начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Заплащане на пътни разноски на свидетели от Р.С.

Дискусии на тема съдебната власт в България


Заплащане на пътни разноски на свидетели от Р.С.

Мнениеот rumen_iliev » 24 Май 2017, 17:30

Здравейте
Първо се извинявам ако темата е обсъждана вече във форума, но аз не намерих това което ме интересува.
Та случая е следния:
Съгласно чл. 122 ал. 1 от НПК
Свидетеля има следните права: да си служи с бележки за цифри, дати и др., които се намират у него и се отнасят до неговите показания; да получават възнаграждение за загубения работен ден и ДА МУ БЪДАТ ЗАПЛАТЕНИ РАЗНОСКИТЕ КОИТО Е НАПРАВИЛ, както и да иска отмяна на актовете , които накърняват правата и законните му интереси.
Никъде в НПК не пише, че щом живееш в града от който Районен съд си призовава не трябва да ти бъдат заплатени разноски които си направил.
Например:
Живея и работя в Плевен. Призован съм редовно по АНД в Районен съд Плевен.
Мое задължение е да се явя, но никой не може да ме задължи в почивните ми дни да си стоя в града. Често в почивните дни пътувам извън града и много пъти съм се връщал в Плевен само и единствено заради дела в съда.
Въпроса е следния:
Имали законно основание съда да откаже да ми заплати направените разноски?
Разрових се в Интернет и намерих някакви вътрешни правила за заплащане на разноски на свидетели от различни съдилища в България. Общо взето бяха еднакви. Плащат само на командировани, но на страницата на Районен съд Плевен такива вътрешни правила не намерих.
rumen_iliev
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Май 2017, 16:00

Re: Заплащане на пътни разноски на свидетели от Р.С.

Мнениеот katerinakuch » 29 Май 2017, 20:46

Не би следвало съдът да Ви откаже да Ви заплати направените разноски. Имате право на тях.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron