начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Иконки в деловодната система на ВАС ?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Иконки в деловодната система на ВАС ?

Мнениеот kostadin_yordanov » 10 Фев 2016, 19:22

Може би сте забелязали, че в деловодната система на ВАС в Интернет, из списъка с резултати при търсене по един или друг критерий, на различни места се появяват различни иконки, било с въпросителен знак, папка, ръчичка с палец надолу .. и т.н., в които няма интегрирана електронна връзка, не се появява допълнителна информация при поставяне на курсора върху тях и фактически никъде там не е пояснено за потребителите какво се има предвид с въпросната сигнатура. Затова се интересувам дали някой знае нещо в тази връзка и съответно от къде човек може да научи конкретното значение на всяка от картинките, които там се прилепват към някои от делата
Последна промяна kostadin_yordanov на 10 Фев 2016, 21:01, променена общо 1 път
maxilian.free.bg
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Иконки в деловодната система на ВАС ?

Мнениеот ivan_lawyer » 10 Фев 2016, 20:18

Ми преди служеха за препращане към съответния файл. Гледахте ли филма с историята на Джобс - на айподите. Всъщност една година четох екзамини в историческия ф-т и имам приятни усети към библиотечното подреждане. Не мисля чее лесно да се правят линки-минки особено по канцеларски дела. Не иронизирам - аз така просто.
Всъщност в какво е същността - че са ограничени бакалаври, това няма как да се промени - но и нека така да остане. Хората искат да услужат. Ма ВАС е еклектика. ВАС е синтетика. Какъв ВАС, какъв специализиран съд. Трябва да се посочи ясно, че това е просто временна разделителна черта между прехода на персонала на администрацията от ляво на дясно. Аз питам - докога.
ВАС някакво задължително явление ли е. Не за друго - но извинете - докога трябва да се поддържа този институт, не питам защо, но такава невъздържана администрация ли има, е това не е ли задача на ВАС да се подготви за саморазпускане. При завършване на задачата си един вид. Иначе е хубава идейна е работата да ти дадат монолитна сграда с хубав вход и да се фръцк-един вид фръцк по канцеларии. Леки са ръцете. ВАС за фръцкане. То и аз трябва по-често да ходя там.

Законодателно грешно е ВАС, също резервирано КС, и т.нататък.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Иконки в деловодната система на ВАС ?

Мнениеот kostadin_yordanov » 11 Фев 2016, 12:02

Ето иконки, които се срещат по делата:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В предназначената електронна папка „sac.government.bg/icons“ картинките са над 100 вида
maxilian.free.bg
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Иконки в деловодната система на ВАС ?

Мнениеот ivan_lawyer » 11 Фев 2016, 22:29

Ако трябва да кажем сериозно - в Австрия, по-точно Виена съдът е организиран перфектно. Наистина - има статия в "Правен свят" за това. Просто перфектна работа. Няма го нашето наистина. Как Франц-Йозеф е оправил манталитета не знам. На практика българския съд е доста примитивен, в сравнение с австрийския например. Ние имаме непоносимост към деловия момент, но имаме поне лиценз над кирилицата, не знам. То всъщност няма лошо да има иконки. Но като знам колко хлеб има да изяде съдебната работа, не ми е чудно, че сме зле организирани.
Фиеста, алелуя, маняна, няма лошо.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Иконки в деловодната система на ВАС ?

Мнениеот momopoku » 08 Сеп 2016, 06:36

kostadin_yordanov написа:
В предназначената електронна папка „sac.government.bg/icons“ картинките са над 100 вида


:shock: :shock:
เล่นคาสิโน บนเว็บไซด์อันดับต้นๆของประเทศไทย
คาสิโนออนไลน์
momopoku
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Сеп 2016, 06:26


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron