начало

От понеделник приемат документи за външния конкурс в районните прокуратури От понеделник приемат документи за външния конкурс в районните прокуратури

Обжалване на заповед за арест

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Re: Обжалване на заповед за арест

Мнениеот lawchoice » 08 Апр 2021, 20:49

Melly написа:Алоуууууууууу, lili115,
Наистина прекалихте. Не мога да остана безучастна срещу такава наглост. Изразявам лично мнение на участник в този форум, дебело подчертавам, не е "селски мегдан", а ЮРИДИЧЕСКИ ФОРУМ.
От дълги години поддържам мнение, че такива като теб (без учтива форма на обръщение, защото не я заслужаваш :evil: ) считате, че някой от юристите тук ви е длъжен! НЕ, няма такъв филм - в описаните ОУ на тази платформа ясно са разписани правилата за общуване.
Който не ги спазва заслужава БАН (временно ограничаване достъп до платформата).
Пояснявам, не се вживявам в ролята на адвокат на lawchoice, а приемам поведението ти за обида към всеки юрист, доказал се с високи нравствени устои и успешна професионална реализация. А списващите тук такива се броят на пръстите на едната ми ръка. :idea:

Ясна ли съм :?: :twisted:

Благодаря ти!

Хубава вечер!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител

Мнениеот lili115 » 08 Апр 2021, 22:34

Е, добре де, сега вие адвокатите си назначавате веднага адвокати един на друг, а аз служебен защитник имам ли? Аркутянския районен съд сега ще ме опандизи (банне) без защита или няма да се произнася като мълчи извън определения срок и пак няма да получа справедливост, така ли?
:)
lili115
Младши потребител

Мнениеот Melly » 09 Апр 2021, 00:40

lili115 написа:Е, добре де, сега вие адвокатите си назначавате веднага адвокати един на друг, а аз служебен защитник имам ли? Аркутянския районен съд сега ще ме опандизи (банне) без защита или няма да се произнася като мълчи извън определения срок и пак няма да получа справедливост, така ли?
:)

РАЗПОРАЖДАНЕ №0003
гр. Аркутяну 09.04.2021

АРКУТЯНСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД в закрито заседание проведено на 09.04.2021 година в състав:

РАЙОНЕН СЪДИЯ: Melly

като разгледа гр. дело №234 по описа на съда за 2021, за да се произнесе взе предвид следното:
При извършена служебна проверка по реда на чл.100 ФГПК във вр. с препращащата към чл. чл.129, ал.1 ГПК процусуална норма за редовност на депозираната от lili115 искова молба, съдът констатира че същата не отговаря на изискванията за редовност, което налага привеждането й в съответствие на чл.100 от Форумния ГПК.
Предвид изложеното и на основание чл.100 ФГПК съдът

РАЗПОРЕДИ

УКАЗВА на ищеца в тридневен срок от връчването да отстрани нередовността в подадената искова молба, като:
1. Посочи надлежен ответник към когото е насочена исковата претенция.
2. Конкретизира обстоятелствата въз основа на които се основава искането, като посочи периода от време за който търси съдебна защита.
3. В какво се изразява искането, като формулира петитум който да съответства на обстоятелствената част от исковата молба.

УКАЗВА на ищеца, че при неотстраняване в срок на посочената нередовност, исковата молба ще бъде върната и производството ще бъде прекратено на основание чл.100 ФГПК.

ПРЕДУПРЕЖДАВА ищеца, че при повторно заявена нередовна искова претенция основаваща се на субективни представи и неудовлетвореност от действията на органите на реда, съдът ще приложи императивното правило на чл.3 ФГПК въздигнато в правен принцип за недопускане на злоупотреба с процесуални права който повелява, че участващите в съдебните производства лица под страх от отговорност за вреди са длъжни да упражняват процесуалните права добросъвестно и съобразно с добрите нрави.

Разпореждането да се изпрати за сведение на ищеца.
Районен съдия: Melly
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител

Мнениеот lili115 » 09 Апр 2021, 23:35

А, така, какво ще правим сега...
Ами в предвид, че имам 3 дена, а нямам служебен защитник, а събота и неделя понякога просто си седя на дивана, то сега ще ми се наложи заедно със седенето и да си помисля как да се защитя пред АРКУТЯНСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД.
lili115
Младши потребител

Мнениеот lawchoice » 10 Апр 2021, 00:44

lili115 написа:А, така, какво ще правим сега...
Ами в предвид, че имам 3 дена, а нямам служебен защитник, а събота и неделя понякога просто си седя на дивана, то сега ще ми се наложи заедно със седенето и да си помисля как да се защитя пред АРКУТЯНСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД.

https://www.youtube.com/watch?v=p9vFD7QJgNE
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител

Предишна

Назад към Наказателно право