начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

специализацията по наказателно право за студенти?

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


специализацията по наказателно право за студенти?

Мнениеот nmalketova » 21 Окт 2006, 15:57

Zdraveite, az sym studentka po pravo i molq,ako nqkoi ima jelanie- da mi obqsni kak stoqt ne6tata sys specializaciqta po nakazatelno pravo ? Popitah edin ot moite prepodavateli, no toi me "otrqza" kato mi kaza, 4e o6te e rano da mislq za tova.(v treti kurs sym) Za tova molq nqkoi po-zapoznat da mi kaje rano li e da mislq za specializaciq ili pyrvo da zavur6a i edva togava da se orientiram?
Tyi kato imam golqm interes kym NP, 6te sym blagodarna, ako nqkoi mi prepory4a literatura!!!!


Здравейте, аз съм студентка по право и моля,ако някои има желание- да ми обясни как стоят нещата със специализацията по наказателно право ? Попитах един от моите преподаватели, но той ме \"отряза\" като ми каза, че още е рано да мисля за това.(в трети курс съм) За това моля някои по-запознат да ми каже рано ли е да мисля за специализация или първо да завър6а и едва тогава да се ориентирам?
Тъй като имам голям интерес към НП, ще съм благодарна, ако някои ми препоръча литература!!!!
nmalketova
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Юли 2006, 17:06

Мнениеот bulgar » 21 Окт 2006, 16:02

Преподавателят ти е напълно прав. Сега си студентка. Още ти е рано да се "вричаш" категорично. Още повече, че интересното за теб тепърва предстои. Може да ти изглежда парадоксално, но ще разбереш какво си учила през годините на следването ти чак като минеш гражданския процес. Тогава, ако все още си запленена от НПр., може да се поинтересуваш от специализации :D
bulgar
Потребител
 
Мнения: 188
Регистриран на: 20 Май 2006, 19:13
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nmalketova » 21 Окт 2006, 19:32

Blagodarq, predpolagam, 4e ste prav.Pitam, za6toto nito az, nito nqkoi ot kolegite mi znae ne6to vyv vryzka s temata, a tazi neizvestnost ne e priqtna.

Благодаря, предполагам, че сте прав.Питам, защото нито аз, нито някои от колегите ми знае нещо във връзка с темата, а тази неизвестност не е приятна.
nmalketova
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Юли 2006, 17:06

Мнениеот nmalketova » 03 Ное 2006, 12:33

Vse pak,molq za preporyki otnosno literaturata(po NP).

Все пак,моля за препоръки относно литературата(по НП).
nmalketova
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Юли 2006, 17:06

Мнениеот nmalketova » 11 Ное 2006, 21:10

Nqma li nqkoi zapoznat i zainteresuvan ot tazi materiq??? Ili nqma nikoi, koito iska da dade syvet i da pomogne. :( 6te byda blagodarna i na mnenie ot kolegi-studenti, koito se interesuvat ot nakazatelno pravo.

Няма ли някои запознат и заинтересуван от тази материя??? Или няма никой, който иска да даде съвет и да помогне. :( ще бъда благодарна и на мнение от колеги-студенти, които се интересуват от наказателно право.
nmalketova
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Юли 2006, 17:06

Мнениеот karanedeff » 11 Ное 2006, 21:53

Аз пиша на български!
а ти? :twisted:
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Мнениеот nmalketova » 11 Ное 2006, 22:09

Извинявам се, ще го имам предвид!
nmalketova
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 08 Юли 2006, 17:06

Мнениеот gosho72 » 11 Ное 2006, 22:12

nmalketova написа:Nqma li nqkoi zapoznat i zainteresuvan ot tazi materiq??? Ili nqma nikoi, koito iska da dade syvet i da pomogne. :( 6te byda blagodarna i na mnenie ot kolegi-studenti, koito se interesuvat ot nakazatelno pravo.


По наказателно право има достатъчно голям избор на литература.Все пак следва да се съобразите с препоръчаната Ви такава от преподавателите Ви.
по НК съм се готвил от Ал.Стойнов и др.допълнителна литература
по НПК - от Н.Манев
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот kenn4o » 14 Ное 2006, 00:35

наказателно право-проф.Антон Гиргинов аз го предпочитам, а също така и проф.Стойнов, Иван Ненов и един истински класик- Костадин Лютов. За нак. процес бих ти препоръчал Никола Манев и фундаменталния труд на проф. Стефан Павлов.
kenn4o
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 05 Окт 2006, 18:18


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron