начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Адм. съд защитава "своя шеф" - кмет от ГЕРБ

Дискусии на тема съдебната власт в България


Адм. съд защитава "своя шеф" - кмет от ГЕРБ

Мнениеот nedkost1 » 10 Юли 2016, 13:21

Нагледен случай на "безпристрастност" на съдии - Има влязло в сила решение на съда за отмяна на мълчалив отказ. Решението е от 20.05.2016 и е необжалваемо. Аз получавам решението и се подписвам, че съм го получил на 25.05.2016 и приемам, че същото решене е изпратено и на ответната страна - кмета на общината.
Съгласно решенето очаквам изпълнение в срок от 14 дни. Такова не последва и след още малко изчакване на 27.06.2016 подавам молба до съда за налагане на наказание за неизпълнение на съдебно решение по чл.304 - 306 АПК.
Първоначално получавам съобщение от съда, че молбата ми е оставена без движение до внасяне на държавна такса от 10 лв????? След оспорване и цитиране на практика на ВАС по аналог. случай, съдът променя решението си относно таксата, но излиза с разпореждане оставящо молбата ми без разглеждане поради факта, че решението по делото било изпратено на кмета на 1.07.2016 и той го бил получил на 04.07.2016 - т.е. срокът за изпълнение на решението не бил изтекъл!!!!!!
Нямам намерение да оспорвам разпореждането, защото няма как да докажа, че съдебното решение е било изпратено своевременно и едновременно до мен и отсрещната страна, но без моята молба за наказание това решение можеше никога да не пристигне при кмета и на практика спечеленото от мен дело щеше да бъде безсмислено. След изтичане на 14 дневния срок (считано от 04.07.2016) пак ще подам молба с искане за налагане на наказание - чудя се тогава какво ще измислят за да защитят "начлника" си наш'те провинциални съдийки.
nedkost1
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Фев 2016, 13:10

Re: Адм. съд защитава "своя шеф" - кмет от ГЕРБ

Мнениеот ivan_lawyer » 10 Юли 2016, 14:22

Налагат се повтарящи се глоби. За констативен нотариален акт по обстоятелствена проверка ли се касае. Или друг вид отказ. То процедурата по мълчаливия отказ може да се повтаря безкрайно - непрекъснато може да искате отново и отново, това което искате.
Спасение няма като, че ли, може би - жалба за бавност, но не знам в АПК как е уредена, но субсидиарно по ГПК.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron