начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ИЗПИТИ!

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


ИЗПИТИ!

Мнениеот MaRRRie » 06 Юни 2008, 20:23

Здравейте,
студентка съм в СУ, специалност право. Интересувам се от датата за изпита по Наказателно право- особена част при проф. Стойнов, през юнската сесия. Благодаря предварително!
marrrie83@yahoo.com
MaRRRie
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Апр 2007, 11:40

Мнениеот got » 06 Юни 2008, 22:01

Здравей.Изпитът е на 26.06.Успех;)
got
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 20 Яну 2006, 17:56

Мнениеот Гост » 07 Юни 2008, 17:47

Стойнов е номер 1. :)
Гост
 

Мнениеот barri » 07 Юни 2008, 19:06

Поредната студентка, която явно редовно ходи на лекции :)
barri
Потребител
 
Мнения: 680
Регистриран на: 19 Юни 2007, 11:42

Благодаря!

Мнениеот MaRRRie » 08 Юни 2008, 15:52

got написа:Здравей.Изпитът е на 26.06.Успех;)


Искрено благодаря!Успех и на теб!:)


barri написа:Поредната студентка, която явно редовно ходи на лекции :)

Скъпи бари,
такива коментари можеш и те съветвам да запазиш за себе си, при положение, че темата явно не те засяга и не си наясно с причината за моето запитване относно датата на изпита. Не съм в България и е малко трудно да получиш иформация (от какъвто и да било сорт, най-вече относно учебния процес) от "вечно вдигащите телефона и отзивчиви" канцеларки или от "подробния и толкова от полза" сайт на факултета ми.
И не ми е ясно откъде знаете, че съм "поредната",а не съм "първата" студентка...
Както и да е, поне да бяхте отговорили на запитването ми за датата, поне коментарът Ви да имаше и някакъв положителен ефект! Интересно ми е кой курс сте в момента? Дано озлоблението към "колегите" не се заражда в самото начало на обучението!
И последно...
Гледайте себе си и бъдете по-добри, защото най-важно е да си уверен в собствените си качества, а не да съдиш за тях по тези на останалите!
:)
Извинете ме,ако Ви се е сторило, че съм загубила добрия тон, само Ви се е сторило !
MaRRRie
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Апр 2007, 11:40

Мнениеот Bai_Ganjo » 09 Юни 2008, 15:10

advokat_nikolov написа:Стойнов е номер 1. :)

Вие да не сте мазохист ?!!!
Bai_Ganjo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 21 Ное 2007, 17:43

Мнениеот mimi_sharkova » 09 Юни 2008, 15:27

Не е мазохист. Той не е виждал Стойнов, защото учи в Благоевград, нито го е чувал. Просто обича да се изказва по всички въпроси.
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Мнениеот Bai_Ganjo » 10 Юни 2008, 11:47

mimi_sharkova написа:Не е мазохист. Той не е виждал Стойнов, защото учи в Благоевград, нито го е чувал. Просто обича да се изказва по всички въпроси.

Явно е така,защото който е виждал Стойнов никога не би казал , че е № 1.
Bai_Ganjo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 21 Ное 2007, 17:43

Мнениеот Galahar » 11 Юни 2008, 10:37

Стойнов наистина е №1. Уча в СУ и винаги ходя с интерес на неговите лекции. Стойнов е от онези хора, които владеят професията си и материята ДО СЪВЪРШЕНСТВО. премерен, начетен. Може по цял ден и нощ да ти говори за всякакви детайли и тънкости за всякакъв възможен казус. Това,че изпита му е труден- ами всичко ценно и непреходно е трудно, но пък трайно. :lol: :lol: :lol:
...Corrige praeteritum, praesens rege, cerne futurum...
Galahar
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 21 Юни 2007, 08:54
Местоположение: Надявам се възможно по-далеч от България

Мнениеот centara » 12 Юни 2008, 10:31

Galahar написа:Стойнов наистина е №1. Уча в СУ и винаги ходя с интерес на неговите лекции. Стойнов е от онези хора, които владеят професията си и материята ДО СЪВЪРШЕНСТВО. премерен, начетен. Може по цял ден и нощ да ти говори за всякакви детайли и тънкости за всякакъв възможен казус. Това,че изпита му е труден- ами всичко ценно и непреходно е трудно, но пък трайно. :lol: :lol: :lol:

Иди на лекциите и на проф. Лазар Груев. Лично за мен той е няколко класи над Стойнов. Учи студентите да мислят, а не ги кара да зубрят определения до откат.
Между другото, ако на някой му трябват тестове по НП обща и особена част да пише. От едно време имам прилична колекция с въпроси.
centara
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 21 Фев 2008, 13:23

Мнениеот MaRRRie » 14 Юни 2008, 12:04

centara написа:
Galahar написа:Стойнов наистина е №1. Уча в СУ и винаги ходя с интерес на неговите лекции. Стойнов е от онези хора, които владеят професията си и материята ДО СЪВЪРШЕНСТВО. премерен, начетен. Може по цял ден и нощ да ти говори за всякакви детайли и тънкости за всякакъв възможен казус. Това,че изпита му е труден- ами всичко ценно и непреходно е трудно, но пък трайно. :lol: :lol: :lol:

Иди на лекциите и на проф. Лазар Груев. Лично за мен той е няколко класи над Стойнов. Учи студентите да мислят, а не ги кара да зубрят определения до откат.
Между другото, ако на някой му трябват тестове по НП обща и особена част да пише. От едно време имам прилична колекция с въпроси.

С удоволствие бих ги прегледала тестовете! :)
marrrie83@yahoo.com
MaRRRie
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Апр 2007, 11:40

Мнениеот chadel » 14 Юни 2008, 13:26

I az molia r_koichev@abv.bg

Imam predvid testovete po osobenata 4ast
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Мнениеот causa » 16 Юни 2008, 13:07

Много Ви моля, изпратете ги и на мен.
user1977@abv.bg
causa
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юни 2008, 10:11

Zakoni

Мнениеот Elly87 » 20 Юни 2008, 18:09

Zdraveite,

Za pyrwi pyt pisha w tozi forum, studentka sum po prawo w 1-wi kurs i imam edin moje bi malko smeshen vupros, za koeto predvaritelno se izwinqwam.
Vuprosa mi e sledniq: Interesuwa me pri zau4avaneto na zakonite trqbva li da znam na izust nomerata na chlenowete kym vseki zakon ili sudurjanieto e dostatu4no?
Shte se radwam da mi otgovorite, zashtoto po4ti navsqkude 4uvam razli4ni mneniq. Blagodarq predvaritelno!
Elly87
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Юни 2008, 15:38

Мнениеот mimi_sharkova » 22 Юни 2008, 07:38

А кой ви каза, че трябва да " заучавате" законите? Правото не е наизустяване на закон, а придобиване на умения да се мисли, да се разбере логиката на правната наука, да се осмисли духа на закона, да се научи как да се чете даден закон. А това, че се научават и разпоредбите, е в следствие на непрекъснатото четене и осмисляне на нормите ( макар, че не всички са смислени с оглед глупостите, които се натворяват в НС понякога), а не на наизустяване. Ами какво ще стане като зазубрите някой закон и го променят, което се случва доста често? Или му сменят цифрата? Не знам кой ви е посъветвал да заучавате законите, но аз ви препоръчвам много да ги четете и то заедно с това, което ви е преподадено като теория. Но не и да си губите времето просто да ги наизустявате. Няма смисъл в това. Ако влезете в съдебна зала, ще видите, че повечето колеги си носят законите, и адвокати, и съдии, и прокурори, защото законът се чете, непрекъснато, колкото и да ти се струва, че го знаеш.
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Мнениеот Elly87 » 23 Юни 2008, 08:45

Da, znaq 4e e taka pod zau4awane imah predwid samoto im nau4avane....Blagodarq za informaciqta, prosto 4uvam za tova razli4ni mneniq, a i naskoro do4uh, 4e v SU karali studentite da znaqt i nomera na 4lena i zatova iskah da popitam i vas. Blagodarq oshte vednuj :)
Elly87
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Юни 2008, 15:38

Мнениеот mimi_sharkova » 23 Юни 2008, 18:46

Аз съм завършила СУ. Не че карат да се цитират членове, но по-скоро очакват, че човек си чете законите докато учи, все пак с само теория без да си си прочел разпоредбата, не може. А това,че се цитират цифри, се получава от само себе си. Като прочете примерно наколко пъти КРБ, като учите отделните правомощия на МС да речем, няма начин да не запомните в кои членове са регламентирани. Но това не става самоцелно, а постепенно. ако си четете редовно и ходите на упражнения няма да усетите как ще се получи. Все пак сте в първи курс още, има време.
mimi_sharkova
Потребител
 
Мнения: 214
Регистриран на: 10 Сеп 2006, 20:04

Мнениеот MaRRRie » 24 Юни 2008, 12:56

Elly87 написа:Da, znaq 4e e taka pod zau4awane imah predwid samoto im nau4avane....Blagodarq za informaciqta, prosto 4uvam za tova razli4ni mneniq, a i naskoro do4uh, 4e v SU karali studentite da znaqt i nomera na 4lena i zatova iskah da popitam i vas. Blagodarq oshte vednuj :)




Малко относително е да се каже дали трябва да знаеш наизуст членовете...това е доста често невъзможно. И все пак има преподаватели, които държат да се знаят някои "определени' членове. Нормално е след като си научила някой член и да знаеш неговия номер в нормативния акт, защото иначе е малко безсмислено. Ти сама ще се убедиш, че при някои предмети това е задължително, но пак казвам, че не ВСИЧКИ членове трябва да се знаят, просто има такива, без които не може. Не се притеснявай от сега, още си в самото начало, с течение на обучението сама ще разбереш. Пожелавам ти УСПЕХ в доста "неясното и трудно" обучение по право :)
MaRRRie
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Апр 2007, 11:40

Мнениеот Stenito » 25 Юни 2008, 09:47

Между другото, ако на някой му трябват тестове по НП обща и особена част да пише. От едно време имам прилична колекция с въпроси

Hm, dali shte e vyjmojno i kym men da se izprati nqkoi i drug test po NP- osobena chast:
s.spungee@gmail.com
Merci, i uspeh na vsichki!
Stenito
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юни 2008, 09:41

Мнениеот centara » 25 Юни 2008, 12:38

Ох колеги,
прощавайте за подвеждането :oops: . Претърсих навсякъде в къщи, но май се оказа, че тестовете по особена част съм ги подарил веднага след изпита на някой закъсал колега. Тези по обща част обаче ги имам на файл, тъй че предложението остава.
Но не се притеснявайте за изпита, ако решите да се пробвате на теста. Доста по-лесен е от този по обща част и ако имате усет да боравите с НК, ще се справите.
Успех
centara
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 21 Фев 2008, 13:23

Следваща

Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron