начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Карах пил

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот Гост » 02 Фев 2006, 21:26

Аз съм оня "гост", който загатна възможността за отърваване. Не исках да се заяждам с теб. След мен са писали доста и има разни идеи. Моята (която ми хрумна "на първо четене") беше свързана с онази възможност по наредбата, уличеният да поиска извършване на повторно изследване на кръвната му проба за алкохол. Това може да стане и в хода на съдебното производство. Повторното изследване е (естествено) за твоя сметка, но тези химически експертизи не са скъпи (в София струват 5 лв). Чувал съм от по-вещи хора, че обикновено за периода до повторната експертиза концентрацията на алкохол в кръвта по естествен начин намалява (с много малко, но в твоя случай сигурно би било достатъчно). Ако наистина си с 1,23 вероятно няма да е проблем повторната експертиза да покаже под 1,2 и тогава се отърваваш от наказателна отговорност. Все пак попитай някой специалист (напр. лекар или лаборант), но ако така и така си над предвидената по НК граница, си заслужава да опиташ. Добре е да си наемеш и адвокат - не само за това, а и за да погледне по-задълбочено случая с оглед и на други възможни нарушения, които биха били в твоя полза.
Гост
 

Мнениеот choweka » 02 Фев 2006, 22:05

Що го плашите човека бе ,какво като е пил 3 ракии ,защо трябва на всички да им действа по един и същ начин ние и така не сме еднакви та камоли като се напием , не се коси брато аз самия карам вече 6 месеца по същия повод и когато ме спрат (2 пъти) минавам със поч ерпка така че в тая скапана държава със скапани методи .
choweka
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Яну 2006, 10:12

Мнениеот Полицай » 02 Фев 2006, 22:41

Anonymous написа:Да ясно, въпроса е какво да направя за да ме лишат минималко от право за управление на МПС ? И колко би било минималното. Възможно ли е примерно 3 месеца или по малко от 6 не може. А иначе до сега не съм съден следователно освобождаван от наказателна отговорност.



Със здраве Габи !

Гледам компетентни "ИУристи" дават съвети..., ако обаче бяхте премазали с автомобил в това състояние баща им, майка им или детето им, едва ли щаха да са толково компетенти.
Мое мнение: за употребили над 0.2промила - затвор!!!
Полицай
 

Мнениеот Гост » 04 Фев 2006, 11:05

Да ви кажа за развитието. Наех си адвокат и за сега чакам да ми излезе повторната експертиза и се надявам да е под 1.2. '
choweka: Ако стане нещо няма ли да те вкарат в затвора ? Мен за сега ме е страх да карам без книжка. Те като ме спрат ако разберат за какво става дума 1000лв. ще искат а тва знаесх ли колко таксита са ? Най тъпото е че живея на 17км. от работата.......


Със здраве Габи
Гост
 

Мнениеот choweka » 04 Фев 2006, 11:13

Ми то наказанието ми изтича така че вече изобщо не ми пука за следващия път ще се подготвя и ще си изкарам още една книжка да ми е спокойно като си карам и по-евтино 8)
choweka
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Яну 2006, 10:12

Мнениеот Гост » 04 Фев 2006, 13:24

Аман от човеци-говеда по пътищата. Дано те хване някой некорумпиран полицай по-скоро, в затвора ще ти го набутват всеки ден докато ти дойде акъла.
Гост
 

Мнениеот Гост » 04 Фев 2006, 20:12

Мене такива некорумпирани, дет вика Госта ме фанаха с алкохол. Внимавай по провинцията, имам чувство че в София всичко става, но колкото е по-малко населеното място, толкова по трудно можеш да се оправиш. Абе според мен НЕ ТРЯБВА ДА СЕ КАРА ПИЛ. Винаги съм го твърдял. Карал съм пил няколко пъти в населени места в които ЛИПСВАТ таксита. Това разбира се не ме управдава, повече не мисля да ходя на места без таксита.........


Със здраве Габи !!!
Гост
 

Мнениеот neznaiko » 06 Фев 2006, 10:05

4e ne triabva da se kara v netrezvo sastoianie -spor niama.No pak i politsaite da si varshat rabotata kato horata.Vijte si naredbata.Otkade na kade shte izsledvat probata v bolnitsata v Smolian.Triabvalo e da ia izpratiat v Plovdiv(prilojenieto kam naredbata).V Smolian nito laboratoriata im e tolkova pretsizna nito imat neobhodimia kvalifitsiran personal da ia izsledvat. Tova za men e mnogo vajno uslovie.Samo edin primer.Ako doktora/Felshera ili meditsinskata sestra sa vzeli kravnata pomosh sas tampon natopen v spirt ili niakakv drug alkoholen raztvor probata na 4oveka moje da e pokazala mnogo visoka stoinost a toi dori da e vil pod 0.5. Ne slu4aino pri vzemane na takava proba triabva spored naredbata da se polva sublimat.No nikoi ne si 4ete naredbite.
Ne zashtitavam tezi koito karat piani.Kazvam samo 4e zakona vaji za vsi4ki - i za shofiorite i za politsaite i za lekarite i za sada. No za da si polu4i 4oveka zaslujenoto nakazanie darjavnite organi sashto triabva da si spazvat zakona a ne da varshat prostotii
neznaiko
 

Мнениеот Гост » 06 Фев 2006, 23:22

В интерес на истината не си спомням с какво ме дезинфекцираха преди да ми вземат кръв. Само си спомням че не беше реванол ( защото е жълт и щях да забележа ). Това го казах на адвоката ми, но нямам свидетел защото бяхме аз, полицая и лекарката. Другото нарушение е, че трябваше кръвта да остане в бърза помощ и те да я пратят в Смолян, но полицая я взе за да я пратят те - а не трябва така.



Със здраве Габи
Гост
 

elektra

Мнениеот reni » 07 Фев 2006, 00:02

не разбирам защо отговаряте на този безотговорен човек..толкова ли е трудно да се спазват правилата....а децата ни са в постоянна опасност-педофили, наркомани..пияни шофъори
reni
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Мар 2004, 14:49

Мнениеот shveda » 07 Фев 2006, 10:37

Нищо лично, занимавам се с много подобни дела, вкл. и такива където е причинена смърт на пострадалото лице. Като адвокат правя всичко възможно, за да помогна на клиента си, дори ако мога да го оневиня. Но като изляза от залата, дълго след това ме преследват очите на близките на пострадалите. А радостта от спечелената битка ми горчи, даже повече- не мога да усетя удовлетворение от успеха,
защото излизайки от залата аз отново ставам обикновен гражданин.
А гражданската ми позиция е, че всеки който се е качил да управлява МПС след употреба на алкахол или управлява с превишена скорост много над допустимата е "предумишлен убиец". Така, че нека адвокатът ти направи всичко възможно, за да ти помогне, а ти се замисли за казаното по-горе от мен, защото утре ти или твой близък може да стоите на другата банка - на пострадалите, и ти гарантирам, че тогава мисленето ти ще е друго. Дано не ти се случва!
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

Мнениеот neznaiko » 07 Фев 2006, 17:56

Pak povtariam spored men probata e sledvalo da bade izsledvana ne v Smolian a v Plovdiv. Mojesh da razgovariash s niakoi koito ima neobhodimoto meditsinsko obrazovanie dali rivanola = sublimat.V naredbata pishe sublimat.Dokolkoto skromnite mi poznania po meditsina mi podskazvat rivanola ne sadarja alkohol.No vapreki vsi4ko za teb e vajno dali e sublimat ili ne. NA sledvashto miasto mojete da poiskate razpit na litseto koeto ti e vzelo kravnata proba. Ako ne me laje pametta no v naredbata triabvashe da bade lekar.I nai ve4e iskaite da razpitate v sadebno zasedanie litseto koeto e izsledvalo probata.
Shto se otnasia do upreka "zashto pomagame..." mislia 4e po konstitutsia vseki ima pravo na pravna zashtita. Az ne savetvam nikoi da pie sled koeto da shofira.No da se tvardi 4e niakoi ne sledva da polu4i pravna pomosht zashtoto e izvarshil narushenie e absurdno.Moga da go sravnia samo s tvardenie ot roda na "niakoi koito e izvarshil prestaplenie ne sledva da polu4i meditsinska pomosht"
Neznam dali uspiah da obiasnia zashto davam savet.
neznaiko
 

Мнениеот Гост » 14 Фев 2006, 16:42

Благодаря много за съветите, след повторната проба виждам светлина в тунела.....



Със здраве Габи !!!
Гост
 

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron