начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Представяне болничен лист пред съда като свидетел

Дискусии на тема съдебната власт в България


Представяне болничен лист пред съда като свидетел

Мнениеот megfili » 24 Яну 2016, 23:49

Представяне болничен лист пред съда като свидетел ?
Предстои ми явяване по дело като свидетел,обаче тъй като не искам да се явя ще взема болничен лист.
Въпроса ми как да достигне този болничен до съда,как ще го представя как ще разберат че съм болен.
Какъв е реда някой да помогне.?
megfili
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Авг 2015, 22:25

Re: Представяне болничен лист пред съда като свидетел

Мнениеот katerinakuch » 25 Яну 2016, 00:23

Просто помолете някой да отиде до деловодството на съда, в който ще се разглежда делото и да го приложи там.
Можете също така да го изпратите и сам по факс или по пощата.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Представяне болничен лист пред съда като свидетел

Мнениеот doc03 » 25 Яну 2016, 22:53

:-)
Не е достатъчно :-) Трябва и ... присадка :-)

""Болничният лист е категория на трудовото и осигурителното право с приложение в две основни направления – да удостовери пред работодателя невъзможността на негов служител да полага труд за даден период от време и да информира НОИ, че на този човек трябва да се плати обезщетение.""
Споменавам въпросната дефиниция, не само за да напомня за един чл.312 от НК, а и за да акцентирам върху това, че съдията може по свое решение да инициира проверка, дали болният наистина е болен :-) , като за тази цел са предвидено доста начини, чрез които нещата да лъснат :-)

Горното единствено за сведение.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Представяне болничен лист пред съда като свидетел

Мнениеот bird_of_paradise » 26 Яну 2016, 00:10

Ще се дистанцирам, защото днес вече не мога да мисля адекватно: правилото е, че болничния се предоставя на работодателя, което предопределя, че на съответния съд изпращаш молба за невъзможност да се явиш по обективни причини, прилагаш заверено фотокопие на оригинала и толкоз. Факс, писмо, ел. поща, гълъб... няма значение, стига молбата с приложението да стигне до съда преди делото ( за да не те глобят за наявяване).
Възможни са обструкции с глобата, защото има един чл. 18 от наредбата за нерабоспособност, но никой съд не се втилисва толкоз ( а трябва!), няма значение.

От друга страна, к`ва полза от листа, след като ако се прецени, че твоето явяване е от съществено значение по делото?- отлагаш във времето неизбежното, защото отново ще те призоват.

А, казват, че явяването в зала е израз на изпълнение на граждански дълг. Трябва да е в някоя по-бяла страна... по правило ние сме едно "прекрасно изключение".
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Представяне болничен лист пред съда като свидетел

Мнениеот ilian_todorov » 10 Фев 2016, 01:02

megfili написа:Представяне болничен лист пред съда като свидетел ?
Предстои ми явяване по дело като свидетел,обаче тъй като не искам да се явя ще взема болничен лист.
Въпроса ми как да достигне този болничен до съда,как ще го представя как ще разберат че съм болен.
Какъв е реда някой да помогне.?

Не забравяй да кажеш на лекаря да напише на болничния лист, че поради внезапното ти заболяване не можеш да се явиш на съдебното заседание на еди коя си дата.
Правилно те предупреждават, че ще те призоват отново и затова като дойде призовкаря да ти връчи нова призовка за друго съдебно заседание, помоли някой от семейството си да му каже, че си се изместил да живееш в друг град и да не идва повече да те търси на този адрес. ;)
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron