начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Филчев

Дискусии на тема съдебната власт в България


Филчев

Мнениеот Com » 02 Сеп 2004, 14:52

Гледахте ли новините снощи - г-н Главният прокурор какво дискриминационно изказване направи.
Com
 

Re: Филчев

Мнениеот s_ogled_na_gornoto » 02 Сеп 2004, 14:57

не му се сърди него природата го е дикриминирала - та зтаова така говори.
жалко , че в ръцете му попадна власт - жалко за нас.
s_ogled_na_gornoto
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 20 Яну 2004, 16:42

Re: Филчев

Мнениеот Com » 02 Сеп 2004, 15:08

Много си любезен, колега :)))
Com
 

Re: Филчев

Мнениеот baicho » 02 Сеп 2004, 15:37

Той определено е за психиатър и това е поредното доказателство, не си струва да се ядосваш за смахнати типове като него :-)
Друг е въпроса, че такъв човек е главен прокурор, ама то май е наследствено, като знам и предишния какъв беше...
baicho
 

Re: Филчев

Мнениеот Com » 02 Сеп 2004, 15:40

Наследство по длъжност :)))
Com
 

Re: Филчев

Мнениеот Sir Bob » 02 Сеп 2004, 15:49

Той може всякакъв да е, но това е ирелевантно за същността на изказването му, което е вярно - в Италия борбата срещу Cosa Nostra се води от специализирани съдебни състави от МЪЖЕ! И това е нормално дори само предвид психофизическите особености на мъжкия пол.Com написа:

> Гледахте ли новините снощи - г-н Главният прокурор какво
> дискриминационно изказване направи.
Sir Bob
 

Re: Филчев

Мнениеот Com » 02 Сеп 2004, 15:55

Но в Италия може би никой не описва съдиите от женски пол по подобен унизителен начин
Сигурно е, че в съда има много "мъжки момичета"
Com
 

Re: Филчев

Мнениеот baicho » 02 Сеп 2004, 16:01

както пееше едно време Милена Славова..."цялата система ще трябва да се промени.."
baicho
 

Re: Филчев

Мнениеот Гери » 02 Сеп 2004, 16:18

Няма да коментирам изказването на Филчев, но още когато бях на стаж при един от бившите ОСл.С-Вн, той казваше, че жените имат по-твърд характер и са много по устойчиви от мъжете.
Гери
 

Re: Филчев

Мнениеот s_ogled_na_gornoto » 02 Сеп 2004, 16:22

само да ти кажа колега , че това е Италия, а там преди известно време не можеше да има развод, щото очивдно за законодателя бе че бракът се сключва на небето от дядо боже като длъжностно лице, упълномощено от кмета Свети дух.
мисълта ми е че те не са мерило, а още по - малко оправдават думите на психопата филчев.
s_ogled_na_gornoto
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 20 Яну 2004, 16:42

Re: Филчев

Мнениеот BBB » 02 Сеп 2004, 16:53

Kolegi, kolegi...

ne che vseki niama pravo na mnenie, no podobni kvalifikacii za otsastvast chovek ne vi praviat chest.
Vzimam otnoshenie, zastoto imam chestta lichno da poznavam Filchev i smeia da tvardia, che e edin mnogo umen chovek. V interes na istinata, pri mnogobroinite ni sresti se e sluchvalo ot nego da izliazat takiva repliki, koito razbira se sa stapisvasti, no vinagi sled tova sam sam razbiral, che misalta mu prosto tarchi mnogo pred razgovora i che ne e kazal nisto sluchaino. Predpolagam, che e imal nesto predvid. Ne go opravdavam za nachina po-koito go izkaza, no pak povtariam - podoziram, che e mislil za nesto konkretno, koeto reportaja niama kak da hvane.
Inache po obvineniata, che e lud, koito se chuvat otdavna - preporachvam vi da prochetete niakoe ot ressheniata po dela, po koito e bil dokladchik ot vremeto, kogato e bil vav VKS. ... i sami ste se ubedite, che nesto takova ne vseki moje da napishe, a kamo li lud!

p.s. neka kolejkite ne mu se sardiat... :-)
BBB
 

Re: Филчев

Мнениеот Com » 02 Сеп 2004, 17:04

И аз имах личен контакт с него, вярно - невероятен мозък, но казват, че гениите ползват 10 % от мозъка, а "лудите" - 12 % :)))
Com
 

Re: Филчев

Мнениеот s_ogled_na_gornoto » 02 Сеп 2004, 17:29

колега, никой не говори за това какви решения е писал или теоритични конструкции е създал.
става дума за този човек, който управлява прокуратурата, изпълнява политически поръчки и държи подчинени , зависими от престъпници, подслушва съдебен министър и др. такива.
в това както виждате няма нищо юридическо , а има само упражняване на власт /това не е политика, защото политиката е нещо по - сложно/ в това упражняване на власт г-н филчев е зле , той е зле не само като власт упражняващ , но е и вреден за обществото /нали това беше човека, който спеше в казармата на баретите , че щели да го гръмнат/.
трябва да му се сърдим и му се сърдим /без да съм колежка, а колега/, защото той дава лицето на тази изключително достойна, иначе служба - прокуратурата, ако той се държи по този начин със съдиите, това е знак за всеки негов подчинен, че може да се държи по същия начин, а тогава системата се скапва и всички ние страдаме - професионално /само надявам се/.
бил умен бил му сечел акъла и какво от това питам аз, когато, негови подчинени подхвърлят списъци с некви хора дето май ги били разследвали или издава заповеди за арестуване на бандитите за един ден или обещава да съди ББС. какво от всичко това води до правилно възпитание на обществото в свобода и толерантност - НИЩО.
абсолютно съм убеден, че той щеше да е много по - полезен на обществото като съдия , сега пак ще е полезен, но като пенсионер пишещ научни книги.
сърдим му се и не махваме с ръка!
s_ogled_na_gornoto
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 20 Яну 2004, 16:42

Re: Филчев

Мнениеот .wkdjru » 02 Сеп 2004, 18:42

Из печата:
Всъщност едва ли има друга държава като България, която да си е позволила лукса цели 14 години да води битка с паралелно укрепващата мафия само на теория. Промени в закони, концепции, стратегии, заседания на президентски и премиерски съвети по национална сигурност, пресконференции, скандали и помирителни сбирки, създаването на специални отдели и екипи и т. н.
И аха-аха след няколкото успешни операции срещу наркобизнеса и фалшификаторите на пари, след сключването на "примирие" между прокуратура, следствие и МВР, след частичните промени в конституцията за съдебната власт (дошли след политически консенсус) човек да си каже, че нещо може да се промени на практика, и - хоп - държавата, властта в нея и призваните да се борят с престъпността институции пак се впуснаха в теоретични битки.

"Теоретиците" в борбата срещу престъпността в сегашната власт са повече отвсякога

Може би защото в нея влязоха толкова много юристи. А е всеизвестен факт, че на едно място не могат да бъдат открити двама юристи, които да са на едно мнение. Изглежда, затова и очакваната от цялото общество битка с мафията на практика (чрез арести, вкарване в затвора с присъди, конфискация на имуществото) се изроди в теоретични спорове за един или друг закон, за един или друг параграф от него. Така се получи с данъчната полиция, конфискационния закон, наркоманската еднократна доза, контрола над използването на специалните разузнавателни средства, продължаваното престъпление, мястото на следствието и на прокуратурата, дори и с разликите между "кражба" и "отнемане" на моторно превозно средство.
Списъкът може да бъде продължен до безкрай. Винаги когато се повдигнеше даден проблем, се появяваха няколко дузини юристи, които започваха да спорят с месеци.
.wkdjru
 

Re: Филчев

Мнениеот наблюдател » 02 Сеп 2004, 19:53

Донякъде е прав колегата в това,че нещата се движат от юристи не значи,че всичко е както трябва.В сегашното Народно събрание е пълно,но сме свидетели на законодателната им дейност.В предишното също.Това не съм го открил аз.Вижте и примери от историята.Проф.Александър Цанков също е бил юрист,но всички са учили за неговите методи по времето когато е бил министър председател.Споменавам го като факт,без да изтъквам политически момент.
Какво означава това?Един блестящ юрист като се събере с дузина блестящи юристи и става една...............
наблюдател
 

Re: Филчев

Мнениеот gega » 02 Сеп 2004, 20:58

Не съм чул какво е изрекъл г-н главният прокурор, споделете! Но доколкото разбирам е изказъл всеизвестната истина, че жените са твърде емоционални личности, за да бъдат наказателни съдии. Ако забелязвате, наскоро наказателните съдии станаха твърде подвластни на обществения натиск и постановяват мерки за неотклронение „задържане под стража“, тъй като обществото го изисква без дори да има достатъчно доказателства, за да се направи ОБОСНОВАН извод, че обвиняемият е извършил това престъпно дейние, за което е обвинен, както и че съществува реална опасност да се укрие или да извърши ново престъпление. От друга страна, очаква ни тежка, мъчителна, изтощителна не борба, а война с организираната престъпност. Който смята, че жената, майката, съпругата може да я поведе и успешно да я проведе, ЖЕСТОКО се лъже.Тази битка (както впрочем всички битки) е свързана неминуемо с жертви (във физически и психологически смисъл). Кои са тези личности, които ще останат непоколебими след поредица от заплахи и атентати. Тук се разгръща една огромна, капитална тема - защитата на тези магистрати-личности от държавата. Те трябва да бъдат специално обучавани и защитавани от държавата. Те заслужават специален имунитет, специални правомощия. Това трябва да бъдат мъже, истински, непоколебими, преследвайки целто с ясното съзнание какво ги очаква - да бъдат жертви, но и герои! Така погледнато, изказването на главния прокурор на Р България е ясно, макар че, отново повтарям, не съм чул това негово изявление!
gega
 

Re: Филчев

Мнениеот ZTT » 02 Сеп 2004, 21:14

Ето го изказването: "А не да гледаме една госпожа, понесла две тикви и една ряпа в обедната почивка, с бурканче кисело мляко, а насреща си има професионални убийци. И от нея да чакаме да смачка организираната престъпност. Тъкмо като трябва да гледа делото, тя ще се разболее и ще го прехвърли на друга госпожа".
-------------------------------------------------------------------------------------------
Аз мисля, че "госпожата с тиквите" на Филчев и "героя" на Гегата четат и прилагат едни и същи закони все пак. Няма много място за творчество /или за проява на мъжественост/. Но за едно е прав Филчев - законите са калпави.
ZTT
 

Re: Филчев

Мнениеот gega » 02 Сеп 2004, 21:33

„А не да гледаме една госпожа, понесла две тикви и една ряпа“ - жената-домакиня, тя трябва да се погрижи за семейната вечеря, защото мъжОт чака в къщи и трябва да пийне едзна ракийка със салатка! “В обедната почивка, с бурканче кисело мляко“ - жената-любовница, която в стремежа си да изглежда все още съблазнителна за колеги и съпруг, се храни рядко, но за това пък твърде спартански. Кога да похапне, ами че в обедната почивка, че от раздумки в работно време, съвсем ще остане без храна!:) “А насреща си има професионални убийци.“ - с киселото мляко, тиквите и ряпата не могат да се респектират професионалните убици, виж с две бутилки водка - може! Ето, за това трябват повече мъже в съда, не само в прокуратурата да се разхождат на дежурство пияни:)) “И от нея да чакаме да смачка организираната престъпност.“ Борбата с престъпността изисква магистратът да се концетрира само в една посока - да се мачка, ломи, стъпква „организираната престъпност“, а не и как да сервираш салатката вечер на мъжО. „Тъкмо като трябва да гледа делото, тя ще се разболее и ще го прехвърли на друга госпожа" - магистратите от мъжки пол никога не се разболяват преди дело, но дори и понякога да се случи това - не го прехвърлят на жени, а направо го захвърлят под бюрото!:)))
Извън този „литературен“ анализ основната теза на гл. прокурор на Р България, че е трудно жените магистрати да се борят успешно с организираната престъпност, е твърде очевидна!
gega
 

Re: Филчев

Мнениеот наблюдател » 02 Сеп 2004, 22:20

От утре делата ще се гледат от стари моми.Хем по-злобни са.

Шегата настрана,но в това изказване на Филчев прозира една истина.Истината за манталитета на българският съдия.Знам,че това ще го прочетат и колеги съдии,но това е истината.Българския съдия няма манталитет.Или все по-рядко се среща сред тях аристократичното поведение,което би трябвало да имат.Може би трябва да се въведе възрастова граница.За да се гарантира,че човекът който правораздава има богат житейски опит.Знаем,че много от големите преподаватели са и адвокати.Кой по граждански,кой по наказателни дела.И представете си как ще реагира един съдия,на такъв адвокат по някое дело,който довчера му е заверявал семестъра.Или го е късал на държавните.Този пример предполагам не е масова практика,но не е изключено и това.Ако не съм прав може някой да ме опровергае.
Напълно съм съгласен с gega,че тези хора трябва да бъдат всеотдайни герои,откъснати от всякакви мисли за материални облаги.И да са материално обезпечени и да не се поддават на съблазън.Защото срещу хипотетичните понятия законност и ред зад които стои само морала на съдията,но не и държавата, стоят съвсем реални пари или заплахи.
наблюдател
 

Re: Филчев

Мнениеот лунатик » 02 Сеп 2004, 23:00

gega, ти не превземаш ли в момента планински върхове? Или си взел със себе си любимия лаптоп с 811g интерфейс и тово ти дава възможност даже и от върховете на Рила и Пирина да не изпуснеш нещо. Всъщност септември май ще е по-голяма скука от август. Няма да има казуси, даже и kafeto сигурно ще се изгуби.
Иначе въпроса е сериозен.
Кадърни ли са жените да бъдат съдии в тези времена? Тези времена изправят на изпитание и мъжете. Най-добре е военните да дойдат.
лунатик
 

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron