начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Заплащане на пътни разноски на свидетели от Р.С.

Дискусии на тема съдебната власт в България


Заплащане на пътни разноски на свидетели от Р.С.

Мнениеот rumen_iliev » 24 Май 2017, 17:30

Здравейте
Първо се извинявам ако темата е обсъждана вече във форума, но аз не намерих това което ме интересува.
Та случая е следния:
Съгласно чл. 122 ал. 1 от НПК
Свидетеля има следните права: да си служи с бележки за цифри, дати и др., които се намират у него и се отнасят до неговите показания; да получават възнаграждение за загубения работен ден и ДА МУ БЪДАТ ЗАПЛАТЕНИ РАЗНОСКИТЕ КОИТО Е НАПРАВИЛ, както и да иска отмяна на актовете , които накърняват правата и законните му интереси.
Никъде в НПК не пише, че щом живееш в града от който Районен съд си призовава не трябва да ти бъдат заплатени разноски които си направил.
Например:
Живея и работя в Плевен. Призован съм редовно по АНД в Районен съд Плевен.
Мое задължение е да се явя, но никой не може да ме задължи в почивните ми дни да си стоя в града. Често в почивните дни пътувам извън града и много пъти съм се връщал в Плевен само и единствено заради дела в съда.
Въпроса е следния:
Имали законно основание съда да откаже да ми заплати направените разноски?
Разрових се в Интернет и намерих някакви вътрешни правила за заплащане на разноски на свидетели от различни съдилища в България. Общо взето бяха еднакви. Плащат само на командировани, но на страницата на Районен съд Плевен такива вътрешни правила не намерих.
rumen_iliev
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Май 2017, 16:00

Re: Заплащане на пътни разноски на свидетели от Р.С.

Мнениеот katerinakuch » 29 Май 2017, 20:46

Не би следвало съдът да Ви откаже да Ви заплати направените разноски. Имате право на тях.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 26 госта


cron