начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот nadejda_boeva » 11 Яну 2010, 12:04

Здравейте,ще съм ви благодарна ако и на мене изпратите материалите за държавните изпити и ако имате и материали и за изпита за правоспособност.Предварително благодаря и ако мога да бъда с нещо полеза съм насреща. nadejda_boeva@abv.bg
nadejda_boeva
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Фев 2007, 21:10

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот hristoenev83 » 11 Яну 2010, 21:41

Имам един въпрос и се надявам, че някой ще може да ми отговори. Става дума за учебника на Любен Корнезов относно новия ГПК- "Гражданско съдопроизводство. Том първи: Исков процес". Скоро ми предстои държавен изпит и имам проблем с намирането на материали единствено по Гражданския процес. Някой дали има идея дали в този учебник Корнезов е обхванал всички въпроси или поне повечето, които са в конспекта за изпита в частта си Г. Процес.
hristoenev83
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Яну 2010, 17:33

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот advokat__nikolov » 16 Яну 2010, 23:18

hristoenev83 написа:Имам един въпрос и се надявам, че някой ще може да ми отговори. Става дума за учебника на Любен Корнезов относно новия ГПК- "Гражданско съдопроизводство. Том първи: Исков процес". Скоро ми предстои държавен изпит и имам проблем с намирането на материали единствено по Гражданския процес. Някой дали има идея дали в този учебник Корнезов е обхванал всички въпроси или поне повечето, които са в конспекта за изпита в частта си Г. Процес.



Вие като ме питате на лични си ги включвайте, за да ви отговоря, а не да ви търся по форумите :)

Ма, айде, нали съм печен. Не, не обхаваща всички въпроси, то си пише, че обхваща само Исковия процес, и по точно частта на Общия исков процес чл.чл. 103-309 ГПК, но ви препоръчвам да си закупите Коментар на новия ГПК на Ружа Иванова. Успех.
advokat__nikolov
 

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот legallapsus » 21 Яну 2010, 21:48

До края на месеца се очаква да излезе и втория том " Гражданско съдопроизводство" на Корнезов.В него ще бъдат включени изпълнителен процес,охранителни производства,арбитраж,международен граждански процес, и граждански процес с оглед на ЕС.Като изключим първата част където е общия исков процес обяснен на дълго и широко.

По въпроса, дали е подходящ за държавен изпит.Според мен е губене на време(с оглед че 2-та учебника са близо 1800 страници), защото нещата са обяснени голословно от много гледни точки.От друга страна няма нищо ново в този учебник, с изключение на това, че е по новия ГПК.Трудно е да го нарека, че е и за любознателните.Най-големия му плюс е простия разбираем изказ в сравнение с философския стил на Сталев.Но най-важното предимство на Сталев е, че изпитващите са по-склонни да изискват писаното по Сталев,щото те са негови възпитаници.
За това аз си мисля, че добрия Вариянт е стария учебник на Сталев+ коментара на Кр.Влахов по новия ГПК.
Иначе нов Граждански процес няма кой да измисли, макар че има нов ГПК. :D :D :D
legallapsus
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 05 Дек 2008, 11:05

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот tstoicheva00 » 25 Яну 2010, 10:06

Скъпи колеги, моля ако някой има актуални лекции по гражданско правни науки за държавен изпит да ги изпрати на tstoicheva00@yahoo.com.
Спешно е и ще ви бъда много благодарна.
tstoicheva00
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Авг 2007, 14:17

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот evalkova » 03 Фев 2010, 11:26

Здравейте, бихте ли ми пратили на е-mail еvalkova@abv.bg материали по гражданскоправни науки и наказателноправни науки? Предварително Ви благодаря! Желая лека ръка, хубава комисия и успех на изпитите! Поздрави!
evalkova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Яну 2009, 18:07

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот kalinpetrovbg » 28 Фев 2010, 13:04

Ето сайт с лекции по всички видове правни науки : http://www.bg-pravo.com
Успех!
kalinpetrovbg
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 28 Дек 2009, 00:39
Местоположение: София

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот r_v_r_ » 07 Юли 2010, 16:06

Колеги, много Ви моля ако имате лекции и материали за държавните изпити по право и най-вече за ГПН да ми ги изпратите на e-mail: r_o_s_i_@abv.bg
Предварително благодаря! Успех на всички!!!
r_v_r_
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:26

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот nescafe » 08 Юли 2010, 12:00

Пишете ми на имейл-cafe@mail.bg.
nescafe
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 25 Май 2010, 18:49

Re: Държавни изпити ПРАВО материали, лекции, помагала

Мнениеот toniintro » 20 Юли 2010, 17:34

Здравейте колеги,
Търся лекции за държавния изпит по Гражданскоправни ануки. Моля, ако някой има да ми пишч на anatoliy.simeonov@gmail.com
toniintro
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Фев 2006, 19:23

Предишна

Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron