начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

споразумение по чл.381 НПК

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


споразумение по чл.381 НПК

Мнениеот term70 » 28 Ное 2006, 20:01

колеги, може ли някой да ми изпрати протокол от съдебно заседание за одобряване на споразумение, постигнато в досъдебното производство, ако ли пък не по-подробно да ми опишете процедурата
g-box
term70
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 22 Авг 2006, 16:27

Мнениеот andronika » 28 Ное 2006, 21:00

Когато се постигне споразумение за прекратяване на нак. про-во в досъдебно между защитник и прокурор и обвиняемият е съгласен /изготвя се в писмена форма + декларация от обвиняемия/ се внася в съда незабавно и в 7-дневен срок се образува дело, в което трябва да се одобри споразумението. Съдът пита обвиняемият дали е съгласен, доброволно ли е подписал, разбира ли обвинението и признава ли се за виновен, след което в протокола се възпроизвежда текста на споразумението, страните го подписват, след това съдията и секретаря. Дано да съм била полезна, ако има още въпроси, питай! :D
andronika
Потребител
 
Мнения: 316
Регистриран на: 18 Дек 2002, 14:00

Мнениеот gosho72 » 28 Ное 2006, 21:24

Протокол от съдебно заседание нямам възможност да изпратя.Ако желаеш мога да оставя образец на самото споразумение,което се подписва от подсъдимия,защитника и наблюдаващия прокурор,след което се внася в съда за одобрение.
Когато се изкачваш нагоре по стълбата поздравявай!Защото когато се връщаш ще срещнеш същите хора !
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта


cron