начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Самоуправство ли е? Моля за помощ!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Самоуправство ли е? Моля за помощ!

Мнениеот Araxna » 17 Ное 2006, 10:59

Свекър ми и наследниците на покойната му сестра, а именно съпругът и, синът и, дъщеря и и партньора и, с когото живее без брак, живеят в съседство на мястото на старата къща, която е съборена и са построени 2 къщи,а мястото е разделено, като водомера и водопровода остават в къщата на свекъра ми, и водомера се води на името на свекър ми и той плаща сметките, като те са платили не повече от 10% от случаите. След многобройни предупреждения, устни, и писмено с препоръчано писно по съвет на В и К, да си сложат свой водомер и свой водопровод, и нежелание за това от тяхна страна, както и устни предупреждения че тръбата е стара и ще се спука, това накрая се случва и наводнява мазето на свекъра ми и тогава той я отрязва и им спира водата, като ги принуждава вече да си сложат водомер, което се случва 2005 година, началото на лятото. Тези дни те са подали жалба, искат да го съдят за самоуправство с висока обществена опасност и е образувано дознание за това. По принцип те са в много лоши отношения от години и миналата година съжителят е заплашвал с нож свекъра ми и е ранил кучето с него, но няма други свидетели освен свекърва ми девера ми, а от другата страна има свидетелка която е приятелка на племенницатам и твърди че свекъра ми е бил пиян, което не е вярно, и кварталния е отказал да вземе показания от свекърва ми и девера ми защото са кръвни роднини, но твърдението че свекъра ми е бил пиян не е доказано с кръвна проба например. Въпросът ми е: Какви шансове имат да го осъдят за самоуправство и може ли той да ги съди за това, че им е плащал сметките за вода и за щетите на наводненото мазе, както и да за заплахата с нож. Моля помогнете, той е много притеснен. Благодаря предварително за отговорите.
Araxna
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Ное 2006, 10:09

Мнениеот Ivailo5rov » 18 Ное 2006, 16:35

Би трябвало досега да са го предупредили да възстанови първоначалното положение. Първо да докаже, че е наводнен и именно това е било причината за спиране на водата, за да липсва съставомерност от субективна страна и след това да им предостави възможност за свързване с водата. Когато се възстанови първоначалното положение, отговорността отпада.
Може да ги съди за неплатената вода, но трябва да има водомер. Кварталният не е бил прав, като не е приел обясненията на роднините. Съдът ги приема, като съобразява факта, че са роднини и ги оценява според случая.
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Мнениеот florenciia » 18 Ное 2006, 22:17

Arahna много добре те разбирам от години (може би откогато баща ми е бил дете) имаме проблеми с нашите съседи(братовчеди)всъщност имотите са братски разделени междумоят дядо и неговият брат.. От много години те нахлуват в нашият имот като използвали побой, свади както и че се възползвали от това, че между двата имота има скат които е пропадал и продължава да пропада. Най- накрая през 2004 г.си извадиха и нотариален акт с по големи размери за наша сметка въпреки, че и двамата братя на чиито имоти сме наследници разполагаме с тях незнаино как в акта за дарение имота е пораснал без да участваме ние като дарители. За проблемите ни мога да напиша книга, ще спомена само за тези които имаме след смарта на баща ми. Майка ми живее сама постоянно е заплашвана и стресирана от тях пед очи и прибиват кучето което за една самотна жена е много необходимо тъй като откакто е сама много неща изчезват кога тя пита съседа защо убива кучет той отговаря за да види,че и нея ще убие по същият начин. Стигнахме до там, че се страхуваме тя да отиде в собственият ни имот в близост до тях. Ще стана отекчителна ако започна да Ви разказвам колко още неща ни причиняват за това ще спра. Не мога да дам съвет тъй като и аз имам нужда от такъв не знам към кого да се обърна ... Вярвах,че на адвоката когото съм наела и плащам ще работи за правото ни, но в момента и в него се съмнявам...
florenciia
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Ное 2006, 21:34


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron