начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Трудов договор не на реална заплата - последици

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Трудов договор не на реална заплата - последици

Мнениеот slujitelka1 » 22 Апр 2018, 14:32

Здравейте, зададох този въпрос в трудово право, но всъщност е за тук. Подписала съм трудов договор с работодател на минимална, а не на реална заплата и предстои това да се разкрие в съда. Каква наказателна или друга отговорност може да понеса? Може ли да вляза в затвора или има глоба. Това отговаря ли определението за съставяне на документ с невярно съдържание? Извинявайте ако въпросът ми ви се стори твърде глупав. На адвокатката ми, която е специалист по трудово право това не и направи впечатление, но мен ме тревожи.
slujitelka1
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:45

Re: Трудов договор не на реална заплата - последици

Мнениеот slujitelka1 » 22 Апр 2018, 14:56

Сега видях, че съгласно чл.339, ал. 6 от НК не нося наказателна отговорност, но предполагам че ще има някаква друга санкция
slujitelka1
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Апр 2018, 18:45


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


cron