начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Въпрос за условно предсрочно освобождаване .

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за условно предсрочно освобождаване .

Мнениеот vselena » 21 Апр 2021, 21:47

Здравейте ,мой близък излежава на общ режим две присъди .Условна от 2 години и друга за престъпление с което нарушава изпитателния срок ,която е 4 месеца (Общо 2г. и 4 месеца ) .Близкият ми работи в затвора и се поправя .
Въпроса ми е : Кога се подава молба за предсрочно условно освобождаване ? Когато мине в този случай 1 г. и 2 м. или се излежава условната - цялата от 2 г. и предсрочното освобождаване важи за 4 те месеца при които се гледа половинат т.е .2 месеца ,при което мисля ,че няма много логика ,защото с приспадането от работните дни си излиза доста по-рано без условия .
Извинете ме ако не съм си формулирала правилно въпроса .
Ще съм благодарна ,ако ми отговорите .Бъдете здрави !
vselena
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Апр 2021, 21:27

Re: Въпрос за условно предсрочно освобождаване .

Мнениеот berto » 21 Апр 2021, 22:40

Правилно сте разбрали - присъдите се кумулират и може да иска предсрочно освобождаване когато изтекат половината от общия срок. А ако ще излезе по-рано ако му се приспаднат работните дни, то тогава да си работи и да не го мисли - така е по-сигурно да излезе, защото при предсрочното освобождаване - то се нарича предсрочно УСЛОВНО освобождаване, т.е. първо не зависи от него, а от съдиите, и второ има условия, които обаче не мога да Ви кажа какви са щото не знам. Най-добре е щом може да работи.
berto
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron