начало

МВР разтури палатковите лагери, протестиращите издигнаха барикади МВР разтури палатковите лагери, протестиращите издигнаха барикади

Спешно:Наказателно постановление-въпрос!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Спешно:Наказателно постановление-въпрос!

Мнениеот 6tur4o » 25 Мар 2006, 16:19

След съставяне на Акт за установяване на административно нарушение има ли срок, в който наказателното постановление да бъде ВРЪЧЕНО на нарушителя?
Благодаря
6tur4o
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Мар 2005, 14:49

Мнениеот 6tur4o » 25 Мар 2006, 17:14

никой ли не знае ?
6tur4o
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Мар 2005, 14:49

Мнениеот nikilex » 25 Мар 2006, 18:12

чл. 34 ал. 3 от ЗАНН
С Уважение: ............................
nikilex
Потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: 31 Дек 2004, 21:31
Местоположение: Варна

Мнениеот monteskio » 25 Мар 2006, 18:23

" 6tur4o,

Съществува разлика между време за съставяне на НП, след като е изготвен АУАН, и време за връчване на НП, след като вече е изготвено.
Ако е налице вървата хипотеза, то колегата никилекс Ви е отговорил.
Ако е налице втората хипотеза - отговорът е не.

УСПЕХ!
"Divide еt impera" !
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1630
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Мнениеот 6tur4o » 25 Мар 2006, 18:27

Благодаря за отговора.
Имах предвид втората хипотеза - след като е съставено НП има ли срок за ВРЪЧВАНЕто му на виновното лице, тъй като в ЗАНН не намерих такъв.
Поздрави
6tur4o
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Мар 2005, 14:49

Мнениеот 6tur4o » 25 Мар 2006, 18:31

Защото представете си хипотезата НП да не е връчено по надлежния ред. Сроковете за обжалване изтичат заедно с произтичащите от това последици....
6tur4o
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Мар 2005, 14:49

Мнениеот monteskio » 25 Мар 2006, 19:02

6tur4o,

Както казах по горе, в тази хипотеза няма указан срок за връчване. Т.е. наказателното постановление докато не се връчи, не влиза в сила и като резултат не поражда целените правни последици.
В случай, че не е връчено по надлежния ред и се приеме, че е влязло в сила и е накърнена правната сфера на нарушителя, то съществуват ред правни механизни / стига да бъдат познавани / за да се поправи този негативен резултат.

УСПЕХ!
"Divide еt impera" !
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1630
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Мнениеот Imperator » 25 Мар 2006, 20:05

След състяване на АУАН се навлиза в процедура пред Окръжен съд. По силата на Решение № 21 на КС от 1995 г., всики административни актове са атакуеми пред съд, не само ИАА, но и вътрешните. С това решение се потвърди мълчаливата отмяна на чл.2 от ЗАП, който въвеждаше ограничение в обжалването на ААкт пред съд. Нещо подобно е нужно и за отмяната на чл.213 от ГПК, който също така е една от базовите установки на корупцията в съдебната система.
Imperator
Потребител
 
Мнения: 739
Регистриран на: 19 Окт 2001, 13:12
Местоположение: Варна

Мнениеот monteskio » 25 Мар 2006, 20:14

Imperator Пуснато на: 25 Мар 2006 08:05 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

След състяване на АУАН се навлиза в процедура пред Окръжен съд. По силата на Решение № 21 на КС от 1995 г., всики административни актове са атакуеми пред съд, не само ИАА, но и вътрешните. С това решение се потвърди мълчаливата отмяна на чл.2 от ЗАП, който въвеждаше ограничение в обжалването на ААкт пред съд. Нещо подобно е нужно и за отмяната на чл.213 от ГПК, който също така е една от базовите установки на корупцията в съдебната система.


В конкретния казус е налице административно-наказателно производство по ЗАНН, а не административно производство по ЗАП, така че съдебното производство по обжалване е пред Районен съд.

УСПЕХ!
"Divide еt impera" !
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1630
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Мнениеот 6tur4o » 25 Мар 2006, 20:42

Нека тогава да попитам: грешно описан в НП № АУАН основание ли е за обжалване или ще се приеме от съда за ЯФГ? както и грешна дата и час на извършване на нарушението? :)
6tur4o
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Мар 2005, 14:49

Мнениеот monteskio » 26 Мар 2006, 01:28

6tur4o,

Тук вече трябва да се консултирате с адвокат. Няма да ви струва скъпо, но затова ще получите компетентна правна помощ. Дискусиите във форума няма ви помогнат.

УСПЕХ!
"Divide еt impera" !
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1630
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron