начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

моля зя насоки за курсова работа по Административно право

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


моля зя насоки за курсова работа по Административно право

Мнениеот alexa_i » 10 Окт 2016, 20:08

Здравейте!
Уча "Публична администрация".
Имам зададена тема за курсова работа по административно право на тема: "Административноправен режим на управление на правораздавателната дейност."
Моля за насоки какво точно да съдържа курсовата работа. За управлението на правораздавателната дейност ми е ясно какво да пиша, но какво точно трябва да пиша за административноправния й режим.
Ще ви бъда благодарна да ми дадете насоки и за литература, която да ползвам.
Благодаря предварително и моля да ме извините, че нахлувам така във форума Ви.
alexa_i
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Окт 2016, 19:55

Re: моля зя насоки за курсова работа по Административно прав

Мнениеот system » 12 Окт 2016, 11:50

alexa_i написа:Имам зададена тема за курсова работа по административно право на тема: "Административноправен режим на управление на правораздавателната дейност."

Така формулирана, темата е некоректна и не е ясно какво точно да обхване. Предполагам, че имат предвид режима на управление на съдебната власт. Само че правораздавателна дейност има не само в съдилищата, а и в администрацията. Правораздаването е дейност по разглеждане и разрешаване на правен спор, възникнал въз основа на вече съществуващи правоотношения между страните, от орган, който стои извън материалноправното отношение, от което произтича спорът (Постановление № 4 от 22.09.1976 г. на Пленума на ВС, в сила и в момента). Правосъдието е правораздаване, което се осъществява от съдилищата. Както са Ви формулирали темата, излиза, че трябва да обхванете практически структурата не само на съдебната власт, но и на цялата администрация, защото когато административен акт се обжалва пред по-горестоящ административен орган, последният също извършва правораздавателна дейност, произнасяйки се по жалбата.
Моят съвет е да се обърнете към преподавателя за разяснение.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: моля зя насоки за курсова работа по Административно прав

Мнениеот alexa_i » 18 Окт 2016, 18:51

Благодаря много за отговора!
alexa_i
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Окт 2016, 19:55

Re: моля зя насоки за курсова работа по Административно прав

Мнениеот jzschrstsprstr » 18 Окт 2016, 20:17

Или просто се придържайте към обхвата на темата, така както тя е развита в учебниците по административно право - специална част...
jzschrstsprstr
Потребител
 
Мнения: 114
Регистриран на: 01 Мар 2011, 19:56


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron