начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Отменения конкурс

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Отменения конкурс

Мнениеот "." » 08 Мар 2005, 18:15

За какво отпаднало предимство говорите?
Чл.148, ал.3 от ЗСВ гласи: След изтичане на срока по чл. 147, ал. 2 младшите съдии, младшите прокурори и младшите следователи се назначават на длъжност районен съдия, прокурор в районна прокуратура или следовател в окръжна следствена служба.
Аз мисля, че младшите магистрати не могат да останат без работа, тъй като назначаването им след изтичането на 2-годишният срок не е поставено под условие.
"."
 

Re: Отменения конкурс

Мнениеот селена » 09 Мар 2005, 17:52

Така е! Ако има места, но вероятно няма да има или ако има, то те ще са малко. Не се учудвам от нищо . Все още в Б-я до голяма степен нещата се правят за "Нашите хора", шуробаджинащината е навсякъде, най-много в съдебната система.......
селена
 

Re: Отменения конкурс

Мнениеот kristalina » 09 Мар 2005, 18:42

Za Ivan
Za prokurori!
kristalina
 

Re: Отменения конкурс

Мнениеот Иван » 10 Мар 2005, 15:58

Ако става дума за конкурсът за прокурори, проведен 2003 г., не мога да си обясня причината, поради която след като сте класирана /предполагам като спечелила за определено място/, не сте назначена. Ако става дума за конкурсът за младши прокурори, проведен неотдавна, доколкото ми е известно, все още се чака решение на ВСС за назначаване на спечелилите.
Иван
 

Re: Отменения конкурс

Мнениеот Иван » 10 Мар 2005, 16:02

Освен това понякога се прибягва и до отправяне на заплахи и други подобни действия спрямо определено лице, за да се откаже от участие в конкурс или от назначаване, което е не само мнение, а действителен факт.
Иван
 

Re: Отменения конкурс

Мнениеот Lora-D » 10 Мар 2005, 16:27

обидно е да говорим така, защото това е системата, в която и ние работим, но се оказва, че голяма част от назначенията се вършат "на тъмно". А е обидно и за другите, които са назначени по "редовния" начин- полагат огромни услилия за печелене на конкурс, а други биват просто ей така назначавани
Lora-D
 

Re: Отменения конкурс

Мнениеот Иван » 10 Мар 2005, 16:49

За съжаление напълно се убедих и лично изпитах всичко това. Най-лошото е, че нещата се вършат прекалено брутално и съвсем открито, а обикновения кандидат има сравнително малко възможности за борба.
Иван
 

Re: Отменения конкурс

Мнениеот mari_ » 26 Апр 2005, 00:20

Специално към Иван. Искам да споделя нещо с теб относно възможностите за борба. Моля те, дай ми адрес на когото да пишем
mari_
 

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron