начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

в помощ на студенти по право

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Мнениеот advokat__nikolov » 09 Сеп 2008, 05:14

От кога юристът стана измник, че да лъже студентите !
advokat__nikolov
 

Мнениеот palimsest » 09 Сеп 2008, 09:49

"Това е адвокатското правоотношение.Едната страна се задължава да плати определена сума,а другата да спечели делото."
/Advokat_Nikolov/
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Мнениеот probono » 09 Сеп 2008, 22:39

Благодаря на advokat__nikolov за коментара ,всъщност знаете ли ,все ми е тая Вие какво мислете.По -добре седнете и прочетете наказателното право , защото мисля , че имате какво да научите. Това не е упрек, а съвет.

Всеки има право да влиза в моя сайт.Влизането не се таксува.Сайтът е напълно безплатен ,включително и за мен. Използвам блог на blogger.com,който е собственост на GOOGLE.

А относно вирусите мисля ,че проблемът е във вашия компютър,а може би някъде другаде ,не знам ,сам се сетете.

Така,че драги колеги сайтът http://probonoforlaw.blogspot.com/ е всъщност
собственост на Google , а аз съм само издател.

Ако решите да го ползвате все пак БЛАГОДАРЯ .
probono
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Ное 2007, 01:31

Мнениеот probono » 09 Сеп 2008, 23:07

Деянието е извършено умишлено,когато субектът е "съзнавал общественоопасния му характер",т.е. когато е желаел неговото извършване,като е предвиждал неговите последици,и е искал( пряк умисъл) или допускал (евентуален умисъл) тяхното настъпване



Чл. 11. (1) Общественоопасното деяние е извършено виновно, когато е умишлено или непредпазливо.

(2) Деянието е умишлено, когато деецът е съзнавал общественоопасния му характер, предвиждал е неговите общественоопасни последици и е искал или допускал настъпването на тези последици.

ОТКРИЙТЕ РАЗЛИКИТЕ
probono
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Ное 2007, 01:31

Re: в помощ на студенти по право

Мнениеот advokat__nikolov » 01 Окт 2008, 00:37

Ало, Вие знаете ли какво е да съзнаваш общественоопасния характер на дянието ?

Как така цитирите нещо без да сте наясно със смисъла му.

За Вас "съзнавал общественоопасния му характер на деянието" означава, че се желае неговото извършване?

Това е трагично тълкуване на материалния закон
advokat__nikolov
 

Предишна

Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron