начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Обжалване решение на ВАС !!!

Дискусии на тема съдебната власт в България


Обжалване решение на ВАС !!!

Мнениеот petroffrd » 30 Яну 2021, 13:05

Здравейте,
Има ли начин да се обжалва решение на ВАС, което не подлежи на обжалване, но няма нищо общо с правосъдие?
Подробности: Съдих община Родопи за непредоставяне на услугата сметосъбиране.
Пловдивският административен съд отсъди в моя полза защото общината по никакъв начин неможе да докаже извършването на услугата.
Общината обжалва и ВАС им сътвори доказателството, че заповедта на кмета, в която се описват териториите, където ще се извършва услугата, "има обвързваща съда доказателствена стойност".

Благодаря за помоща.
petroffrd
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Яну 2021, 20:22

Re: Обжалване решение на ВАС !!!

Мнениеот nikodim77 » 30 Яну 2021, 16:42

Здравейте,
Във Вашия случай, макар да ми се струва излишно и непечелимо едно такова действие, все пак имате някаква „вратичка” да потърсите реализиране на „правда”. Касационните съд. актове по АПК не подлежат на обжалване. Единствен вариант е, ако можете с категоричност да докажете, че на практика не е извършвана услугата по сметосъбиране и сметоизвозване, а същевременно е документирана в съответните документи (пътни листа, протоколи и т.н.), до които имате достъп като страна по делото, и чиито копия можете да заявите, е да сезирате прокуратурата. И в случай, че прокуратурата установи нарушения, то да поискате по реда на АПК отмяна на съдебния акт на осн. чл. 239 от АПК. НО! Горещо Ви препоръчвам това да осъществите със съдействието на адвокат или др. юрист, вещ в административното право и процес. Така също много да внимавате със сезиране на прокуратурата, за да не си вкарате „автогол”, та Вие самият да се превърнете в обвиняем….!

пп. Считам, че темата не е за настоящия раздел във форума, а за раздела "Административно право"
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Обжалване решение на ВАС !!!

Мнениеот petroffrd » 05 Фев 2021, 12:20

Благодаря много за отговора.
Значи все пак има някаква надежда.
Всъщност, въпросът ми по-точно е, къде може да се обжалва присъда, която според мен, няма общо с правосъдна логика - това, че една описателна заповед на кмет може да има доказателствена стойност.
Иначе излиза, че колкото и гротескна да е присъдата, щом е издадена от лицензирани съдии, то тя е вярна.
petroffrd
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Яну 2021, 20:22

Re: Обжалване решение на ВАС !!!

Мнениеот lawchoice » 05 Фев 2021, 15:09

petroffrd написа:Благодаря много за отговора.
Значи все пак има някаква надежда.
Всъщност, въпросът ми по-точно е, къде може да се обжалва присъда, която според мен, няма общо с правосъдна логика - това, че една описателна заповед на кмет може да има доказателствена стойност.
Иначе излиза, че колкото и гротескна да е присъдата, щом е издадена от лицензирани съдии, то тя е вярна.


Горното обективира изводи на вашият адвокат (ако имате такъв) или илюстрира собственото ви виждане по повод качеството на влязъл в сила съдебен акт?
Да, щом присъдата е издадена от "лицензирани" съдии, тя е вярна, докато не бъде отменена по надлежния ред. Какви са основанията за отмяна и доколко те биха били приложими по вашият казус следва да ви консултира правосособен юрист. Това е така не само в България, а навсякъде в цивилизования свят.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Обжалване решение на ВАС !!!

Мнениеот nikodim77 » 05 Фев 2021, 22:20

Здравейте отново,
Г-н. petroffrd, Благодаря за Вашето „Благодаря”! НО! Продължавам горещо, дори настоятелно да Ви препоръчвам да се обърнете към адвокат!!! Ето, че получавате същият съвет и от друг участник във форума, който е юрист.
Правните Ви познания не намирам, че са на нужното ниво за да се справите сам. Наричате СР по сдм. дело. „присъда”, квалифицирате същото СР като „гротескно”, и най-вече считате, че съдийската професия е на лицензионен режим…!?!
Ще вметна, че ако става дума за този съдебен акт¹, то аз лично не го намирам за „гротескна присъда”. И все пак, ако имате неоспорими доказателства, уличаващи изпълнителя на услугата, която претендирате, че не е осъществявана, в незаконосъобразни действия, то в предходният ми пост Ви представих вариант за действие.

¹ http://www.sac.government.bg/court22.ns ... enDocument
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron