начало
Инцидентно мнозинство и месианско главозамайване не са достатъчни за конституционна ревизия Инцидентно мнозинство и месианско главозамайване не са достатъчни за конституционна ревизия

Обща теория на правото

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Обща теория на правото

Мнениеот accipiter » 09 Авг 2002, 11:46

Проблема е следния.Следвам право в ПУ.ОТП ни го водеше М.Михайлова.Сега я пенсионират и изпита по ОТП ще го води мъж от СУ.
Въпросите ми са следните:
1.Кой са мъжете хабилитирани преподаватели в СУ по ОТП?
2.Някой би ли могъл да ми изпрати конспект?
3.Кой/и учебник/ци бихте ми препоръчали?
Благодаря ви предварително за помощта!
accipiter
 

Re: Обща теория на правото

Мнениеот russema » 11 Авг 2002, 20:50

Ще направя опит да те успокоя, изразявайки мнението си по твоя проблем. В чл. 8. (1) от “НАРЕДБА ЗА ЕДИННИТЕ ДЪРЖАВНИ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ ПО СПЕЦИАЛНОСТТА "ПРАВО" И ПРОФЕСИОНАЛНА КВАЛИФИКАЦИЯ "ЮРИСТ" “ е посочено: “Лекционните курсове по задължителните учебни дисциплини се провеждат от хабилитирани в съответната научна специалност преподаватели, които провеждат и семестриалните изпити. Оттук и изводът, че ръководството на ПУ би трябвало да задължи проф. Михайлина Михайлова да проведе изпита /поправката/ за студентите, чиито лекции е водила, и едва след това тя да се пенсионира. Все пак, ако се наложи друг преподавател да изпитва по ОТП, то той трябва да се съобрази с конспекта, който титулярът е изготвил, съответно с учебното съдържание, което той е вложил, преподавайки предвидените в наредбата часове. Най-малко колегиалната етика и професионалната отговорност изискват двамата да проведат консултации по този въпрос. Така се прави обикновено. Няма логика новодошлият преподавател да изготвя свой конспект по теми, които не са преподавани, и да има изисквания по материал, невключен във вече четените през годината лекции. Затова като че ли не бива да се притесняваш, а да се подготвяш по преподадения материал, използвайки посочената вече библиография и четените лекции. Е, вероятно новият преподавател, ако не познава лекциите на проф. Михайлова и нейните трудове за “Себето на правото” и др. подобни, ще бъде доста впечатлен, но, сигурна съм, ще ви оценява обективно, вземайки предвид уменията ви най-вече да се ориентирате в дадената тема и да правите връзка между нещата, когато говорите. Едва ли има уважаващ себе си преподавател, който да поставя високи оценки само за наизустени фрази, та макар и да са неговите собствени съждения.
russema
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 08 Юли 2002, 21:29

Re: Обща теория на правото

Мнениеот Mb}|{bT » 12 Авг 2002, 13:37

Значи.... хабилитираните лица са две :) Но едното е жена. Така че ти се е паднал лошият вариант - Георги Бойчев.... Не ти трябват учебници, а неговите лекции. Мисля че мога да ти изпратя конспект, стига да не съм го затрил от ПЦто си. Пиши ми на <mailme_bg@abv.bg>. Мога да ти кажа и още неща за Бойчев, които по разбираеми причини не мога да публикувам във форума :) Айде чао засега и...късмет на изпита
Mb}|{bT
 

Re: Обща теория на правото

Мнениеот russema » 13 Авг 2002, 09:43

Изпитът в ПУ по ОТП е вече насрочен за 3.09 - І и ІІ група, и за 4.09 - ІІІ и ІV група. Преподавателят е посочен, но името му не е Георги Бойчев.
russema
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 08 Юли 2002, 21:29

Re: Обща теория на правото

Мнениеот Annna » 14 Авг 2002, 22:49

Mejdu drugoto Ako si uchil pri Boichev ot negovite uchebnici i negovite lekcii -niama da imash problem,sushto taka plus za teb shte e ako si namerish rechnika mu po latinski -toi shte se raztopi ot kef- vinagi se pada vsicko svarzano s pravnata norma i iuridicheskata sankcia:)))))Az imam 6-oshte ne moga da poviarvam na kusmeta si!
Annna
 

Re: Обща теория на правото

Мнениеот дона » 17 Авг 2002, 09:16

Бойчев има издадени монографии лилави на цвят -Санкцията и др.вече не ги помня тъй като ги захвърлих не ми вършат работа,много си държеше на тях т имаше и учебник но е издаден от асистента му който наистина като разработка е хубав ,но при нас на изпита той не призна това което му говорихме по тоя учебник ,а искаше неговите лекции ,които пък не беше предал всичките ,а и в неговите монографии бяха само по някои въпроси та се наложи да ги търся от студенти в СУ.
Mb}|{bT написа:
>
> Значи.... хабилитираните лица са две :) Но едното е жена.
> Така че ти се е паднал лошият вариант - Георги Бойчев.... Не
> ти трябват учебници, а неговите лекции. Мисля че мога да ти
> изпратя конспект, стига да не съм го затрил от ПЦто си. Пиши
> ми на <mailme_bg@abv.bg>. Мога да ти кажа и още неща за
> Бойчев, които по разбираеми причини не мога да публикувам във
> форума :) Айде чао засега и...късмет на изпита
дона
 

Re: Обща теория на правото

Мнениеот accipiter » 17 Авг 2002, 11:07

Благодаря на всички за информацията!
Оказа се, че изпита ще го води Р.Ташев, евентуално Янаки Стоилов.Колкото до М.Михаилова, мисля, че още е доцент и не съжелявам осбено, че няма да ме изпита - не споделям голяма част от вижданията и,а ми е трудно да лъжа. Надявам се, че учебниците на Д.Милкова, Ц.Торбов и М.Михайлова ще са достатъчни за изпита.
accipiter
 


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron