начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Изпит при М.Марков

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Изпит при М.Марков

Мнениеот glitter » 15 Юли 2008, 16:25

Здрвейте,някой може ли да ми каже как протичат изпитите по Семейно и по Наследствено право при Методи Марков в Югозпадния университет.Въпроси от конспекта ли дава или казуси?Благодаря предварително за помощта:)
glitter
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Дек 2007, 15:57

Мнениеот chosen_23 » 15 Юли 2008, 16:36

Аз съм от БСУ и при нас дава казус и ако го минеш те изпитва устно върху избран от него въпрос. При положение, че имаш 3 на казуса не се занимава с теб, а директно къса. На устния почти винаги понижава с 1 единица. Тоест ако имаш 6 на казуса пише 5 и тн. Подготви се много сериозно и по-добре да имаш минимум 5 на казуса, защото колкото по-назад толкова повече се изнервя и къса. Може да те свали от 5 на 3 или направо да те скъса!

Успех!!!
chosen_23
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 25 Юни 2008, 11:27

Мнениеот glitter » 15 Юли 2008, 16:40

Много ти благодаря за инфото:)Аз успях да си взема и 2-та изпита при проф.Цанкова, за която се носеха легенди, но явно че този е още по-зле, така че приятелят ми ще трябва да се поизмъчи:)
glitter
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Дек 2007, 15:57

Мнениеот sogio » 16 Юли 2008, 13:57

[quote="chosen_23"]Аз съм от БСУ и при нас дава казус и ако го минеш те изпитва устно върху избран от него въпрос. При положение, че имаш 3 на казуса не се занимава с теб, а директно къса. На устния почти винаги понижава с 1 единица. Тоест ако имаш 6 на казуса пише 5 и тн. Подготви се много сериозно и по-добре да имаш минимум 5 на казуса, защото колкото по-назад толкова повече се изнервя и къса. Може да те свали от 5 на 3 или направо да те скъса!

Успех!!![/quote
Колеги, от кога Марков е станал такова страшилище за студентите. Мен ме е изпитвал преди 6 години, още като беше асистент и минаваше много лесно, особено пък за колежките.
sogio
Потребител
 
Мнения: 264
Регистриран на: 20 Яну 2007, 20:42

Мнениеот sogio » 16 Юли 2008, 13:58

ээ
sogio
Потребител
 
Мнения: 264
Регистриран на: 20 Яну 2007, 20:42

Мнениеот chosen_23 » 16 Юли 2008, 14:02

Еми аз съм колежка, но доста ме поизцеди докато ми пише 5 по вещно и 4 по наследствено! :P
chosen_23
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 25 Юни 2008, 11:27

Мнениеот pokerman » 16 Юли 2008, 23:12

Уча в ЮЗУ и събота имам изпит при него. Дава 6 или 8 въпроса, които са части на въпросите от конспекта. Няма казус. Защо толкова много къса, не знам. Сигурно не си знаем затова ни къса :lol:
„Ако народът не може да бъде целокупен, лесно ще стане изцяло купен! “
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот lora_ivanova » 19 Юли 2008, 14:52

Не знам как преминават изпитите в ЮЗУ, но аз съм се явявала при Марков на вещно право и семейно право. Всичко много зависи в какво настроение е станал и до колко му се занимава, някой път дава казуси ,някой път 8-9 въпроса на писмената част. Случвало се е да е много доволен от казуса и когато седнеш пред него да те изпитва за 6, ти задава въпрос който те затруднява и ти пише 3 или дори те къса.
Това е от тези преподаватели които са абсолютно непридвидими. Много зависи когато седнеш пред него какво точно ще те пита.
Както е казал колегата по нагоре- на писмения изпит трябва да си се представил много много добре за да ти пише на устния някаква свястна оценка.
На писмените въпроси или казуси отговаряй възможно най-обширно, не признава отговори с по 3-4 думи, пиши абсолютно всичко което се сетиш по дадения въпрос.
lora_ivanova
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Мар 2007, 10:30

Мнениеот little_lawyer » 27 Авг 2008, 14:18

На мен лично пък Марков ми е един от фаворитите- страшно много знае и обяснява разбрано и подробно.Явявала съм се при него по вещно и сем.и насл. в БСУ , взела съм си и 2-та изпита.Вярно е че къса,той иска да знаеш и да можеш да се ориентираш в материала, пък и в общи линии за всички преподаватели се носят легенди(и за Русчев говорят, че не се минава при него,но аз изкарах 5 по ГП...). При Марков - ходиш на всички лекции,четеш помагалото му + закона и си готов за изпита - мин. 3 се изкарва така... Иначе за казусите и устното е вярно, може и за 6 да ти е казауса, но ако не се представиш добре на устния ще те скъса...
Успех на изпита!
little_lawyer
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:53

Мнениеот chosen_23 » 29 Авг 2008, 11:29

little_lawyer написа:и за Русчев говорят, че не се минава при него,но аз изкарах 5 по ГП...



За Русчев съм съгласна, че гледа изключително обективно и не знаеш ли те къса, ако знаеш обаче резултатите са повече от добри! А тва, че изпита при него е общото събрание на студентите от 1-ви до 5-ти курс си е само щото не четат. Но при Марков наистина голямо значение има какво е сънувал през нощта :lol: !
chosen_23
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 25 Юни 2008, 11:27

Мнениеот pokerman » 29 Авг 2008, 21:43

Марков и в БСУ ли преподава? Хаха. То значи няма значение къде ще завършиш, навсякъде са едни и същи преподаватели. Само тези от СУ не го разбраха и скачат ли скачат че са най-най :lol: :lol: :lol:
„Ако народът не може да бъде целокупен, лесно ще стане изцяло купен! “
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот inspectora » 01 Сеп 2008, 00:55

pokerman написа:Марков и в БСУ ли преподава? Хаха. То значи няма значение къде ще завършиш, навсякъде са едни и същи преподаватели. Само тези от СУ не го разбраха и скачат ли скачат че са най-най :lol: :lol: :lol:


... нали ... само дето има една малка разлика: в СУ се преподава методично и постоянно ... както си е по разписание, а в останалите университети ;) - отива преподавател от СУ веднъж в месеца (обикновено събота, или неделя) ... за 3-4 часа "изсипва" колкото може информация ... и така ... който разбрал - разбрал ;) (отделно, където я някой не разбрал кога ще има лекция ;) ... и не отишъл)
Който си мисли, че СУ не "произвежда" най-добрите кадри жестоко се лъже ... една основна част от образованието е т.нар. "вътрешна конкуренция" м/у студентите да се доказват сред "себеподобни" (това е абсолютно доказана социологическа максима) ... и в този смисъл едно е да се "състезаваш" с костенурката, а съвсем друго е да се съревноваваш с антилопа, или леопард ... ;)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Мнениеот pokerman » 01 Сеп 2008, 03:20

Абе не е баш така за 3-4 часа веднъж месечно, ама айде да не всявам смут в увереността ви :lol: Пък и кой е казал, че в СУ са само антилопи и леопарди ?! Но щом така мислите няма да ви боря, дано си вярвате. Но хората вече не си чупят краката от зор към СУ, търсят други ВУЗове, които са им по-близки до родния град, защото е все тая. Руми Нейкова стана шампион, а къде се готви ? Гледа ли телевзия, показаха го. Така че ....всичко е до желание, амбиция и труд. Аз затова давам съвети за най-близкия ВУЗ, защото няма значение, пък вие си мислете каквото искате... свобода на мисълта :wink:
„Ако народът не може да бъде целокупен, лесно ще стане изцяло купен! “
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот Гост. » 01 Сеп 2008, 06:54

:roll: :lol: :lol: Ще приема изявлението на колегата Инспектор, като...шеговита забележка.
Какво друго ни остава на онези от нас, които са нямали честта/ не че сме се и натискали/ да учат и завършат в онзи ВУЗ, където се "преподава методично и постоянно". :)
Поки- на прав път си, човече- всичко е до желание, амбиция и труд.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Мнениеот inspectora » 01 Сеп 2008, 08:28

Поли, моето мнение по този спор съм го казвал на 100 места вече :)
Но ако трябва пак мога да се повторя :)
Никога не съм казвал, че хората от други университети както се казва "нямат шанс" да станат юристи ... единствените, неща които твърдя са, че:
1.Все още СУ дава най-добрата "база" от теоретична подготовка поради ред причини (естествено зависи и от хората/студентите дали ще я възприемат) ...
2.Виж горното стравнение (за костенурките и леопардите ;) )
3.По "дифолт" (подчертавам за не знам кой път - "по дифолт" ... винаги има изключения) все още "най-годният" материал (кандидат-студенти) "влиза" в СУ, респективно сами си правете изводите за резултата, който се получава (най-добра теоретична "база" + "най-годен" "материал") ... и пак казвам и потретвам и т.н. има и изключения ...

П.П.: за съжаление моите лични наблюдения показват, че все по-лошо става образованието повсеместно и наистина има една такава тенденция на "изравняване" на възможностите на младите юристи, излизащи от различните университети, но това се дължи не толкова на факта, че и в останалите университети се преподава "на ниво" (обясних вече защо считам за не достатъчно ефективно преподаването по другите университети, пък било то и от същите преподаватели, които са титуляри в СУ ...), а по-скоро на факта, че все по-малко остава "читавият" материал ... ами те вече зрелостниците като цяло не могат да пишат грамотно :cry: ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Мнениеот Гост. » 01 Сеп 2008, 11:05

:roll: :lol: :lol: Ок, костенурка съм значи.. :?
И с такива съм се съревновавала. :lol:

п.п. Инспекторе, предишния ми постинг си бе само понеделнишка закачка, но ти благодаря, че не се поколеба да ми повториш за 101 път мнението си. Апропо- прав си, преди години се бях заковала след един колега/ според мен един от първите/, та неговия успех непрекъснато ме мотивираше...В резултат, на което имам диплома с доста приличен успех/ малей каква съм скромна :oops:/, но в практиката ми нито един клиент не е пожелал да я види. Напротив, борбата си продължава всеки ден, кой с леопардов скок, кой с бързината на костенурка- важното е, че борба има, пък и движение.

Към колегите- студенти :idea: - не спирайте да четете и дерзайте, без значение в кой ВУЗ се образовате. Всичко е въпрос на желание, възможности и голяма доза инат/ при мен поне последното си бе водещо/. :oops: :lol:
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Мнениеот inspectora » 01 Сеп 2008, 13:43

poli_g написа::roll: :lol: :lol: Ок, костенурка съм значи.. :?
И с такива съм се съревновавала. :lol:


Ааа Полиии,
Не ми "вкарвай" думи в устата, които иначе не съм изричал ... много добре знаеш, че говоря как стоят нещата принципно ... естествено, че "надпреварата" е "докато смъртта ни раздели" ;) ... но понякога леопардите се "състезават" и с костенурки ... докато си намерят други себеподобни, за да се състезават с тях ;) (това не може да не се отрази, но пък за сметка на това не е невъзможно да се компенсира ;) )

П.П.: много добре знаеш (или поне предполагаш) моето мнение за теб ;) ... и не се закачай с inspectora на болни нему темички, че той ти е "вързал отма" ;)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Мнениеот advokat__nikolov » 04 Сеп 2008, 21:07

inspectora написа:
pokerman написа:Марков и в БСУ ли преподава? Хаха. То значи няма значение къде ще завършиш, навсякъде са едни и същи преподаватели. Само тези от СУ не го разбраха и скачат ли скачат че са най-най :lol: :lol: :lol:


... нали ... само дето има една малка разлика: в СУ се преподава методично и постоянно ... както си е по разписание, а в останалите университети ;) - отива преподавател от СУ веднъж в месеца (обикновено събота, или неделя) ... за 3-4 часа "изсипва" колкото може информация ... и така ... който разбрал - разбрал ;) (отделно, където я някой не разбрал кога ще има лекция ;) ... и не отишъл)
Който си мисли, че СУ не "произвежда" най-добрите кадри жестоко се лъже ... една основна част от образованието е т.нар. "вътрешна конкуренция" м/у студентите да се доказват сред "себеподобни" (това е абсолютно доказана социологическа максима) ... и в този смисъл едно е да се "състезаваш" с костенурката, а съвсем друго е да се съревноваваш с антилопа, или леопард ... ;)




Това са ама глупости на търкалета. :P


С тия простотии зарибявайте баламурниците.
advokat__nikolov
 

Мнениеот little_lawyer » 09 Сеп 2008, 18:06

Драги ми колега инспекторе, смея да предполагам,че след всички суперлативи, които изляхте за 102-ри път относно СУ навярно сте завършили въпросното учебно заведение... Но! Искам да Ви напомня, че в България има и други вузове,които не отстъпват. Колкото и да Ви е неприятно да го чуете в Пловдивския университет например има много достойни кадри, които съвсем спокойно могат да се съревновават с "богопомазаните леопарди"... И ако СУ е било някога институция, то от гледна точка на днешния ден си е просто университет.Останала е само някогашната слава.И без да искам да Ви разочаровам, само ще спомена, че "Вашите" преподаватели си водят курсовете също толкова съсвестно и в останалите уч. заведения, в които преподават. А относно намека Ви за БСУ само ще кажа,че дори и да се гледаше на него много несериозно за последните няколко години,в близко бъдеще ще се докаже не само като този с най-добра учебна база, но и с квалифицирани кадри... защото колкото и да не ви се вярва там се изисква от студентите и се учи точно толкова сериозно, колкото и в СУ,ПУ,Велико Търново, Благоевград.. ;)
little_lawyer
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:53


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron