начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Свиделство за съдимост - Осъждан ?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот s_plamen » 22 Фев 2006, 00:01

След като ви е наложено административно наказание "глоба" на основание чл.78А от НК, то Вие не се считате за осъждан, поради което няма никакъв проблем да ви издадат "чисто" свидетелство за съдимост. Успех!
s_plamen
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Фев 2003, 20:33

Свидетелстви или справка?

Мнениеот shh70 » 22 Фев 2006, 08:28

Свидетелство за съдимост или справка - има разлика. На стр. 2 един колега е написал нещо по този въпрос. В свидетелството за съдимост се отразяват само осъжданията (освобождаването от нак. отговорност по чл. 78а от НК не е осъждане). В справките за съдимост се отразяват и освобождаванията от наказателно отговорност по чл. 78а. Ако Ви е издадено свидетелство /по ваша молба/ неправилно са вписали и освобождаването. Ако е издадена справка /по искане на ДИКСИ/ правилно е вписано.
shh70
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Фев 2006, 15:18

Мнениеот blades » 21 Мар 2006, 10:33

Издадоха ми свидетелство: Не е осъждано. Има наложени мерки по чл.78 А, виж приложението.
Засега мисля е достатъчно,но ми се струва ,че и това второто беше излишно.
Благодаря за помоща !
blades
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Фев 2006, 16:54

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron