начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Синът ми беше прибран като свидетел по наказателно дело?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Синът ми беше прибран като свидетел по наказателно дело?

Мнениеот irene » 08 Мар 2006, 17:40

Днес, 8.03.2006 г. двама униформени мъже (в черни униформи) дойдоха в дома ми и арестуваха сина ми като свидетел по следствено дело.
Не се легитимираха;
Не му позволиха да вземе GSM-а си;
не ми казаха къде го откарват.
Впоследствие се изясни, че е свидетел по наказателно дело, заведено през 2004 г., което се води в гр. Тетевен, окр. Ловешки.
Лелята на ищеца по делото - син на бивш полицай от гр. Ябланица - Денислав Давидов Динков, работещ в охранителна фирма в гр. София, е уведомил възрастните ми родители в с. Гложене, че синът ми е задържан с цел принудително явяване като свидетел по съответното дело.
Не мога да установя къде се намира синът ми?
Не знам нужда ли се от адвокат?
Не знам как да постъпя
Майката на изченалия
irene
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Фев 2006, 09:24

Мнениеот pisito » 08 Мар 2006, 18:27

Уважаема госпожо, твърде вероятно е Вашия син, да е бил призоваван по - рано и да не се е явил по същото дело. Тъй като явяването му е задължително, съответния държавен орган /съда най вероятно/ е наложил мярка ПРИНУДИТЕЛНО ДОВЕЖДАНЕ. Ако не е бил призоваван по - рано е твърде вероятно адреса му да не е известен на държавния орган и той да не може редовно да го призове. Практиката е показала, че това довеждане и задържане се извършва на предния ден преди делото. След като свидетелят бъде заведен да свидетелства, той автоматично се освобождава от момента в който си даде показанията. Това е така защото задържането се прави единствено с оглед неговия разпит, а не с оглед някакво друго обвинение /ако повода е тоя който сочите/. За да бъде заведен принудително на делото за да бъде разпитан, явно Вашият син, не е на същия адрес който е дал когато е бил разпитан на предварителното разследване /пред следовател или дознател/. Или както казах не е бил намерен на него адрес. Няма нужда да търсите адвокат най малкото защото след като го разпитат веднага ще го освободят. И второ защото никой не го обвинява в престъпление /ако разбира се е вярно това което казвате/. Ако не се даде ход на делото сина Ви също ще бъде освободен като ще му бъде връчена призовка за следващо съдебно заседание. Нямате повод за притеснение от тая гледна точка....
И ако позволите все пак - той макар и свидетел има задължения описани в НПК - визирани в член 95 и 96 от НПК. И държавния орган е длъжен да ги приложи.....бъдете спокойна!!! Това което Ви написах е истината!!!
pisito
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Мар 2006, 00:25

Мнениеот pisito » 08 Мар 2006, 18:46

И да се допълня - сина Ви би следвало да се намира в звеното за Съдебна Охрана към териториалното поделение дето ще се гледа делото.....или в Районното полицейско управление в обособени стаи за принудително доведени граждани - но пак казвам - само до момента в който бъде разпитан от органа постановил задържането!!!!
Нито минутка повече!!!
pisito
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Мар 2006, 00:25

Мнениеот zogor » 09 Мар 2006, 22:05

Абе, писе!
Какви са тия задържания на свидетел от предния ден? Ми нали той после ще пукне държавата от дела? Та това си е противозаконно задържане!!!
Според мен, госпожо, синът Ви е задържан и ще му бъде повдигнато обвинение. Другият повод е този, който казва "писето"-да е посочил друг адрес, на който да не е бил намерен. Но никой няма право да го задържа от предния ден! Що се отнася до адвокат-докато не му бъде повдигнато обвинение-той няма право на адвокат /по сега действащия НПК/. А ако се стигне до повдигане на обвинение-следовател или дознател ще трябва да му разясни, че има право на адвокат и да му даде възможност да се свърже с такъв, преди да с придприеме някакво действие спрямо него.
zogor
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Мар 2006, 21:53

Мнениеот pisito » 09 Мар 2006, 22:11

Тома което съм написал е самата истина. Така става, такава е практиката. И недей подвежда жената с неадекватни писания в област която не познаваш и нямаш представа от нея. Точно така става - свидетелят се задържа от предния ден. Какво ще пукне и какво няма да пукне от дела, е отделен въпрос. Възможно е да е задържан и за повдигане на обвинение, но майката не дава такива данни за задържане. Свидетел по наше дело бе задържан два дни по - рано от делото, за да се транспортира по влака където се разглеждаше по същество. След като бе проведен разпита същият се освобождава незабавно. Между впрочем аз съм сигурен, че въпросният свидетел по тази тема отдавна си е при майчето в къщи....:::)))
pisito
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Мар 2006, 00:25

Мнениеот zogor » 09 Мар 2006, 22:15

Слушай, Писе!
Това дали познавам дадена област си е мой проблем!
Що се отнася до задържането на твоя свидетел за два дни-ми да си завел дело, бре!
Познавам достатъчно адвокати, които ще изкарат доста пари от държавата за такова нещо!
Тебе да не те е страх да жалиш, бре?!
Или нямаш задник за такова нещо?
:twisted:
zogor
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Мар 2006, 21:53


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron