начало
Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста

Карах пил

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Карах пил

Мнениеот paralichko » 27 Яну 2006, 08:09

Здравейте, интересува ме на какво наказание полежа за това че бях заловен да управлявам МПС с концентрация на алкохол в кръвта 1.23 ( кръвна проба ). Също така и на какво наказание ще подлежа ако бъда заловен да управлявам МПС през времето в което съм лишен от това.


Със здраве
Габи
paralichko
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2006, 08:06

Мнениеот Teri » 27 Яну 2006, 08:45

Вижте чл.343б и 343в от НК. Ако нямате предишно осъждане и не сте освобождавани от наказателна отговорност по чл.78а от НК, ще може да се разминете с глоба, но само веднъж. Освен това съдът ще Ви лиши от право да управлявате МПС за определен срок, ако сте придобили такова. На някои места в страната, ако автомобилът е бил Ваш, ще се иска отнемането му в полза на държавата.
Teri
 

Мнениеот Гост » 27 Яну 2006, 14:10

Мисля, че ще се отървете само с глоба. Щом не сте и катастрофирали, Слава Богу!
Гост
 

Мнениеот Гост » 27 Яну 2006, 17:15

Казаното от Тери е вярно и ако са налице предпоставките на чл. 78 А действително ще се разминете с лишаване от правоуправление на МПС за определен от съда срок и с глоба (между 500 и 1000 лв). Абе то ако кръвната Ви проба наистина е 1,23 има начин да се отървете и от това, ама защо ли да се дава акъл на пияни шофьори, които, като им се размине веднъж, вече смятат, че са ненаказуеми и кой знае какъв зулум ще направят утре ?!
Гост
 

Мнениеот Гост » 27 Яну 2006, 22:53

Да кръвната ми проба е наистина 1.23. Случея с отърваването със съдилища ли е свързан, защото ако да се съдиме, че метода не е точен и че може да падне до 1.19 и това да отнеме 2 години, аз през това време ще съм си без книжка. Относно дали трябва да ми дадете съвет искам само да Ви кажа, че това ми се случва за пръв път, а имам книжка от 5г. Имам предвид, че казаното от мен по никъкъв начин не оправдава безумната ми постъпка. Моля Ви кажете ми какво е мин. и макс. време за което могат да ме лишат от правоуправление, и ако в момента ме заловят без книжка каво е наказанието...


Със здраве Габи
Гост
 

Re: Карах пил

Мнениеот Гост » 27 Яну 2006, 23:02

paralichko написа:Здравейте, интересува ме на какво наказание полежа за това че бях заловен да управлявам МПС с концентрация на алкохол в кръвта 1.23 ( кръвна проба ). Също така и на какво наказание ще подлежа ако бъда заловен да управлявам МПС през времето в което съм лишен от това.


Със здраве
Габи

не може кръвната проба да е готова от съответната лаборатория на рДВР, защото днес е 27.01. Я вземете та почетете, недейте така на готово 8)
Гост
 

Re: Карах пил

Мнениеот Гост » 27 Яну 2006, 23:21

Кръвта ми бе взета в РПУ Чепеларе на 20.01.2006 в 4:00 часа. На 25.01.2006г. говорих с дознателя при който трябва да се явя и той ми каза, че пробата е 1.23 и трябва да се видя с него на 30.01.2006г. Моля Ви кажете ми колко са макц и мин време за което ще ми отнемат книжката, и ако карам сега без книжкак на какво наказание подлежа. В НК чл.343в пише 2 години затвор, а в ЗДВП пише глоба между 100 и 300лв. Но чл.343в е написан според мен много объркано, май става дума ако 2 пъти ме хванат. Незнам вече с тия закони как да се оправя помагайте, аз съм инженер - а Вие адвокати. Ако има някакъв начин да се покрие делото също може да ме светнете.



Със здраве Габи !
Гост
 

Мнениеот Гост » 28 Яну 2006, 01:57

Да не сте карал пил, добре че не си е изпатил някой, пък и няма какво да се правите на герой из форума.
Гост
 

Мнениеот Гост » 28 Яну 2006, 02:33

Изобщо нямам ни най-малко намерение да се правя на герой. Съзнавам че постъпката ми е малоумна, и искренно съжалявам за нея. Просто исках мнение на специалист - за да знам какво мога да очаквам като наказание, и все пак да знам какви биха могли да бъдат последствията ако карам без книжка. Относно правенето на герой, в близките 3 години нямам никакви актове, а пари на полицай НЕ СЪМ ДАВАЛ !!!



Със здраве Габи !
Гост
 

Мнениеот Гост » 28 Яну 2006, 02:58

Имах същия случай в Районен съд гр.Чепеларе.Лицето беше задържано на Пампорово.Наказанието беше 6.лишаване и 500 лв. глоба+разноските по делото-38лв.
Гост
 

Мнениеот Гост » 28 Яну 2006, 03:17

А,и още:ако бъдеш заловен след като вече се наказан отиваш условно,а ако те хванат трети път лежиш.Съветвам те да не управляваш МПС докато не ти изтече наказанието.Именно и това е неговата цел-да се поправиш и да осъзнаеш,че това което си направил е нередно.
Не бива да се изключва възможността да удариш човек докато си наказан и тогава ще изгориш като факел-директно си вътре.Затова си кротувай,защото никое зло не идва само.
Гост
 

Мнениеот Гост » 28 Яну 2006, 05:14

А има ли вариант това лишаване 6 месеца да бъде намалено или това е минималното ? Относно второто, ако удариш човек има ли значение дали имаш книжка или не ? Вие адвокат ли сте или съдия ?

П.С. Вече съм осъзнал постъпката си !

Със здраве Габи !
Гост
 

Мнениеот Гост » 28 Яну 2006, 11:27

Предвиденото наказание за управление на МПС с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2 промила е до 1г. лишаване от свобода. Ако не си осъждан, както и ако друг път не си бил освобождаван от наказателна отговорност по реда на чл.78а, ал.1 от НК, съдът ще ти наложи глоба в размер 500-1000 лв. Ако няма други заявителски материали срещу теб, ако се признаваш за виновен и си оказал пълно съдействие на органите на реда, глобата ще бъде в минималния размер. Ще бъдеш лишен и от право да управляваш МПС за срок до 3 години /това е максималният срок/.
Гост
 

Мнениеот Гост » 29 Яну 2006, 15:41

Да ясно, въпроса е какво да направя за да ме лишат минималко от право за управление на МПС ? И колко би било минималното. Възможно ли е примерно 3 месеца или по малко от 6 не може. А иначе до сега не съм съден следователно освобождаван от наказателна отговорност.



Със здраве Габи !
Гост
 

Мнениеот Гост » 29 Яну 2006, 15:44

Anonymous написа:Предвиденото наказание за управление на МПС с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2 промила е до 1г. лишаване от свобода. Ако не си осъждан, както и ако друг път не си бил освобождаван от наказателна отговорност по реда на чл.78а, ал.1 от НК, съдът ще ти наложи глоба в размер 500-1000 лв. Ако няма други заявителски материали срещу теб, ако се признаваш за виновен и си оказал пълно съдействие на органите на реда, глобата ще бъде в минималния размер. Ще бъдеш лишен и от право да управляваш МПС за срок до 3 години /това е максималният срок/.


Това за до 1 година го пише в чл.343б, но другите неща които си казал къде ги пише, за да ги прочета и да не задавам повече глупави въпроси ?
Гост
 

Мнениеот Гост » 29 Яну 2006, 15:44

Anonymous написа:Предвиденото наказание за управление на МПС с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2 промила е до 1г. лишаване от свобода. Ако не си осъждан, както и ако друг път не си бил освобождаван от наказателна отговорност по реда на чл.78а, ал.1 от НК, съдът ще ти наложи глоба в размер 500-1000 лв. Ако няма други заявителски материали срещу теб, ако се признаваш за виновен и си оказал пълно съдействие на органите на реда, глобата ще бъде в минималния размер. Ще бъдеш лишен и от право да управляваш МПС за срок до 3 години /това е максималният срок/.


Това за до 1 година го пише в чл.343б, но другите неща които си казал къде ги пише, за да ги прочета и да не задавам повече глупави въпроси ?


Със здраве
Габи !
Гост
 

Мнениеот Гост » 31 Яну 2006, 00:14

Гост написа:Казаното от Тери е вярно и ако са налице предпоставките на чл. 78 А действително ще се разминете с лишаване от правоуправление на МПС за определен от съда срок и с глоба (между 500 и 1000 лв). Абе то ако кръвната Ви проба наистина е 1,23 има начин да се отървете и от това, ама защо ли да се дава акъл на пияни шофьори, които, като им се размине веднъж, вече смятат, че са ненаказуеми и кой знае какъв зулум ще направят утре ?!


Всеак бихте ли ми дали някаква идея как може да се "отърве" от това ?


Със здраве Габи !
Гост
 

Мнениеот Гост » 31 Яну 2006, 02:44

Не може да се отърве.Тука има юристи, а не факири.Аз ти казах по-горе-като си карал пил ти вземат книжката да се научиш,че така не бива да се прави друг път.Като ти я вземат за 6 месеца няма да се свърши света.А наказание под това Чепеларски Районен съд няма да ти наложи.Мога да се басирам ако искаш.
Гост
 

Мнениеот neznaiko » 31 Яну 2006, 09:22

Хрумна ми нещо.
Казахте, че кръвната проба Ви е взета от РДВР Чепеларе.Ако правилно съм разбрал че това е така, то според мен има допуснато съществено процесуално нарушение.В смисъл, че ако там ви е взета кръвната проба то не са спазили съвместната наредба на Министъра на Здравеопазването и Министъра на Вътрешните работи от 2000г. Там пише че трябва да ви вземат проба в лечебно заведение. А РДВР не е лечебно заведение.Не ми казвайте само, че пробата е изследвана в Чепеларе или в Смолян защото това означава че е направена в клинична лаборатория която няма право да я прави.
Все пак се заровете в документите и вижте каво точно има в преписката. И ако решите можете да жалите.
Най важното е другпът да не шофирате след употреба на алкохол.Щото "на сто години веднаж и празна пушка гърми".
Успех и умната
neznaiko
 

Мнениеот Гост » 02 Фев 2006, 11:06

Взеха ми я в бърза помощ Чепеларе, иследвана е в лаборатория към РДВР Смолян, сега обжалвам и ще видим какво ще стане.



Със здраве
Габи !
Гост
 

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта


cron