да има достатъчно доходи и да може да си позволи известен лукс, възможно е да иска да те впечатли. Считам, че проблемът ти е емоционален. Дано не се сърдиш, защото не познавам нито теб, нито приятелите ти.
dida1
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот непозната » 10 Дек 2003, 11:57

Права си за системата! Съдебната власт е консервативна и затворена. Нямаш ли свой човек, не можеш да влезеш в нея. Аз съм го изпитала на гърба си.
непозната
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот az » 12 Дек 2003, 02:26

Сигурна съм,че приятелят ми не е в системата,защото след толкова години труд и "кътане" на всяка стотинка, не може да си позволи стандартните за обикновените граждани удобства,от работата му-счетоводител, не знам как някой "нeчист" би имал интерес.
Kазах,че отговори не чакам.Очаквам да се включи поне един,който да каже,че e lв съдебната система без да е бил и без да е имал "свой човек в системата",благодарна съм на всички,които обърнаха внимание на "eмоционалния ми проблем".
az
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 22 Яну 2005, 14:19

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот az » 15 Дек 2003, 00:13

Между другото,права си,че не се познаваме!Ако ме познавашe,щеше да знаеш,че имам непоносимост към посредствените хора,колкото и "интелигентни" да са.Щом "успеxът" им не се дължи само на собствени качества,едно голямо нищо са!Мислила си,че ще АХНА от АРМАНИТО по чорапите на прокурорчето,от мутрите,с които е заобиколен и т.н.,защо не,явно това впечатлява теб!
"С честен труд"-ти добре ли си?
И така,не се познаваме!
Ако искате да бъдете толкова "честни хора" ,каквито претендирате,че сте ти и твоя приятел,направете нещо за слепият ни колега.ИМАТЕ ВРЪЗКИ,АЗ НЯМАМ!
Поздрави!
az
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 22 Яну 2005, 14:19

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот просто някой » 15 Дек 2003, 10:13

Аз съм в системата без да имам "свой" човек! Отпреди 6 години. Нямам кола, живея под наем, а съпругата ми е безработна и двамата се грижим за двете ни деца. Когато пишете обобщения, обиждате хора, като мен. Има и такива.
просто някой
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот mishony » 15 Дек 2003, 10:25

Защо не мога да ти повярвам от няколко години практикувам и зад гърба си имам няколко опита да се внедря в системата, а и много мой приятели и колеги се опитват да го направят и то без никъкъв успех, именно защото няма кой да ни "препоръча".......Без значение как се справямя с работата или кой Уневерситети сме завършили( тук няма да коментирам кой от Университетите в България са престижни)......Затова под съмнение поставям поне един от двата факта, или този, че нямате свой хора в системата, или, че работите в системата........
mishony
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 18 Авг 2003, 15:15

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот просто някой » 15 Дек 2003, 11:45

Проблема си е Ваш, аз нямам причина да лъжа.
просто някой
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот zara » 15 Дек 2003, 13:48

zdravei.Napalno te razbiram,i az biax izpravena pred sa6tata dilema.Ediniat be6e jenkar a drugia - s tolkova visoko samo4uvstvie za sebe si 4e ne se tarpe6e.Nai pravilnoto ne6to koeto napravix be6e da gi zareja i dvamata,vapreki 4e mi be6e mnogo trudno opitai i ti.
zara
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 28 Яну 2004, 16:35

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот mishony1 » 15 Дек 2003, 13:55

Не считам, че лъжите, но при тоя вариант или не работите в България или все пак някой е ходатайствал без Вие да знаете
mishony1
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот просто някой » 15 Дек 2003, 17:50

А Вие очевидно сте адвокат. Непременно вашата гледна точка трябва да е най-вярната. Ако погледнете началото на темата, ще видите, че АЗ търси някой, който е в системата без ходатайства и други такива.Е, аз съм така, а Вашето са предположения. Позволете да знам къде работя и как работя по-добре от Вас.И отбелязвам отново- няма причина да заблуждавам някой, нито интерес.
просто някой
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот mishony1 » 15 Дек 2003, 18:02

Не ми трябва да знам къде и как работите и дали го правите по-добре от мен, но ми побеляха косите да се ядосвам с некъдърността на Ваши колеги, които си мислят, че след като са навлекли тогите, света е в краката им и те едва ли не са наместници на Дедо Боже на земята...Едно искам да Ви кажа, че съдебната система се нуждае от голяма метла и по точно от едно здраво пролетно почистване..Дано останете на работа след него, защото с Вашето финансово положение не сте за завиждане. Аз съм иначе финансово добре иначе имам апартамент, който съм купувал сам( направете сметка кой от нас работи по добре), нова кола, жена ми е лекар...Та не се претеснявайте, ако останете на улицата, ако сте кадърен и от адвокатлъка може да се спечели нещо.
mishony1
 

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron