начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Как и дали да подам жалба срещу шефа на КАТ?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот slavipz » 07 Дек 2006, 10:00

ana_maria написа::DНай-обичам клиети като Вас, които се опитват да получат помощ, залъгвайки мен или по-точно себе си! В самият си въпрос твърдите, че книжката Ви е отнета преди 4 месеца, по-късно твърдите, че си я чакате повече от 6 месеца?
Не следва да предприемате никакви действия преди изтичането на 6 месечния краен срок, визиран в закона след самата проверка / наречена установяване на адм. нарушение/.
Ще получите наказателно постановление по местоживеене, месторабота и пр. ред, определен за връчването на наказателни постановления, но е твърде възможно същото да бъде "оформено", без въобще да са Ви търсили с двама свидетели. Информация за НП има Пътна полбиция по мястото на административната проверка, а книжката Ви е в съответното Регионално управление на КАТ.
Aко се загледате по-отблизо в постовете ми, ще абележите, че никъде не съм казал, че е станало преди 6 месеца.Писал съм въпрос "дали да чакам 6 месеца" или да си търся правата", но както и да е. Никой не ми дава конкретен съвет, да чакам ли да минат 6-те месеца по закона и след това да отивам да си взема книжката по местоживеене (да там е книжката обадих се пратили са я заедно със зповед за отнемане) или да си търся правата, в смисъл да сезирам военна прокуратура. Иначе наказателното постановление излиза по местопрестъпление, това и ми каза от КАТ като ме спряха, след 1 месец (преди 4) да и отида и да си взема НП-то. Често проверявам в КАТ, такова няма издадено.
slavipz
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Дек 2006, 15:58

Primeren obrazec na Jalba

Мнениеот Karalymova » 07 Дек 2006, 12:01

Във връзка с написаното от мен до сега правя следните уточнения:
Наказващият орган е длъжен да се произнесе по административнонаказателната преписка в месечен срок от получаването й. Обаче се случва в този срок нямаме издадено НП, а лицето по една или друга причина не може да чака изтичането на 6 месеца. Същото съм правила и при НП, когато за дадено населено място има "полицейска практика" НП да се връчват по чл. 58 ал.2 "Когато нарушителят или поискалият обезщетение не се намери на посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, наказващият орган отбелязва това върху наказателното постановление и то се счита за връчено от деня на отбелязването", като никой не си прави труда въобще да търси лицето да му връчи препис от НП, ами направо си го отбелязва за връчено и докато човекът чака, всякакви срокове за обжалване са изтекли!

Практически при подаването на жалбата НП още не е издадено, но 1 мес. срок вече е изтекъл. След подаването на жалба против НП чрез органа, който би трявало да издаде НП, такова постановление се изготвя със задна дата и в едно със депозираната жалба се изпраща до съда. Това, че НП е издадено след жалбата, естествено, е недоказуемо. Но в съда жалбата влиза в едно с НП. Допълнителни аргументи- до даване ход или на самото с.з.

ЕТО И ОБРАЗЕЦ:

ЧРЕЗ
НАЧАЛНИКА НА РПУ- гр.
ДО
N-СКИЯТ РАЙОНЕН СЪД
ЖАЛБА
ОТ:

ЕГН:
със съдебен адрес:
чрез адв.


СРЕЩУ:
Наказателно постановление
На Началника на РПУ- N.....,
препис от което не ми е връчен,
с което ми е наложено административно наказание във връзка с прокурорска преписка,
№xxxx/xxxxг. по описа на NРП.

Г-н СЪДИЯ,
Горепосоченото наказателно постановление е незаконосъобразно и неправилно, а наложените ми административни наказания са явно несправедливи, поради което го обжалвам в срок и МОЛЯ същото да бъде отменено. Съображенията си в тази насока ще изложа в съдебното заседание по делото.
01.02.2005г.
гр. N
С УВАЖЕНИЕ:
(xxxxxxxx)
rara avis in terris
Karalymova
Младши потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2006, 18:27
Местоположение: Русе

Мнениеот Karalymova » 07 Дек 2006, 12:40

slavipz написа:Никой не ми дава конкретен съвет, да чакам ли да минат 6-те месеца по закона и след това да отивам да си взема книжката по местоживеене (да там е книжката обадих се пратили са я заедно със зповед за отнемане) или да си търся правата, в смисъл да сезирам военна прокуратура


Конкретен съвет: ако имате възможност, изчакайте 6-те месеца.
Няма никакъв смисъл да сезирате военна прокуратура. Нищо няма да постигнете, освен да си загубите времето в излишно писане и чакане :!:
rara avis in terris
Karalymova
Младши потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2006, 18:27
Местоположение: Русе

Мнениеот snejoky » 07 Дек 2006, 21:03

Човече, не стига, че караш пил, пък и ще се жалваш от горе на това. Засрамете се бе, хора! След като са му направили акт за употреба на алкохол трябва да си понесе наказанието. Там да му седи книжката на трупчета, докато не му дойде акъла. Не стига,че е виновен, пък и скача отгоре на това. Аз му викам на това БЕЗОЧИЕ !!!!
snejoky
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Ное 2006, 21:46

Мнениеот slavipz » 07 Дек 2006, 21:14

snejoky написа:Човече, не стига, че караш пил, пък и ще се жалваш от горе на това. Засрамете се бе, хора! След като са му направили акт за употреба на алкохол трябва да си понесе наказанието. Там да му седи книжката на трупчета, докато не му дойде акъла. Не стига,че е виновен, пък и скача отгоре на това. Аз му викам на това БЕЗОЧИЕ !!!!
ЧОВЕЧЕ, слъчва му се на всеки по един или друг начин да наруши правилата.Не ми казвай, че ти не си го правил. Наказанието ще си го понеса, но искам да знам кога ще си взема книжката, с други думи колко ми е наказанието.А аз и това незнам.Смятам да изчакам 6 месеца и след това да отида да си взема книжката от всичко написано до момента...
slavipz
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Дек 2006, 15:58

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron