начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Организация на правозащитните институции ?

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Организация на правозащитните институции ?

Мнениеот georgiivanov » 28 Май 2011, 14:40

Здравейте !
Студент съм и имам за задача да напиша реферат по ОПИ, който ще изиграе ролята на изпит - т.е оценката ми на него ще ми е оценката за изпита.Нямаме конкретно поставена тема(съдебна власт, нотариални производства, адвокатура)
Аз мисля да пиша за Статус на съдиите, прокурорите и следователите.
Ако можете да дадете свежи идеи по тази тема или други теми, свързани с тази тематика ще съм Ви много Благодарен.
ПС. Има ли някакви решения на ВКС , ВАС и КС , свързани със Съдебната власт , които могат да ми послужат?
georgiivanov
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Май 2011, 14:25

Re: Организация на правозащитните институции ?

Мнениеот error » 28 Май 2011, 15:14

Не знам сега на какво точно ви учат, но ние, в каменната ера ги разграничавахме институциите на правозащитни, правоохранителни и правораздавателни.
Така както гледам, че според теб съдът е правозащитна институция, пък и си наредил нотариата до прокуратурата и адвокатурата - не ми се струва, че ще минеш с тези знания. А може и да греша.
Други, още по недоучени министри станаха... :)
Аватар
error
Потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: 20 Окт 2004, 16:01

Re: Организация на правозащитните институции ?

Мнениеот georgiivanov » 28 Май 2011, 15:30

Не съм ги наредил аз - просто темата си е отворена- може да се пише за всичко свързано със нотариусите, нотариалните производства, адвокатурата и Закона за съдебната власт(а точно в закона за СВ е статута на съдиите, прокурорите и следователите) И нима правосъдната и правораздавателната функция на съдебната власт не са правозащитни?
Благодаря за критиката и многото идеи , които даде :)

ПС: Регистрирал съм се тук, за да науча нещо - от твоето изказване освен , че бях определен като недоучен и незнаещ друго не научих.
georgiivanov
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Май 2011, 14:25

Re: Организация на правозащитните институции ?

Мнениеот error » 28 Май 2011, 15:41

....Регистрирал съм се тук, за да науча нещо - от твоето изказване освен , че бях определен като недоучен и незнаещ друго не научих.


Ако мислиш, че форумът ще ти замести учебниците, а стойностните участници ще ти пишат домашните, може и да си сгрешил с регистрацията.
А от мнението ми, най-вероятно си научил, че въобще има разграничение на институциите.
От мен - бонус: http://orange-bg.com/product/33772/prav ... utsii.html
Последна промяна error на 28 Май 2011, 15:50, променена общо 1 път
Аватар
error
Потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: 20 Окт 2004, 16:01

Re: Организация на правозащитните институции ?

Мнениеот georgiivanov » 28 Май 2011, 15:47

Не съм очаквал някой да ми напише домашното. Просто искам мнения на хора, които разбират повече от мен. И когато са ти нарушени правата - къде се защитаваш в България споровете се решават пред съда. Когато си засегнат от акт на администрацията какви са вариантите? Обжалваш го пред по-горестоящ административен орган или пред съда. И съда взема решение дали админ.акт е законосъобразен. Онбудсманът защитава правата на гражданите и има право да сезира Конституционния съд ако закон нарушава правата на гражданите. Ако КС обяви законът за противоконституционен, той не действа , а НС трябва да го отмени. Това не е ли решение , което защитава както твоите, моите така и правата на милиони българи?
И не съм сложил съда към правозащитните институци. Това , че предметът е ОПИ те подвежда. Казах темата е отворена може да се пише за всичко, свързано с нотариуси, нотариални производства, адвокатура и закон за съдебната власт . И аз точно по закона мисля, да пиша както виждаш.
Последна промяна georgiivanov на 28 Май 2011, 15:57, променена общо 2 пъти
georgiivanov
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Май 2011, 14:25

Re: Организация на правозащитните институции ?

Мнениеот georgiivanov » 28 Май 2011, 15:53

За темата, която съм избрал аз това какво ми помага?
Може да си образован и да си юрист - ок . Но , че не ме слушаш спор няма. Не са ни ограничили в темите стрикнто по ОПИ. За 3-ти път пиша - може да се пише за всичко свързано с нотариуси, нотариални производства, адвокатура и ЗСВ.И учебникът , който ми предлагаш е на Снежана Начева - преподавателка по КП в СУ. Пред мен имам на проф. Стефан Стойчев по КП и куп лекции.
Благодаря !
georgiivanov
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Май 2011, 14:25

Re: Организация на правозащитните институции ?

Мнениеот disident » 26 Ное 2011, 13:48

Я ми дайте информация за такава организация ама не само да се по документи правозащитна организация, че иначе ме чака екзекуция посредством домашен арест или в следствения арест.
disident
Потребител
 
Мнения: 287
Регистриран на: 05 Юни 2010, 20:14


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron