начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

направих катастрофа-искам съвет

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: направих катастрофа-искам съвет

Мнениеот petkova.1959 » 21 Авг 2006, 09:24

petkova.1959 написа:
направих ПТП с пострадал-счупена челюст Не съм употребил алкохол не спрях на СТОП И КАРАХ С ПРЕВИШЕНА СКОРОСТ От КАТ МЕ ПРЕДУПРЕДИХА ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО пострадалият да заведе гражданско дело за причинена средна телесна повреда и да осъдят условно КАКВО ДА НАПРАВЯ ЗА да избегна дело Търся контакт с него но близките ме съветват да не се натрапвам в този момент Аз съм на 23 години завършвам висше образование,не искам животът ми да започне със присъди
Дайте ми съвет :roll:
petkova.1959
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Авг 2006, 20:46

Re: направих катастрофа-искам съвет

Мнениеот klod » 21 Авг 2006, 12:01

petkova.1959 написа:
petkova.1959 написа:
направих ПТП с пострадал-счупена челюст Не съм употребил алкохол не спрях на СТОП И КАРАХ С ПРЕВИШЕНА СКОРОСТ От КАТ МЕ ПРЕДУПРЕДИХА ЧЕ Е ВЪЗМОЖНО пострадалият да заведе гражданско дело за причинена средна телесна повреда и да осъдят условно КАКВО ДА НАПРАВЯ ЗА да избегна дело Търся контакт с него но близките ме съветват да не се натрапвам в този момент Аз съм на 23 години завършвам висше образование,не искам животът ми да започне със присъди
Дайте ми съвет :roll:
Ако телесната повреда е средна би трябвало да е образувано дознание и от пострадалия не зависи нищо,а те съди държавата.
klod
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 10 Апр 2006, 14:16

Мнениеот rama » 21 Авг 2006, 13:09

в определени случаи деецът не се наказва, ако пострадалият поиска и наказателното производство се прекратява
rama
Потребител
 
Мнения: 171
Регистриран на: 25 Сеп 2004, 14:03

Zdrawejte

Мнениеот ivanov_a » 21 Авг 2006, 20:07

Здравей ,
на кратко. Ако , нямаш други провинения ,може да се приложат за смекчаващи вината обстоятелства да се мине под минимума и да се сключи едно споразумение по НПК , така може да се замени наказателната отговорност с административна, но за щетите където си ги нанесла най- вероятно ще трябва да ги възстановиш . По- добре се свържи с пострадалият и ако имаш възможност поеми част от разноските му по възстановяването. Но ако отказва , наистина по- добре не се натрапвай . Но при всички случаи ,най- добре се консултирай с адвокат ,който познаваш и му имаш доверие, като го запознаеш и с документите по делото разбира се и му обясниш всичко с най - млаки детайли ,понеже понякога точно в тях е развръзката.

Не се тревожи , не всичко е загубено, а и на всеки може да се случи . Ако ти наложат само административно наказание , то няма да се водиш осъждана и при свидетелсвто за съдимост няма да пише осъждан , така че не се тревожи ,но се консултирай с адвокат , вече по- подробно .

Успех !
ivanov_a
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Юни 2006, 15:53


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 25 госта


cron