начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Протоколът по чл. 113 НПК

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Протоколът по чл. 113 НПК

Мнениеот nikilex » 27 Фев 2006, 18:29

При педявяването на материалите по делото, следва ли на обвиняемите да се предостави възможност да се запознаят и с изготвения протокол за отразяване на ВДС ???
Имат ли право обвиняемите да се запознаят със съдържанието на информацията намираща се в CD-то /техническия носител/, относно получените оперативни данни, вследствие приложените СРС ???
С Уважение: ............................
nikilex
Потребител
 
Мнения: 433
Регистриран на: 31 Дек 2004, 21:31
Местоположение: Варна

Мнениеот pavlov_n » 27 Фев 2006, 19:50

Какво означава "ВДС"? Втория въпрос не е много ясен задайте го пак.
pavlov_n
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Фев 2006, 23:36

Мнениеот nikilex » 27 Фев 2006, 20:58

ВДС = Веществени Доказателствени Средства
СРС = Сппециални Разузнавателни Средства
-------------------------------------------------------------------------

Въпросът ми наистина е твърде специфичен.
Предпочитам по възможност да отговорят и колеги магистрати, посещаващи настоящия форум... 8)
С Уважение: ............................
nikilex
Потребител
 
Мнения: 433
Регистриран на: 31 Дек 2004, 21:31
Местоположение: Варна

Мнениеот winters » 27 Фев 2006, 21:26

Водещият разследването не е длъжен да предяви тези материали, няма забрана за обратното, въпреки че няма логика да ги предявява. След като бъде съставен ОА и внесен в съда, насрочена е дата, и материалите са оставени в деловодството - чак тогава обвинямемия, респ. уличения може да се запознае с тях.
...and justice for all!!!
Защо не мога да си сложа аватар?????
winters
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 27 Фев 2006, 09:01
Местоположение: София

Мнениеот nikilex » 27 Фев 2006, 21:57

Остават само няколко дни, до насроченото на първа инстанция съдебно заседание. Досега не са ни предоставени съдържанието на използваните СРС-тата. Прокурорът по делото ми заявява, че на база на тях предимно е сформирано обвинението с/у позащитната ми.
"...и продължаай да четеш ЗСРС и Измененията в НПК, колега" ми отговаря горепосоченият.
Как следва, да процедирам според вас колеги, от тук нататък... :roll:
С Уважение: ............................
nikilex
Потребител
 
Мнения: 433
Регистриран на: 31 Дек 2004, 21:31
Местоположение: Варна

Мнениеот policai » 27 Фев 2006, 22:09

nikilex написа:Остават само няколко дни, до насроченото на първа инстанция съдебно заседание. Досега не са ни предоставени съдържанието на използваните СРС-тата. Прокурорът по делото ми заявява, че на база на тях предимно е сформирано обвинението с/у позащитната ми.
"...и продължаай да четеш ЗСРС и Измененията в НПК, колега" ми отговаря горепосоченият.
Как следва, да процедирам според вас колеги, от тук нататък... :roll:

Наистина го послушайте и четете тези документи. Едно е ВДС на CD, друго е изготвен протокол за същото, който е на хартиен носител и се намира в делото. Но да не тълкуваме, в НПК е определено много точно.
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот nikilex » 27 Фев 2006, 22:18

Основният "проблем" се състои във факта, че в материалите по делото не фигурира въпросният Протокол по см. на чл. 113 НПК :roll:
С Уважение: ............................
nikilex
Потребител
 
Мнения: 433
Регистриран на: 31 Дек 2004, 21:31
Местоположение: Варна

Мнениеот winters » 27 Фев 2006, 22:33

Поискайте от съда да ви бъдат предявени материалите по делото, т.е. доказателствата - щом делото е вкарано в съда, прокурора няма думата за това, кое следва да бъде оставено в канцеларията и кое не, имам предвид делото, т.е. изказването му е меко казано несъстоятелно и не ви касае.
policai е прав - възможно е записа на СД да е принесен на хартиен носител, но това не означава, че въпросното СД не може да се слуша по време на съдебното следствие.
И не на последно място, ако обвинението се основава на тези доказателства и те не минат по реда на НПК през съдебно следствие - чудесно - не могат да бъдат ползвани после, т.е. перфектно :-)
...and justice for all!!!
Защо не мога да си сложа аватар?????
winters
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 27 Фев 2006, 09:01
Местоположение: София

Мнениеот policai » 27 Фев 2006, 22:42

winters написа:Поискайте от съда да ви бъдат предявени материалите по делото, т.е. доказателствата - щом делото е вкарано в съда, прокурора няма думата за това, кое следва да бъде оставено в канцеларията и кое не, имам предвид делото, т.е. изказването му е меко казано несъстоятелно и не ви касае.
policai е прав - възможно е записа на СД да е принесен на хартиен носител, но това не означава, че въпросното СД не може да се слуша по време на съдебното следствие.
И не на последно място, ако обвинението се основава на тези доказателства и те не минат по реда на НПК през съдебно следствие - чудесно - не могат да бъдат ползвани после, т.е. перфектно :-)

Така е, нещо повече, при изрично Ваше искане ВДС ще се слуша, респективно гледа или друго. Нали знаете, че у нас "...да, да...", означава - НЕ. Т.е. друго си е око да види...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот nikilex » 27 Фев 2006, 23:03

Благодаря за отзивите.
На въпросът ми, как следва защитата да се запознае с информацията съдържаща се в/у техн. ноител "CD-то", отнсно събраните чрез СРС данни, Прокурорът ми отговори следното: "Тя тази иформация е със гриф "СТРОГО СЕКРЕТНО" и съответно, ... и във вр. със ЗСРС............,
:roll:
Последна промяна nikilex на 27 Фев 2006, 23:19, променена общо 2 пъти
С Уважение: ............................
nikilex
Потребител
 
Мнения: 433
Регистриран на: 31 Дек 2004, 21:31
Местоположение: Варна

Мнениеот winters » 27 Фев 2006, 23:12

Как "Как следва...?", ами ще направи искане....
...and justice for all!!!
Защо не мога да си сложа аватар?????
winters
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 27 Фев 2006, 09:01
Местоположение: София


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron