начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Беше ми отнет задграничният паспорт,по Чл.76,точка 6

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Беше ми отнет задграничният паспорт,по Чл.76,точка 6

Мнениеот iuliya » 07 Дек 2006, 13:25

Беше ми отнет задграничният паспорт,по Чл.76,точка 6 .
За екстрадацията ми ,нямаше никакво правно основание,тъй като ,съм била в държавата само месец и половина , имах адресна карта , договор за наем на жилище , и сметки за електричество, газ , и.т.н.
При полицейската акция , казаха , че като български гражданин нямам никакво право да имам тези неща.Искам да отбележа , че не съм работила в страната .Аз съм художник , и когато полицията нахлу в жилището ми , правех тъкмо това.Накараха ме принудително да подпиша документите си за екстрадация, перфорираха българският ми задграничен паспорт , като обявиха че вече е невалиден , отказаха правото ми на адвокат , след което ме затвориха за 12 часа в единична килия без вода и храна.На следващият ден ме екстрадираха в България .На летище София , започнах да обяснявам на служителите за положението си , и потърсих документите от екстрадацията (които бях помолила да копират) , но ги нямаше в багажа ми , а на летище Брюксел , бяха там .Показах адресната си карта , и останалите документи , и те ми казаха , че няма да имам проблем да пътувам зад граница.Върнаха ми паспорта и се прибрах в родният си град.Когато обаче отидох да подменя перфорираният си паспорт , шефа на паспортен отдел , отказа да ми се издаде друг, защото съм била екстрадирана , от страна членка на ЕС, за пребиваване без адресна регистрация, тъкмо това и са написали на летище София.
Моля дайте ми съвет , какво да правя,.Ще получа ли обратно паспорта си след влизането в ЕС,за да мога да пътувам, или ще трябва да изчакам да изтече 2 годишната забрана ?
Благодаря ви предварително.
iuliya
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Дек 2006, 13:22

Мнениеот kasidi » 07 Дек 2006, 13:57

Не казвате органите на коя държава са извършили екстрадицията,но която и да е тя-членка на ЕС ,следва да потърсите правата си пред нейните съдебни органи-трябва да са ви връчени някакви документи в тази връзка,ако не са съответната служба е следвало да ги изпрати на нашето МВР,което се позовава на т.6 от чл.76 ЗБДС.Проверете за това в съответната наша дирекция-на основата на какви документи отказват да ви издадат задграничен паспорт,а може да обжалвате отказа по реда на ЗАП пред съответния окръжен съд и така да се извърши проверката.
kasidi
Потребител
 
Мнения: 327
Регистриран на: 24 Яну 2006, 19:00

Мнениеот iuliya » 07 Дек 2006, 16:44

Става въпрос за Белгия-Брюксел. Точно за документите поясних , че на летище София изчезват от багажа ми . А задраничният паспот се отказва да ми се издаде точно поради този Чл.76, т.6, който гласи че когато има сигнал за екстрадиция , българската страна налага забрана за 2 год.Вече останах без нерви и пари да се занимавам с адвокати , които дават некомпетентни съвети, затова потърсих съвет от вас . Кажете ми след влизането в ЕС, падат ли тези забрани?
iuliya
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Дек 2006, 13:22

Мнениеот nikolova_bayer » 08 Дек 2006, 00:08

Почти същата история се случи с една моя приятелка , и никой адвокат не се нае да я защитава , казаха и че нямало смисъл да си дава парите , пак нямало да и върнат паспорта.Не искам да ви отчайвам , но мисля , че имате нужда наистина от някой който да ви каже конкретно , дали тези забрани ще са валидни след влизането ни в ЕС. Успех.
nikolova_bayer
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Окт 2006, 12:43


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


cron