начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

възобновяване по 362а НПК

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


възобновяване по 362а НПК

Мнениеот goober » 28 Сеп 2004, 17:44

Изказвам предварителни благодарности на всеки, който сподели с мен какво мисли по следния казус:

Допустима ли е молбата за възобновяване на наказателно производство по молба на задочно осъдено лице (чл. 362а) ако то, въпреки че е било обявено за общодържавно издирване, както си му е реда, не е знаело за наказателното преследване срещу него. Практиката е последователна по въпроса кога едно лице научава за наказателното преследване срещу него – това е момента, в който по надлежния процесуален ред му е повдигнато обвинение.
Според мен, въпросът дали се е укрил или “просто е отишъл на село” е ирелевантен, тъй като лицето е привлечено като обвиняем впоследствие … отново задочно, в присъствието на служебен защитник и отвсякъде има право на възобновяване…
goober
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2004, 17:27

Re: възобновяване по 362а НПК

Мнениеот goober » 28 Сеп 2004, 20:19

поправям се... въпросът ми е основателна (а не допустима) ли е молбата ... така е в края на работния ден :)

ако някой все пак има какво да каже по въпроса .... с радост и задоволство ще го изслушам!
goober
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2004, 17:27


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron