начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Дознателите - назначиха ли ви или още чакате

Дискусии на тема съдебната власт в България


Мнениеот ludi » 03 Май 2006, 20:17

Абе отворко,като ти чета надутите изказвания , най-вероятно си бивш следовател станал поради "големи"заслуги прокурор.Щи ти се обаждаме денонощно и още как,ще тръгнете по РПУ-тата и още как,да вършете следствени действия и още как,когато нещо не ви харесва ще си го довършвате сами и още как.Знам ,че в момента при вас тече "сложен"мисловен процес и търсите вратички как да връщате делата.Няма да стане вашата работа,нямаме право да ви обжалваме постановленията ,но ще сезираме по-горестоящата прокуратура за произнасяне по законосъобразността им/аз лично започнах вече да го правя/.Кофти момент избрахте да станете прокурори,вече трябва да се работи и то не само в "кабинетчето",а и на улицата с дознателя.Все ми се струва,че е въпрос на време/ и то много скоро/.На първо време си прочетете НПК-то/не само в частта за връщането на делата/,тогова ще ти стане ясно ,че не си някакъв"велик прокурор".От теб се иска да си работещ прокурор.Щом си на тази длъжност ще си изпълняваш задълженията ,както го правя и аз/все пак получаваш заплата ,при това не лоша/.Не си мисли ,че като ви се обаждаме и ви питаме,ние го правим от простотия и поради незнание.Много добре знаем какво трябва да правим,но в НПК-то пише ,че ти си "Човека".Извинявам се на всички свестни прокурори,но се нагледах и наслушах на надути пуяци-новоизлюпени прокурори .
ludi
Потребител
 
Мнения: 226
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:45

Мнениеот kinovski » 03 Май 2006, 22:17

Уважаеми Люди,

не се ядосвай колега. От това което пишеш ми настръхват косите и повярвай въобще не искам да съм на твоето място - ако да съм бил. Пази си нервите - ще ти трябват много повече за полезни неща,отколкото да обясняваш на някой отворко реалността.
Кураж и успех колега!
kinovski
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 24 Окт 2001, 14:58
Местоположение: Плевен

Мнениеот kross » 22 Май 2006, 01:54

абе хора защо всички се насочвате към тази професия не мога да разбера
kross
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 26 Апр 2006, 15:18

Re: Doznatelite

Мнениеот wenger » 22 Май 2006, 09:09

13 написа:НЕ ИДВАЙТЕ ! НЕ ИДВАЙТЕ НИЩО НЯМА ДА ЗАГУБИТЕ ! НЕ БЪДЕТЕ НАИВНИ .
ПО ДОБРЕ АДВОКАТИ НА СВОБОДНА ПРАКТИКА ОТКОЛКОТО МИЛИЦИОНЕРИ . Не знам колко е препатил колегата аз съм там от 15 години. ВЕРВАЙТЕ МИ


Бравос! Аплодисменти! Каква точност на изказа, колко прецизно написано: МИЛИЦИОНЕРИ!!!
Като начин на мислене и действие, като манталитет, все още нямаме полицаи, а милиционери!!! Целунете ме ...
wenger
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 03 Апр 2006, 16:12
Местоположение: София

Мнениеот dinev » 22 Май 2006, 17:38

mikele написа:Понеже вашите министърчета много се изхвърлят как ще се справите с разследването по всички престъпления,драги дознателчета, най-учтиво Ви моля да не притеснявате нас,прокурорите и следователи с тъпи и безмислени въпроси и среднощните си обаждания.В крайна сметка нали и вие сте завършили право, оправяйте се сами.....А не като малки деца да питате за всяко нещо..Имате си началничета-питайте тях,те са "компетентни", те знаят рецептата за съдебната реформа.. и един приятелски съвет: поне поглеждайте делата,като ги пращате към прокуратурата, защото пак ще се намери вратичка за връщането им при недобро разследване! И престанете да плачете, преди още да са дошли при вас истинските дела...защото ако плачете сега,после си представям как ще сте....

Все пак, Микеле, ще взема да се възползвам и да дойда да те видя в Пловдив. Ще почукам на вратата ти, и ще те извикам навън. ама де не вземеш да направиш нещо в гащите? :lol: :P
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот dinev » 22 Май 2006, 17:41

А, и още нещо! Имайки предвид новите разпоредби на НПК, в смисъл, че ние разследваме, обаче от ваше име, ще ти задам един въпрос, драги ми Микеле. А той гласи: Who`s the bitch now, bitch ?! :lol: :lol: :lol: Преведи си го сам, а ако не можеш, обърни се към колежката (младшата). И........ там, ти си знаеш, нали моето момче?!(за фрустрацията, и за другите работи).
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот advokata » 05 Сеп 2006, 10:25

:lol: Колеги,мисля, че някой хора като "гусин" ДинеФ все за ч.кии мислят..Хах,приятел,абе вземи си търси приятелка,а пък ако няма, ще платим на някоя циганка, да те "оправи"... :lol: :lol: И не приемай нещата толкова вътрешно-както някой други нещя :wink:
advokata
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Май 2006, 19:52

Мнениеот dinev » 10 Сеп 2006, 10:00

:lol: Господин адвокат, със сигурност ще поемеш нещо вътрешно, което пък някой ще ти подаде отвън. Тоест, нещо много приличащо на корупционния акт, най вече на пасивния подкуп :lol: . Ха ха ха! Щял да ми пуска циганки. Баси с е р с е м а. Толкова ли си огладнял, че вече и със сводничество взе да се занимаваш?!
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот m_ilieva77 » 10 Сеп 2006, 23:07

Каква е разликата между премазани от автомобил куче и адвокат? Пред кучето има следи от спирачен път. :D
А, какъв е проблемът с вицовете за адвокати? Ами, на адвокатите не са им смешни, а останалите хора не мислят, че са вицове.
m_ilieva77
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 08 Апр 2006, 18:37

Мнениеот maldini » 11 Сеп 2006, 11:36

Не мога да разбера защо всички постоянно се оплакват че заплатата на дознателите била 400 лв., а пък са се юрнали да кандидатстват за дознатели? И още нещо: Кой ви каза, че заплатата на дознателите е 400 лв.? Мислите ли, че ако е толкова, някой ще се засили да става дознател? :lol: :mrgreen: :twisted: 8)
maldini
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Сеп 2006, 11:30

Мнениеот top_sledovatel » 11 Сеп 2006, 12:02

Че защо да не стане за толкова пари? Ами пред заплахата да е безработен, ами ако имаш жена деца.....страшно става като си помислиш....
Териториите в адвокатурите са разпределени....какво ще работи един новозавършил юрист - а все пак дознателя е офицер от МВР....а като не му хареса НПК в МВР има и други длъжности. Това все пак е един не лош старт. Държавна работа със сигурен доход, с всички привилегии на служител от полицията.....ние не можем да отделяме дознателите като някаква друга професия от тази на полицая - това е едно от звената в МВР което предстои да се утвърждава оттук нататък, както кадрово, така и по всички останали направления. Разследването е творчески процес, дознателския апарат несъмнено ще натрупва все повече и повече опит, ще отпаднат случайно влезлите и сбъркалите призванието си, живота ще отсее зърното от плявата....И това е просто една от всички юридически професии, с нещо особено неотличаваща се, и съм сигурен, че повечето от рпаботещите там са попаднали на мястото си. И несъмнено ще се утвърждават в бъдещето...
top_sledovatel
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Авг 2006, 20:25

Мнениеот yugoslav » 11 Сеп 2006, 19:07

top_sledovatel написа:.....ние не можем да отделяме дознателите като някаква друга професия от тази на полицая.....


Кои сте вие!? Тези, които си вардите носталгично пагоните на капитани и майори под дюшека!?...От времето на ЕСлА в МВР. Щом си "топ" значи помниш тези времена!

p.s. Иначе с останалата част на изложението ти се съгласявам!
Апропо...в МВР няма офицери, няма и сержанти...от 01.05.2006 г.!
yugoslav
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 09 Май 2006, 21:52

Мнениеот top_sledovatel » 12 Сеп 2006, 09:17

Да наистина помня малко по старо време, въпреки, че не е доста старо. Имах честта Югославе, да бъда следовател от единния следствен апарат при МВР - ГСУ, както и да изпитам девоенизацията на следствието през 1995 година. Една глобална, генерална грешка на държавата тогава. Знаехме, че девоенизацията ще разруши всичко и се оказахме прави. Всичките неразбории на разследването тръгнаха от този момент. Никакви пагони не пазя, нито пък униформи....децата раздърпаха пагоните като бяха малки...:) Ти не вардиш ли твоите пагони, независимо от "книжната" девоенизация на МВР, като гледам не са ги свалили още от раменете си....
Знам прекрасно че няма офицери и сержанти, ама пуста работа - пагоните същите... :lol: :lol: :lol:
top_sledovatel
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Авг 2006, 20:25

Мнениеот yugoslav » 12 Сеп 2006, 20:32

top_sledovatel написа:...Ти не вардиш ли твоите пагони, независимо от "книжната" девоенизация на МВР, като гледам не са ги свалили още от раменете си....
Знам прекрасно че няма офицери и сержанти, ама пуста работа - пагоните същите...

Ами , не са ги свалили колегите от секторите "Охранителен" още...Бедна държава!
А мене майка ми не ме е родила с пагони и за това ми е през...дали съм "пагонизиран" или "офицеризиран"!
Поздрави, колега top_sledovatel!
yugoslav
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 09 Май 2006, 21:52

Мнениеот OSCHASCHAVEN » 12 Сеп 2006, 22:11

:cry: :cry: :cry:
OSCHASCHAVEN
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Сеп 2006, 22:07

Мнениеот jailer » 13 Сеп 2006, 00:10

Може би съм малко позакъснял с този постинг, но...
Доста често чета дискусиите из форума и много по-рядко се решавам да споделя няколко думи с останалите... Не защото няма, какво да кажа, но в повечето случаи част от колегията не би го приела добронамерено... (Написах го и веднага се зачудих, дали "колегията" е достатъчно точно определение за хора, които в голямата си част не могат "да се дишат"...)
Та, ще ми се да споделя няколко думички... Има една част от изяваващите се като автори в този форум, които обзети от манията за собствената си значимост, по повод и без повод сипят огън и жупел по всички, които според тях самите са "под тях"... По принципа: "Аз живея на седмия етаж, т. е. онзи от втория етаж е "........ I NE6TASNIK..." Познахте "блестящия стил", нали?! Очертава се една схема: Най-най-по юристи са СЪДИИТЕ, ПРОкурорите... Следователите - и те, особено, ако са "топ"... Адвокатите не "цепят басма" никому!!! Те "не са искали", затова не са станали "шапкари-милиционерчета" (познатия стил на един "автор", който задръства форума със снизходителните си определения за всички, без рабира се да се сеща за себе си: -"министърчета", "дознателчета"... и други там "-чета"...)
Видно и от собствените писания на част от юристите, те са кандидатствали за "шапкарчета", но не ги е огряло, и ... запяват рефрена: "Кисело е, че е високо!..." (Между другото, ако не се лъжа, един от тях може "да бъде изловен", как пред очите ни, чрез постингите си във форума, еволюира от невинното "Колеги кАде се подават докОменти за дознател?!... до "Радвам се че не станах шапкар" ... "Цял живот ще ги мразя" и т. н.) И-и-и-и се започва един пинг-понг на "велики фрази", че част от затворниците, с които по силата на служебните ми задължения се налага да общувам ежедневно, биха се поизчервили доста... :(
Не едно друго място преди малко писах ред-два за това, как хора, обсебени от високо самомнение, обясняват как "няма тям равни" в покоряването на висините на юридическата мисъл... Е, ще дам пример-два за това, че "във всяко стадо има мърша"... Т. е., няма гаранция, че ако някой е прокурор, примерно не може да греши...
Няма да дотягам, само два примера:
1. Една "прокурорка" ми прати определение, с което много настояваше един ОБВИНЯЕМ, намиращ се в затвора, да бъде "поставен на по-лек режим", защото, примерно бил болен от еди-какво си... (Без да се заяждам, ще припомня на "цивилистите", че режимът е елемент от присъдата, сиреч не е приложим към човек, който няма присъда!) Би могла, милата да напише: "по-леки условия", "по-щадящи" и т. н. (Не е, всъщност, толкова чудно... Чувал съм мастит професор, и то по наказателно право, в момент на леко лирическо отклонение в посока "наказателно-изпълнително право", да се поизпуска с фразата: "Колега, нали режимите бяха там лек, по-лек и т. н." :cry: Ми, не бяха точно тъй, ама не се заяждаме... :lol:
2. Доста други и прокурори и прокурорки ('Що ли ми прозвуча като "другари и другарки"...) :), се разпореждаха еди кой си ПОДСЪДИМ по "BLA-BLA-BLA" дело .... да бъде настанен в еди кой си затвор (през 2003 година), позовавайки се на "Наредба 2 за обвиняеми и подсъдими...", при положение, че правното положение на обвиняеми и подсъдими бе "вкарано" в Закона за изпълнение на наказанията'' повече от година по-рано.... Дето се вика, все пак е по-висш порядък нормативен акт от наредбата, ама 'що да си сменяме файла в компютъра...
Има и много други примери, но мисля, че ми стана ясна мисълта...
Обещавам по-късно да "публикувам" един "акт" на дознател, който е просто уникален, но... после! Та не се палете по това КОЙ СТЕ (като статус), а КАКЪВ СТЕ (като съдържание)... Успех на всички... Най-искрено!!!! :D
jailer
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 17 Сеп 2005, 09:36

Мнениеот tsvety » 13 Сеп 2006, 11:47

аз може би не съм много веща по тези въпроси понеже не работя в тази система,но винаги съм искала. възхищавам се на всички,които работят там и не правя разлика между едните и другите понеже(поне така си мисля) всички сте свързани и зависите едни от други и вършите работа,която е доста значима и важна.Като гледам какви бъркотий се сътвориха с тези промени и как сте се разделили на ниаколко фланга направо ми е жал за вас. Не за друго ама в такава атмосфера доста трудно се работи,а би трябвало да са ви създали по-големи удобства с така тръбените промени,а те всъщност направиха обратното за да можете по-добре и по-бързо и да ви е по-лесно да си вършите работата. Отдавна съм се отчаяла от нашата държава,а съм само на 23г. и ми е жал как я съсипват ама какво да се прави. Та мисълта ми беше,че вие си знаете какви да са ви отношенията аз исках да ви подкрепия най-малкото поне морално и да ви пожелая тези промени да минат,колкото се може по-безболезнено за вас и вашата работа.
tsvety
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Авг 2006, 16:30

Мнениеот m_ilieva77 » 13 Сеп 2006, 23:51

Не се отчайвай tsvety. Само се плюем, за да избием напрежението натрупано през деня. Иначе ни е ясно, че работата на единия зависи от тази на другия и обратно. И вече се сработихме въпреки новия НПК, или заради него ... Все тая. Животът продължава. Желая ти успех, с каквото и да се занимаваш!
m_ilieva77
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 08 Апр 2006, 18:37

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron