начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Обжалване на НП по пощата

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на НП по пощата

Мнениеот Гост » 24 Дек 2005, 03:18

Интересувам се възможно ли жалбата срещу издадено НП да бъде изпратена по пощата с обтратна разписка, на която е записано изрично , че това е жалба срещу еди кое си НП? Ако това е възможно(както ме увериха) бих ви помолил за помощ и при съставянето на самата жалба.Ето и малко фактология в хронологичен ред:

На 12.08.2004 в к.к. Сл. бряг колата ми неправомерно е вдигната с "паяк" и откарана на наказателен паркинг.На самия паркинг се скарах с един от полицаите и стана голям скандал.Той ,в безсилието си, реши да ме "пореже" понеже "вии софиянците много знаите" и извика патрул на КАТ да ми хакнат актче.И те ми съставиха акт, в който пишеше , че не нося контролен талон, не използвам правилно пътното платно и ,че възпрепятствам работата на полицай.Акт за неправилно паркиране , въз основа на които ми е преместена колата, нямаше.В 3 дневния срок подадох възражение срещу акта, в което оборвах фактическите положения в него и посочих 2ма свидетели.На 20.12.2005 отидох да си взема НП в което са посочени следните нарушения:не се движи най-вдясно по платното за движение и не носи талон от свид. за управление с което виновно съм нарушил чл. 15 , ал1 и чл. 157, ал.1 от ЗДП. Наложените глоби са по чл. 180 , ал.1 т.1- 150 лв.и отнемане на 5 точки(максималната, понеже голям скандал беше!) и по чл.183, ал.1, т.1 - 10 лв.Такаааа....сега ще жаля и ме интересуват следните неща:

1.Някой може ли да пост-не жалба с/у НП , която е писал?Интересува ме формата и.
2.Какво да направя като нямам самият акт- по памет ли да карам?
3.Този паркинг по смисъла на ЗДП "път, отворен за обществено ползване" ли е или не и какво отношение към това има следният текст от ЗДП:". Компетентността на
органите за контрол по този закон не се разпростира върху пътищата, които не
са отворени за обществено ползване."
4.Това ,че въобще не съм се движел има ли отношение към написаното в НП"че не се движа най-вдясно"...

5.Вярно, че нямах талон, но пък им представих предишен акт от 14.07.2004 написан в Карнобат и те не го взеха под внимание...

6.Ясно е ,че по- голямата тежест на жалбата ще е във връзка с липсата на фактически основания за прилагането на съответните текстове(ще приложа и показания на 2ма свидетели), но може ли да се сетите и за липсата на някакви правни основания?

В заключение: Колеги (форумджии, щото аз не съм юрист), знам , че съветът на много от вас ще е да потърся услугите на адвокат, но желанието ми е аз лично да съставя жабата ,за да получа едно много голямо удовлетворение от първия си опит за жалба с/у НП.Затова ви моля за вашето активно съдействие чрез предложения и идеи и най- важното- пост-нете някоя такава жалба, за да стане ясно на всички какво точно представлява.В този форум открих примерен формат , който обаче ми се стори непълен и незадоволителен.Благодаря предварително на тези, които ще отделят от времето си , за да помогнат.
П.С. Имам само още няколко дни преди да изпусна 7дневния срок...
Гост
 

... ама сам трудно ще се справиш

Мнениеот nikilex » 24 Дек 2005, 14:13

Чрез: КМЕТА на ОБЩИНА ВАРНА
До: ВАРНЕНСКИ РАОЙНЕН СЪД

Ж А Л Б А
От: 0000000000000000000000000000 – ЕГН: 0000000000 съд. адрес: гр. Варна, бул. ”М. Луиза” № 20, ет. 2, офис 2,
сл. тел. 052 / 608424
ПРОТИВ: НАКАЗАТЕЛНО ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 4209 / 03.10.2005 г. - ОБЩИНА ВАРНА


УВАЖАЕМИ РАЙОНЕН СЪДИЯ,
На 21.09.2005 г. около 12,40 ч. с личния си автомобил Форд Ескорт ДКН: В 0000 СН, спрях за кратковременен престой върху тротоара на ул. “Цар Асен” № 4, по обективни и независещи от мен причини, тъй като се получи внезапна повреда в електрониката. Установих че се касае за прекъснат кабел към имобилайзера. Включих аварийните светлини и отидох до най близкия телефон - Оптиката на бул. “Сливница” № 40, за да се обадя на Пътна помощ. Заедно с мен беше и колежка, на която и бе влязло чуждо тяло в окото. Спешно се нуждаеше от медицинска помощ и аз я придружих до 00000000 МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР “00000000000”. През това време колата ми бе вдигната от техн. средство тип “Паяк”, без да е налице необходимото за това пътно обозначение в началото на отсечката.
Считам че съм действал в съответствие с алтернативно даденото предложение второ на чл. 97, ал. 2 от ЗДвП.
От друга страна разтоварих и известна сума в дребни банкноти и монети, която бях изтеглил преди около час от “Булбанк” АД – Варна, клон “Шипка” и я предадох на рецепцията на горепосоченото здравно заведение, като действах при условията на чл. 93, ал. 1 от ЗДвП.
УВАЖАЕМИ РАЙОНЕН СЪДИЯ, Моля да отмените НАКАЗАТЕЛНО ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 4209 / 03.10.2005 г. издадено от ЗАМ. КМЕТА НА ОБЩИНА ВАРНА, като неправилно и незаконосъобразно.
Моля да допуснете за разпит в с. з. двама свидетели, които да установят достоверността на гореизложената фактическа обстановка.



Приложения:

 Фото-копия от Разписка, НАРЕЖДАНЕ РАЗПИСКА, Извлечение от разплащателна с-ка и касова бележка.
 Препис от молбата и писм. д-ва за ЗАМ. КМЕТА на ОБЩИНА ВАРНА











19.10.2005 г. С Уважение: …………………….
Гр. Варна /00000000000/
С Уважение: ............................
nikilex
Потребител
 
Мнения: 433
Регистриран на: 31 Дек 2004, 21:31
Местоположение: Варна

Мнениеот герика » 24 Дек 2005, 17:12

уточнете нещо много важно, през 2004 г. ли сте извършили нарушението , кога е съставен АУАН и кога е издадено НП?
герика
 

Мнениеот kalinib » 24 Дек 2005, 19:15

АУАН е съставен на 12.08.2004, НП- на 26.08.2004, а аз си взех НП на 20.12.2005 г. А никой не потвърди категорично дали мога да го изпратя по пощата, до съответното РПУ?Да искам ли възражението срещу АУАН което съм депозирал тогава в РПУ-то да бъде прието като доказателство?Да приложа ли свидетелски показания?
kalinib
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Дек 2005, 03:53

Мнениеот didi_st » 24 Дек 2005, 21:26

ПРИЯТЕЛЮ НЕ ДАВАШ ТОЧНО ОБЯСНЕНИЕ НА ТАВА КАКВО СЕ Е СЛУЧИЛО.
НО В ЖАЛБАТА СИ МОЖЕШ ДА ПОСОЧИШ СЛЕДНОТО:
НАКАЗАТЕЛНОТО ПОСТАНОВЛЕНИЕ Е ИНДИВИДУАЛЕН АДМИНИСТРАТИВЕН АКТ ИЗДАДЕН ОТ АДМИНИСТРАТИВЕН ОРГАН. ТОЙ СЕ ОБЖАЛВА ПО РЕДА НА ЗАКОНА ЗА АДМИНИСТРАТИВНИТЕ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ. КАТО ТАКЪВ АКТ ТОЙ СЛЕДВА ДА Е ЗАКОНОСЪОБРАЗЕН И ПРАВИЛЕН. ТВОИТЕ ОСНОВАНИЯ ЩЕ БЪДАТ ЧЕ Е НЕЗАКОНОСЪОБРАЗЕН И НЕПРАВИЛЕН ТЪЙ КАТО НЕ Е ИЗДАДЕН В ПРЕДПИСАНАТА ОТ ЗАКОНА ФОРМА НЕ Е СПАЗЕН СРОКЪТ ЗА ИЗДАВАНЕ НА НАКАЗАТЕЛНОТО ПОСТАНОВЛЕНИЕ И НЕ Е СПАЗЕНА ПРОЦЕДУРАТА. НАКАЗВАЩИЯТ ОРГАН ТРЯБВА ДА СЕ ПРОИЗНЕСЕ В СРОК ОТ ПОЛУЧАВАНЕ НА ПРЕПИСКАТА. НАРУШЕН Е МАТЕРИАЛНИЯ ЗАКОН С ОГЛЕД НА ТОВА ЧЕ ОРГАНЪТ Е КОНСТАТИРАЛ ЕДНИ НАРУШЕНИЯ И ТЕ СА ОТРАЗЕНИ В АУАН И ЗА ТЯХ ТИ Е НАЛОЖИЛ НАКАЗАНИЕ. НО ТИ МОЖЕШ ДА ТВЪРДИШ ЧЕ ТАКИВА НАРУШЕНИЯ ОПИСАНИ В АКТА НЕ ИЗВЪРШЕНИ ОТ ТЕБ И ДА ПОСОЧИШ В ТВОЯ СЛУЧАЙ ДВАМАТА СВИДЕТЕЛИ КАТО ОБОРИШ ОПИСАНИТЕ КОНСТАТАЦИИ. СЛЕДВА ДА ИМАШ ПРЕДВИД ЧЕ В СЪДА АУАН ГО ПРИЕМАТ КАТО ГОДНО ДОКАЗАТЕЛСТВЕНО СРЕДСТВО. НО ПЪК НАКАЗАТЕЛНИТЕ ПОСТАНОВЛЕНИЯ В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ НЕ СА РЕДОВНИ И БИВАТ ОТМЕНЕНИ НА ГОРЕПОСОЧЕНИТЕ ОСНОВАНИЯ.
ДАЛИ МОЖЕШ ДА ПУСНЕШ ЖАЛБА ПО ПОЩАТА НЕ МОЖЕШ ЗАЩОТО ЖАЛБАТА СЕ ПОДАВА ЧРЕЗ НАКАЗВАЩИЯ ОРГАН Т.Е ТОЗИ КОЙТО ТИ Е ИЗДАЛ НП КОЙТО ИЗПРАЩА ПРЕПИСКАТА ДО РАЙОНЕН СЪД. ИНАЧЕ РИСКУВАШ ДА ТИ ВЪРНАТ ЖАЛБАТА КАТО НЕРЕДОВНА. НО МОЖЕШ ДА Я ПУСНЕШ ДО СЪДА ПО ПОЩАТА КОЙТО ИЛИ ЩЕ ИЗИСКА ПРЕПИСКАТА СЛУЖЕБНО ИЛИ ЩЕТЕ ЗАДЪЛЖИ ДА Я ПУСНЕШ ЧРЕЗ НАКАЗВАЩИЯ ОРГАН. НО И ТОЗИ ВАРИЯНТ ПРИ ТЕБ Е УДАБЧЕН ЗА ДА НЕ ПРОПУСНЕШ СРОКА ЗА ОБЖАЛВАНЕ.
ЖЕЛАЯ ТИ УСПУХ.
МОЖЕШ ДА ПОЛЗВАШ БЛАНКАТА НА КОЛЕГАТА.
didi_st
 

Мнениеот kalinib » 25 Дек 2005, 19:37

Ето това сътворих и ще го пратя по пощата до районен съд гр. Несебър.За съжаление не открих нищо нередно в самото НП- всичко е спазено, с изключение , че не са описани обстоятелствата (чл.57, ал.1, т.5 ЗАНН)- споменато е само "в гр. Несебър".Тази сламка ми изглежда много тънка, обаче...А какво ще кажете , че АУАН ми е съставен в РПУ-то , а не на място?Има ли нужда от някакви допълнения?

Чрез: Началника на РПУ Несебър
До: Районен съд гр. Несебър

Ж А Л Б А

От: ..........................- ЕГН: .................., адрес: гр. София, ж.к. Св. Троица, ..........................., тел. 0888 .......................

Против : Наказателно постановление No 1788/ 26.08.2004- гр. Несебър

УВАЖАЕМИ РАЙОНЕН СЪДИЯ,
На 12.08.2004 г. около 14: 15 ч. с автомобил Ауди ДКН :С9567НС излизах от паркинг "Емона" в к.к Слънчев бряг, движейки се непосредствено зад репатриращ автомобил тип "паяк".На изхода на паркинга , преди изцяло да е преминал бариерата на изхода, репатриращият автомобил пред мен спря и остана в това положение.След известно време от него излезе лице, което впоследствие установих , че е гл. сержант Мартин Хаджиев, и без да се представи и легитимира ми нареди да върна колата назад.Отговорих му, че това е явно невъзможно ,поради това, че зад мен вече имаше наредени други автомобили.Видимо раздразнен, горепосоченият гл. с-т. Мартин Хаджиев ми нареди да преместя колата извън платното за движение, което аз изпълних и извика по мобилния си телефон автопатрул към РПУ Несебър.Пристигналият гл. сержант Дойчо Кръстев Дойчев поиска личните ми документи и тези на управляваното от мен МПС, които аз му предоставих, извърши проба за алкохол и ми нареди да отида в РПУ Несебър.В непосредствена близост бяха двама мои познати, които ме придружаваха и станаха свидетели на описаната ситуация.В РПУ Несебър ми бе съставен АУАН No 1788 /12.08.2004 и ми бяха върнати взетите документи. В законоустановения тридневен срок депозирах възражения срещу горецитирания акт в РПУ Несебър.
Считам, че съм действал в съответствие с чл.15, ал.1 и в условията описани в чл. 15 , ал.3 от ЗДвП и в съответствие с чл. 157, ал. 6 от ЗДвП , с което не съм нарушил чл.157,ал.1 от ЗДвП.

УВАЖАЕМИ РАЙОНЕН СЪДИЯ,
Моля да отмените НАКАЗАТЕЛНО ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 1788/ 26.08.2004г. издадено от началника на РПУ Несебър, като неправилно и незаконосъобразно.

Моля да допуснете за разпит в с. з. двама свидетели, които да установят достоверността на гореизложената фактическа обстановка.

Приложения:

1. Фотокопия от касова бележка и бележка за бар код разплащане.
2. Препис от жалбата за началника на РПУ гр. Несебър


26.12.2005 г. С уважение:...............
гр. София /................................./
kalinib
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Дек 2005, 03:53

Мнениеот nikilex » 25 Дек 2005, 20:34

kalinib написа:Ето това сътворих и ще го пратя по пощата до районен съд гр. Несебър.За съжаление не открих нищо нередно в самото НП- всичко е спазено, с изключение , че не са описани обстоятелствата (чл.57, ал.1, т.5 ЗАНН)- споменато е само "в гр. Несебър".Тази сламка ми изглежда много тънка, обаче...А какво ще кажете , че АУАН ми е съставен в РПУ-то , а не на място?Има ли нужда от някакви допълнения?

Чрез: Началника на РПУ Несебър
До: Районен съд гр. Несебър

Ж А Л Б А

От: ..........................-
.....................
Напълно достатъчно е като за начало. На място в съд. заседание ще правиш допълнителни разяснения. Нищо не пречи да изпратиш жалбата до РС - Несебър, но препоръчително е да пратиш еднообразно копие с всичките приложения до РПУ - Несебър за да спазиш :wink: ...нали твърдиш че стриктно спазваш процесуалните норми и правила за ... :D
С Уважение: ............................
nikilex
Потребител
 
Мнения: 433
Регистриран на: 31 Дек 2004, 21:31
Местоположение: Варна

Мнениеот Гост » 25 Дек 2005, 20:51

Той ,в безсилието си, реши да ме "пореже" понеже "вии софиянците много знаите" и извика патрул на КАТ да ми хакнат актче.

само така, разкажи им играта на тъпите копелета.
Гост
 

Мнениеот kalinib » 25 Дек 2005, 21:27

nikilex написа:Нищо не пречи да изпратиш жалбата до РС - Несебър, но препоръчително е да пратиш еднообразно копие с всичките приложения до РПУ - Несебър за да спазиш :wink: ...нали твърдиш че стриктно спазваш процесуалните норми и правила за ... :D


Да, така ще направя...един комплект за РС -Несебър и един за РПУ Несебър...."да няма пробив в системата"...:)После ги почвам тия от РПУ Карнобат.....тия хора като видят софийска регистрация и озверяват...то май става същото и за тези, които са от провинцията и шофират в столицата...А в 7дневния срок нали не влизат официалните празници?
kalinib
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Дек 2005, 03:53

Мнениеот nikilex » 25 Дек 2005, 21:58

Отн. сроковете виж ГПК
http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=-25159679
...а нас кото ни засекат с варненската регистрация... и ние си имаме тъждествени проблеми както в бургаско, така и в Голямото село 8)
С Уважение: ............................
nikilex
Потребител
 
Мнения: 433
Регистриран на: 31 Дек 2004, 21:31
Местоположение: Варна

Мнениеот Гост » 09 Яну 2006, 14:55

Здравейте,аз имам подобен проблем,горе-долу ми се изясниха нещата от прочетеното,само не разбрах на края на жалбата в приложения т.1 има някакви фотокопия от касова бележка,разплачания.... и т.н.,някой ако може да ми обясна за какво става въпрос. Благодаря предварително.
Гост
 

Мнениеот Гост » 10 Яну 2006, 12:22

приложениятя са според конкретния казус
Гост
 

Мнениеот abcdef » 10 Яну 2006, 13:02

Малко по-подробно ще можели. :roll:
abcdef
 

Мнениеот Гост » 10 Яну 2006, 13:33

И трябва ли да се приложи копие на издаденото вече наказателно постановление?
Гост
 

Мнениеот Гъдю Балуев » 11 Яну 2006, 10:30

Колега, не искам да те разочаровам, но правиш ли сметка за разходите по личното ти явяване в Несебърски РС, че и двама свидетели да водиш дотам ? Освен ако само колата е със соф.регистрация, а не живееш някъде там.
Имам горчив опит от двамата тамошни съдии, едва ли ще ти отменят НП (дупе и гащи са с местните полицаи), затова ще се наложи да пускаш "касационна жалба по реда на ЗВАС" до Бургаски ОС. Те пък най-вероятно ще го върнат за ново разглеждане от несебърския съд и ще си направиш още няколко екскурзии до Несебър - е, по това време вече ще е топло...
Гъдю Балуев
 

Мнениеот Гост » 03 Фев 2006, 01:27

Такаааа...ето какво се получи:Както някой тук ме посъветва, пуснах жалбата до РПУ Несебър и до РС Несебър....и сега са ми насрочили дати за 2 дела по една и съща жалба.Някой може ли да каже какво трябва да представлява молба(или пак е жалба???) за обединяване на 2те дела?Нещо по-специално ли е или просто обяснявам , че става въпрос за една и съща жалба?
Гост
 

Мнениеот nikilex » 03 Фев 2006, 11:02

С Молба до председателя на районния съд
С Уважение: ............................
nikilex
Потребител
 
Мнения: 433
Регистриран на: 31 Дек 2004, 21:31
Местоположение: Варна


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron