начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Имат ли право арестантите на разходка

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Имат ли право арестантите на разходка

Мнениеот mantaray » 10 Мар 2006, 16:59

Имат ли право арестантите в следствените арести на "каре"- разходка според предписанията на закона ? Синът ми е задържан повече от 2 месеца там и не им разрешават това. Жестоко и нечовешки е да обездвижиш млади хора в продължение на месеци а и уврежда психиката. Моля, ако някой знае да ми отговори.
mantaray
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 10 Мар 2006, 16:45

Мнениеот nikilex » 10 Мар 2006, 19:13

Явно синът ви е с МНО "Задържане по стража" взета на досъдебното производство.
На "Каре" ще има право когато постъпи в Затвор, след като му бъде връчен Обвинителен акт.
Срокът за задържане в следствения арест е максимум 12 месеца.
С Уважение: ............................
nikilex
Потребител
 
Мнения: 433
Регистриран на: 31 Дек 2004, 21:31
Местоположение: Варна

До Nikilex

Мнениеот mantaray » 10 Мар 2006, 20:10

nikilex написа:Явно синът ви е с МНО "Задържане по стража" взета на досъдебното производство.
На "Каре" ще има право когато постъпи в Затвор, след като му бъде връчен Обвинителен акт.
Срокът за задържане в следствения арест е максимум 12 месеца.


Благодара Ви Nikilex, за изчерпателният и професионален отговор, но остава друг въпрос: Това форма на умишлен психически тормоз, разрешен от закона ли е? Забрана на движение и чист въздух, макар за малко а доколкото знам има и хора заключени и от 5 месеца при тези условия. Не коментирам, че в почивните дни нямат и отопление в това грипаво време и пренаселеност. Благодаря предварително на всеки който сподели мнение.
mantaray
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 10 Мар 2006, 16:45

Мнениеот ivopenchev » 12 Мар 2006, 12:18

nikilex написа:Явно синът ви е с МНО "Задържане по стража" взета на досъдебното производство.
На "Каре" ще има право когато постъпи в Затвор, след като му бъде връчен Обвинителен акт.
Срокът за задържане в следствения арест е максимум 12 месеца.

Нека и аз се намеся в отговора. Срокът на задържане в Сл. арест е 2 (два) месеца. С опция за удължаванепо искане на следовател до 6 (шест) месеца. Всеки задържан има право на разходка (каре) на открито минимум 1 (един) час на ден, а бременни и непълнолетни по 2 (два) часа на ден. Когато не може да се осигури разходка на открито, се осигурява такава в обособените в сградата такина помещения ( коридори, стаи и др.)
Не разбирайте , че навсякъде има места за раходка на открито. И не на всякъде има възможност за осъществяване на същата. В Заповедта за вътрешния ред в СА е записано, че се ощъществява при възможност на НОС. Съгласете се, че при 20 задържани лица няма фозическата възможност за провеждане на разходка. Като се има предвид, че е забранено извеждането на по- вече от 1 лице извън килията. Все пак това е Следствен арест, а не затвор.
Дано съм бил полезен. Ако имате още въпроси, ще се опитам да ви отговарям.
ivopenchev
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 01 Авг 2004, 14:09

Мнениеот mantaray » 12 Мар 2006, 17:10

ivopenchev написа:
nikilex написа:Явно синът ви е с МНО "Задържане по стража" взета на досъдебното производство.
На "Каре" ще има право когато постъпи в Затвор, след като му бъде връчен Обвинителен акт.
Срокът за задържане в следствения арест е максимум 12 месеца.

Нека и аз се намеся в отговора. Срокът на задържане в Сл. арест е 2 (два) месеца. С опция за удължаванепо искане на следовател до 6 (шест) месеца. Всеки задържан има право на разходка (каре) на открито минимум 1 (един) час на ден, а бременни и непълнолетни по 2 (два) часа на ден. Когато не може да се осигури разходка на открито, се осигурява такава в обособените в сградата такина помещения ( коридори, стаи и др.)
Не разбирайте , че навсякъде има места за раходка на открито. И не на всякъде има възможност за осъществяване на същата. В Заповедта за вътрешния ред в СА е записано, че се ощъществява при възможност на НОС. Съгласете се, че при 20 задържани лица няма фозическата възможност за провеждане на разходка. Като се има предвид, че е забранено извеждането на по- вече от 1 лице извън килията. Все пак това е Следствен арест, а не затвор.
Дано съм бил полезен. Ако имате още въпроси, ще се опитам да ви отговарям.

Благодаря ви, но изложеното от вас много ми напомня Параграф 22. Уж имат право да се разхождат, но за тяхно добро е да не го правят за да спазят милиционерските разпоредби? И така докога? Докато се превърнат едни, млади и здрави хора, каквито са били преди да влязат в тъмницата в безплътно разхождащи се деграданти из парка след като излязат от там? Това питах? Това ли е целта на СА да смачква психически,хора вкарани там по недоказани обвинения, но общо взето законно? Това ли е целта на закона? Да малтретира, но законно? Пък дано докато са там се пречупят и угодят на разследващата паплач, като признаят всичко, дори и за Под игото, та най-после да излязят от тази душегубка? И така да вдигнат прага на разкриваемост? Жалко, тъжно и отвратително.
mantaray
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 10 Мар 2006, 16:45

Мнениеот pisito » 12 Мар 2006, 19:43

Виж какво Мантарай, никой не е виновен на тия, дето са вътре. Каквото човек си направи сам и господ не може да му го направи. Такъв е реда в държавата - така е. Който не му харесвла в тая държава - границата му е отворена. А който не - нека не прави престъпления. А както пише в по - горния постинг - за какво престъпление е задържан сина Ви??? Постоянна мярка не се взема току - така. В края на краищата, на социално - невградимите типове, с асоциално поведение мястото им е точно в ареста ако питате мен......
никой не е длъжен да търпи престъпната паплач да смущава живота на хората.....
pisito
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Мар 2006, 00:25

Мнениеот mantaray » 12 Мар 2006, 20:46

Ало, mantaray, по-леко с изразите. Хората тук ти съчувстват като на родител и се опитват да ти отговорят. Някои от тях, може и да са от "разследващата паплач", но проявяват човещина към теб. Условията в СА са лоши. Пренаселени са. Това е факт. Никой, обаче, не се радва от това. Най-малко работещите там. Апропо, за какво е задържан синът ти?

Mea culpa, Sorry
mantaray
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 10 Мар 2006, 16:45

Мнениеот mantaray » 12 Мар 2006, 20:51

pisito написа:Виж какво Мантарай, никой не е виновен на тия, дето са вътре. Каквото човек си направи сам и господ не може да му го направи. Такъв е реда в държавата - така е. Който не му харесвла в тая държава - границата му е отворена. А който не - нека не прави престъпления. А както пише в по - горния постинг - за какво престъпление е задържан сина Ви??? Постоянна мярка не се взема току - така. В края на краищата, на социално - невградимите типове, с асоциално поведение мястото им е точно в ареста ако питате мен......
никой не е длъжен да търпи престъпната паплач да смущава живота на хората.....

Точно така, PISITO, на социално невградимите и откровено асоциалните мястото им е там. Но въпросът е ТЕ ли са там? Изводите ти са прави,/ но се сещам, защо ли пък?/ за една мъдра приказка от преди нас. : Когато на правото не могли да присъдят сила, присъдили на силата право. Ако нещата са точни в тази система, не бих се притеснявал изобщо - всекиму своето. Но те точни ли са? Това ми е болката.
mantaray
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 10 Мар 2006, 16:45

Мнениеот pisito » 12 Мар 2006, 21:10

Далече съм от мисълта, че става дума за такъв случай. Ако е прозвучало така - съжелявам. Отговарям - не не са там. Или много малча част от тях са там - за съжаление. Там са предимно хора, сгафили от глад, от мизерия и прочеее......това го знаят всички. Ех, определено има и изявен престъпен контенгент, от опасни криминални типове - те богати или бедни все са за там. Не, нещата не са точни, това е ясно. Но те в цял свят не са точни. Наскоро имах гости от ФРГ. Питах ги и там ли има правосъдна мафия, като тук. Отговориха ми така - богатия навсякъде е богат.....какво да кажа повече. А тази поговорка аз я знам по друг начин - Който не уважава силата на правото, ще уважава правото на силата. Казвал съм го и продължавам да го казвам на мои познати - Бедния не трябва да прави престъпления. Тая сфера е запазена само за икономически господстващата класа. И така е в целия свят, не е само тука. Не откривате топлата вода - наистина е така.....
pisito
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Мар 2006, 00:25

Мнениеот mantaray » 12 Мар 2006, 21:18

pisito написа:Далече съм от мисълта, че става дума за такъв случай. Ако е прозвучало така - съжелявам. Отговарям - не не са там. Или много малча част от тях са там - за съжаление. Там са предимно хора, сгафили от глад, от мизерия и прочеее......това го знаят всички. Ех, определено има и изявен престъпен контенгент, от опасни криминални типове - те богати или бедни все са за там. Не, нещата не са точни, това е ясно. Но те в цял свят не са точни. Наскоро имах гости от ФРГ. Питах ги и там ли има правосъдна мафия, като тук. Отговориха ми така - богатия навсякъде е богат.....какво да кажа повече. А тази поговорка аз я знам по друг начин - Който не уважава силата на правото, ще уважава правото на силата. Казвал съм го и продължавам да го казвам на мои познати - Бедния не трябва да прави престъпления. Тая сфера е запазена само за икономически господстващата класа. И така е в целия свят, не е само тука. Не откривате топлата вода - наистина е така.....

Стигаме до истината PISI,малките горят жестоко за да не страдат богатите и за това има механизъм и споменатат г-жа е важен чарк там. Това ми е болката.
mantaray
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 10 Мар 2006, 16:45

Мнениеот ivopenchev » 12 Мар 2006, 21:33

mantaray, не си мисли, че ако има някой богат или мутра в СА, СПЕЦИАЛНО за него ще се прави разходка. Просто си много далеч от организацията на охраната в СА. А и "милиционелите", както ти ги наричаш, се ръководят от закони, разпоредби и заповеди създадени не от тях, а от някой "по- нависоко". И той е измисли и написал това- има право на разходка, но при определени обстоятелства същата може да не се провежда. И не се заяждай (или още по- лошо, твоя син да не се заяжда) с "милиционерите", защото ако се действа по правилник и закони, доста може да му се стъжни на сина ти!
ivopenchev
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 01 Авг 2004, 14:09

към ivopenchev

Мнениеот pisito » 12 Мар 2006, 21:51

Не си прав да пишеш така. Разглеждаме случая от законовата му страна, както и от моралната - прилага ли се закона еднакво и точно спрямо всички???? АЗ също пиша доста остро, но човека си е напълно прав - нито еднакво, нито точно се прилага. Доста опит имам и продължавам да го трупам...:::)))
Имам над 20 години срудов стаж, нито един лев спестен, а като гледам келешите на по 20 години и толкова нямат - седнали в коли в каквито не съм се возил - камо ли да имам????
Специално на тая тема съм доста чувствителен - защо един бедняк не доведе СУПЕР АДВОКАТ в кабинета ми - а се ползува от служебен, или по - точно - не се ползува????
И защо СУПЕР АДВОКАТИТЕ бачкат само за богатите, а не за бедните да речем????
НАЛИ СА РАВНИ????
Намразявам ги понякога - тоест твърде често!!!!
pisito
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Мар 2006, 00:25

Мнениеот mantaray » 12 Мар 2006, 22:00

ivopenchev написа:mantaray, не си мисли, че ако има някой богат или мутра в СА, СПЕЦИАЛНО за него ще се прави разходка. Просто си много далеч от организацията на охраната в СА. А и "милиционелите", както ти ги наричаш, се ръководят от закони, разпоредби и заповеди създадени не от тях, а от някой "по- нависоко". И той е измисли и написал това- има право на разходка, но при определени обстоятелства същата може да не се провежда. И не се заяждай (или още по- лошо, твоя син да не се заяжда) с "милиционерите", защото ако се действа по правилник и закони, доста може да му се стъжни на сина ти!

Съжалявам, че не си разбрал за какво иде реч. Мутри, мутроподбни и пр. никога не биха постъпили като мен, просто форума не им е нужен, при наличието на услужливи чиновници, което е повода да разменяме мисли. Неприятно впечатление, прави обаче типично милиционерската ти заплаха - трудно се забрават стари неща, когато нови не се учат.
mantaray
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 10 Мар 2006, 16:45


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron