начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

мярка за неотклонение задържане под стража

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


мярка за неотклонение задържане под стража

Мнениеот marieta80 » 10 Ное 2006, 23:51

Колеги,някой може ли да ми даде примерна молба за промяна на мярка за неотклонение задържане под стража в по-лека мярка....
marieta80
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 12 Мар 2006, 16:56

Мнениеот gosho72 » 11 Ное 2006, 01:40

Оставил съм Ви в предходния Ваш пост със същото заглавие !
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот gdobrev » 15 Яну 2007, 17:15

ДО
.................СЪД
ГР. ............

М О Л Б А

от адвокат ................ от АК-............., ул.”.............. №...........
защитник на ......................от гр...............понастоящем в затвора гр............
подсъдим по нохд№........../........... по описа на ..............съд

ОТНОСНО:
ИЗМЕНЕНИЕ НА МЯРКАТА ЗА НЕОТКЛОНЕНИЕ
“ЗАДЪРЖАНЕ ПОД СТРАЖА”

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО ПРЕДСЕДАТЕЛ,

Подзащитният ми .................... е задържан с постоянна мярка “задържане под стража” с Разпореждане на .............съд на .................г за извършено престъпление от общ характер по чл.............................. от НК, единствено с мотива, че има опастност да се укрие и да извърши друго престъпление, без дори да обсъди неговата законност.
Считам, че към настоящият етап тези вероятности не съществуват. В кориците на делото няма никакви данни , относно опастността ............ да се укрие или да извърши престъпление.
Всички свидетели са разпитани, извършени са всички съдебноследствени действия, като единствено остана да бъде приета назначената оценъчна експертиза.
Делото протича в своя ход и с нищо не би попречил за неговото завършване. Престоят му в затвора се явява ненужен и необоснован.
.
Предстоящото разглеждане на новото съдебно заседание е насрочено на ...........г и няма сигурни данни, че и тогава няма да бъде отложено делото, а на подсъдимият ..........да се удължи престоят му в затвора. .
Ето защо от и от името на подзащитният ми подс................... Ви моля да ОТМЕНИТЕ МЯРКАТА “ЗАДЪРЖАНЕ ПОД СТРАЖА” И МУ НАЛОЖИТЕ ДРУГА ПО-ЛЕКА.

.................... С уважение:…………………



Можете да изложите мотиви в свободен текст, но запазете си козове и за самото съдебно заседание. Не е лошо да се позовете и за срока за справедлив процес съгласно ЕКЗПЧ, както и че задържането не може да се прилага като наказание. Следва да представите и нови доказателства във ваша полза , т.е нови фаакти различни от мемента на вземане на мярката.
gdobrev
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 30 Май 2006, 12:23


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron