начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

В какъв срок съдията представя в писмен вид присъдата?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


В какъв срок съдията представя в писмен вид присъдата?

Мнениеот gitanes » 24 Мар 2006, 18:01

На 27. февруари т.г. се проведе заседание в Апелативен съд софия по едно наказателно дело. Делото приключи с присъда, която съдията обяви, че ще ни бъде известена в писмен вид. Тъй като съм от провинцията и нямам възможност да пътувам до София, аз по телефона периодически се обаждам до деловодството за да проверя има ли резултат. Но до днес все още няма.
Въпроса ми е: има законоустановен срок за произнасяне на присъдата в писмен вид и ако има какъв е той?
gitanes
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Яну 2005, 20:04
Местоположение: гр. Монтана

Мнениеот milenbb » 28 Мар 2006, 16:41

За съжаление както обикновенно в България не се спазват сроковете даже и от съдиите!Срока е един месец!Търпение му е майката!!!
milenbb
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 12 Юли 2004, 10:57

Мнениеот gitanes » 28 Мар 2006, 22:37

Благодаря на milenbb за вниманието, което ми обърна. Аз като обикновен гражданин така и си предположих - че е един месец.
gitanes
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Яну 2005, 20:04
Местоположение: гр. Монтана


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron