начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Медиация

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Медиация

Мнениеот andrea » 12 Окт 2010, 11:53

Здравейте колеги, много моля ако някой разполага с материали: лекции, записки, препоръчителна литература и каквото още се сетите свързано с медиацията да споделите. Не се намира почти нищо по темата. Закона за медиацията е от 2004 година, а единствените книги, които споменаха бяха само две: медиацията в наказателното право и в трудовото право.

Моля ви помагайте :oops: :roll:
Friendship is the rainbow between two hearts sharing seven colors: feelings, love, sadness, happiness, truth, faith, secret & respect
Аватар
andrea
Активен потребител
 
Мнения: 1088
Регистриран на: 31 Мар 2007, 13:39

Re: Медиация

Мнениеот tedyxaz » 12 Окт 2010, 12:37

.::ЦЪК::.

Това върши ли работа :roll:
T.Ivanova
Аватар
tedyxaz
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 11 Окт 2010, 12:11

Re: Медиация

Мнениеот Гост. » 12 Окт 2010, 22:58

andrea написа:Здравейте колеги, много моля ако някой разполага с материали: лекции, записки, препоръчителна литература и каквото още се сетите свързано с медиацията да споделите. Не се намира почти нищо по темата. Закона за медиацията е от 2004 година, а единствените книги, които споменаха бяха само две: медиацията в наказателното право и в трудовото право.

Моля ви помагайте :oops: :roll:


Ади, болда силно ме смути!
Чл. 3. (1) Предмет на медиация могат да бъдат граждански, търговски, трудови, семейни и административни спорове, свързани с права на потребители, и други спорове между физически и/или юридически лица.
Директива № 2008/52/ЕО
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Медиация

Мнениеот andrea » 13 Окт 2010, 10:13

Да Поли, грешката е моя, тъй като авторът на книгата преподава "Медиация по граждански и наказателни дела" явно съм допуснала грешка.

http://www.book.store.bg/p28619/mediaci ... nkova.html
Изображение
Friendship is the rainbow between two hearts sharing seven colors: feelings, love, sadness, happiness, truth, faith, secret & respect
Аватар
andrea
Активен потребител
 
Мнения: 1088
Регистриран на: 31 Мар 2007, 13:39

Re: Медиация

Мнениеот Гост. » 13 Окт 2010, 17:52

:roll: :) Не съвсем- само относно пострадал и обвиняем може да се ползва медиация, евентуално с доста уговорки( но ... но! това са си чисто гражданско правни отношения, нали). ЗМ нейде в началото указва, че е приложима съгласно НПК( цяла книга по този въпрос- наистина съм впечатлена :lol: ).
Не съм я чела, и не бих дори да се налага. Имам нек`ва бумажка, дето казва, че съм медиатор, ала мен ако питаш- карай го този изпит по- лежерно.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Медиация

Мнениеот andrea » 14 Окт 2010, 09:50

:D Благодаря Поли :wink:

Friendship is the rainbow between two hearts sharing seven colors: feelings, love, sadness, happiness, truth, faith, secret & respect
Аватар
andrea
Активен потребител
 
Мнения: 1088
Регистриран на: 31 Мар 2007, 13:39


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron