начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

СПЕШНО!!СПЕШНО!!Декларация чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


СПЕШНО!!СПЕШНО!!Декларация чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ

Мнениеот Justus® » 13 Авг 2004, 17:31

Колеги,изключително спешно ми е нужна сламка за Декларация по чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ.Регистрирала съм ЮЛНЦ в частна полза,но за първи път в понеделник трябва да депозирам в обществена полза в ЦР към МП,и не съм писала такава декларация.
Много ще съм благодарна,ако някой помогне бързо.
Justus®
 

Re: СПЕШНО!!СПЕШНО!!Декларация чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ

Мнениеот monteskio1 » 13 Авг 2004, 18:23

Надявам се, че успях да ти помогна)))



ДЕКЛАРАЦИЯ
по чл. 45, ал. 2, т. 4 и чл. 46, ал. 2, т. 6 от ЗЮЛНЦ
Долуподписаният (та) ...................................................
.......................................................................,
л. к. № ..............., издадена от .............. на ....../...... г.,
ЕГН (ЛНЧ) .................., в качеството на .......................... .............................. на юридическо лице с нестопанска цел ......... (представляващ, управител) ............................................................................,
(наименование на юридическото лице)
номер от НДР ......................., БУЛСТАТ .........................,
място на данъчна регистрация - ТДД, гр. ................................
с данъчен адрес: гр. ........................., област.................. ................, община........................., район .................... ............., ул. (бл.) .................................................... ............................................................., № ...........,
ДЕКЛАРИРАМ,
че представляваното от мен юридическо лице с нестопанска цел няманепогасени публични държавни и общински вземания.
Известно ми е, че за декларирани от мен неверни данни нося отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс.
Дата ............... Подпис: ..................
гр. ......................... (подпис и печат)




MONTESKIO
monteskio1
 

Re: СПЕШНО!!СПЕШНО!!Декларация чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ

Мнениеот protekta » 13 Авг 2004, 20:37

Въпрос извън темата. Защо използваш това име?
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Re: СПЕШНО!!СПЕШНО!!Декларация чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ

Мнениеот Justus® » 14 Авг 2004, 00:39

Благодаря,monteskio1,но това не е достатъчно според мен.Дотолкова въображение и знания имам,че да отговоря има ли или не д–ни вземания.Обаче тази декларация е за за наличието на обстоятелствата по чл. 38-41 ЗЮЛНЦ,и вече съм написала текст,но ми се искаше да видя все пак такъв,който успешно е минал регистрация в Централния регистър.


На protekta–Защо?Нещо против ли имаш?Знаеш какво е Justus,а това е характерно за мен,така казват.....
Justus®
 

Re: СПЕШНО!!СПЕШНО!!Декларация чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ

Мнениеот лунатик » 14 Авг 2004, 09:00

Според процедурата цитирана в "Апис" след вписването в регистъра за ю.л.н.ц. към окръжния съд, следва регистрация по БУЛСТАТ и данъчна регистрация. Едва след това е регистрацията в централния регистър на МП. Всички формуляри се получават на СПЕЦИАЛНА ДИСКЕТА под формата на файлове от централния регистър към МП. Така е според "Апис". Та посети ги първо тях и искай дискетата. А може би на сайта на МП ще има тези файлове.
лунатик
 

Re: СПЕШНО!!СПЕШНО!!Декларация чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ

Мнениеот Гери » 14 Авг 2004, 11:35

Не според Апис, а е точно така. Формулярите са по образец, но ти ги дават готови с дискетата. После се отива на 7 ет. в МП и се подават.
Гери
 

Re: СПЕШНО!!СПЕШНО!!Декларация чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ

Мнениеот Justus® » 14 Авг 2004, 15:05

Колеги,моля Ви,не питам за процедурата!
Вече съм регистрирала сдружението в СГС,данъчно и БУЛСТАТ.
Имам и необходимите формуляри за МП,които вече попълних.
Само тая декларация (каквато,както вече казах досега не ми се е налагало да пиша) ми е проблем,защото не знам има ли официално утвърден формуляр,или е свободен текст.Вече казах,че съм си сътворила нещо,но не съм сигурна.Молбата ми за помощ е само за това.
Justus®
 

Re: СПЕШНО!!СПЕШНО!!Декларация чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ

Мнениеот лунатик » 14 Авг 2004, 17:06

Сигурно това ти трябва. Но тези бланки би трябвало да ги имаш от дискетата. В "Апис" изрично упоменават, че приложените формуляри са единствено с информативна цел и не могат да се използват за целите на регистрацията:

Декларация по чл. 45, ал. 2, т. 4 от ЗЮЛНЦ

ДЕКЛАРАЦИЯ

Долуподписаният (та) ................................................... ............................................................................,
л. к. № .............., издадена от ............. на ......../...... г.,
ЕГН (ЛНЧ) .................., в качеството на .......................... ............................... на юридическо лице с нестопанска цел ........ (представляващ, управител) .............................................................................
(наименование на юридическото лице)
ДЕКЛАРИРАМ,
че представляваното и управлявано от мен юридическо лице снестопанска цел, определено за извършване на общественополезна дейност:
1. ще разходва имуществото си за ...................................... ............................................................................. ............................................................................. ............................................................................;
2. ще взема решенията на колективния си орган по реда и при условията на чл. 32, ал. 4 от ЗЮЛНЦ и Устава си;
2. ще извършва всяка година проверка на дейността си от лицензиран експерт-счетоводител;
3. ще води книги за протоколите от заседанията на колективния си орган;
4. ще изготвя ежегодно доклад за дейността по реда и при условията на чл. 40, ал. 2 от ЗЮЛНЦ;
5. ще спазва предвидения в чл. 41, ал. 3 от ЗЮЛНЦ ред за вземане на решение при безвъзмездно изразходване на имуществото си в случаите, посочени в същия нормативен текст;
6. ще извършва подбор на лицата и начинът на тяхното подпомагане в зависимост от целите, финансовите възможности и правилата за осъществяване на дейността си;
7. няма да сключва сделки с лицата по чл. 41, ал. 4 във вр. с ал. 3, т. 1 от ЗЮЛНЦ.
Дата ............... Подпис: ..................
гр. ......................... (подпис и печат)
лунатик
 

Re: СПЕШНО!!СПЕШНО!!Декларация чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ

Мнениеот Justus® » 15 Авг 2004, 00:32

Мерси,Лунатик,дано е това.Близо е до моето творение.
Ако някой знае със сигурност(или има формата,която минава в ЦР при МП),нека публикува.
Justus®
 

Re: СПЕШНО!!СПЕШНО!!Декларация чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ

Мнениеот protekta » 16 Авг 2004, 21:00

Какво означава да съм против ?! Ти си единствената във форума /поне доколкото знам/ с въпросната "добавка" към псевдонима, под който публикуваш. . Та ми стана любопитно дали просто ти е хрумнало, или работиш /или си работила/ в тази юридическа фирма.
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Re: СПЕШНО!!СПЕШНО!!Декларация чл.45(2)т.4 ЗЮЛНЦ

Мнениеот Justus® » 18 Авг 2004, 03:02

За Protekta:
Добавката ® ли имаш предвид?
Не Никога не съм била подчинена и подвластна никому–лица,фирми им т.н.
Просто,кактко казах,това е запазен "характеров"знак,ОК?
Justus®
 


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron